Snoepjes?


#1

Hoi

onze zoon is nu ruim 1,5 jaar en heeft nog nooit een snoepje gehad. Ik heb zoiets van: als hij het nu nog niet kent, vraagt hij er ook niet om. Hij krijgt 's middags als hij uit bed komt drinken met een koekje (lange vinger, biscuitje of zoiets) en verder gewoon fruit, brood en avondmaaltijd.
Hij heeft nu 3 kiezen en 8 tandjes, maar met welke snoepjes zijn jullie begonnen? Bij de supermarkt in ons dorp vragen ze ook altijd of hij een snoepje mag, maar dat zijn dan van die kleine tum tum snoepjes. Die lijken me helemaal niet geschikt, maar ik kan ook niets anders bedenken wat me wel geschikt lijkt voor hem.

Misschien van die kleine gele banaantjes?

Groetjes!

borstvoeden.info Tickers

borstvoeden.info Tickers


#2

Waarom zou je ermee moeten beginnen dan? Gewoon niet doen zo lang hij tevreden is met wat je hem nu geeft. Ik zou het zo lang mogelijk uitstellen, ze kunnen nog lang genoeg snoepen. Erik krijgt nu af en toe zo’n doosje van Red Band, schatkistjes heten die doosjes. Daar zitten van die zachte snoepjes in.

Groetjes,
M

“Ik zou graag de ideale moeder zijn, maar ik heb het te druk met het opvoeden van m’n kind”


#3

Colin krijgt af en toe een reepje kinderchocolade of Haribo aardbeitjes (schuimpjes). Maar ik ben ook meer van de koeka’s en dan idd een volkoren koekje of kabouter plop. Bij oma krijgt hij meestal koffieleutjes. Ik vind dat Colin best af en toe een snoepje verdiend. Maar ja dat moet ieder voor zich weten.

22-12-2009 colin geboren


#4

Hier zijn de kleine fruityoghurtsnoepjes altijd een succes! En rozijntjes!

Manderijn


#5

phoe volgens mij heeft morgan der eerste snoep gehad in een tractatie van de creche of bij oma dat weet ik niet zeker meer maar ik weet dat we ineens een zak spekjes in huis hadden en die vond ze geweldig. Nu heeft ze een snoeppot waar ze af en toe wat uit mag pakken maar meestal vergeet ze dat ze hem heeft en ze taalt er ook niet echt naar.

Groetjes,

Michèle


#6

Ik wil het inderdaad ook zo lang mogelijk uitstellen (hij is onze eerste, dus dat zal makkelijker gaan dan straks bij de tweede), maar ik vroeg me af wat jullie zoal gaven. Kabouter Plop koekjes ken ik niet, maar onze zoon eet nu dus een lange vinger of een (Nijntje) biscuitje. En hij is normaal op gewicht, niet te dik en niet te dun. Dus dat vind ik ook wel belangrijk (hoewel opa’s en oma’s dan al gauw zeggen: “hij kan het nog wel hebben”). Herkennen jullie dat laatste trouwens? Het neefje van ons (net zo oud als onze zoon) is namelijk een stuk kleiner en net zo zwaar, dus ziet er gewoon wat steviger uit. Niet dik of zo, maar volslank zeg maar. Hij krijgt tussendoor ook veel andere dingen (ieder zijn eigen idee hierover natuurlijk), maar onze zoon dus niet. Ik moet dan ook regelmatig zeggen dat hij geen lange vinger oid mag, omdat hij net fruit/drinken/brood heeft gehad. En dan krijg ik dus de reactie: hij kan het nog wel hebben. Nou ja, ik houd voet bij stuk natuurlijk, en onze zoon snapt het nog niet helemaal, dus dat scheelt weer, maar ik vroeg me af of jullie het herkennen (en wat jullie eraan doen).

borstvoeden.info Tickers

borstvoeden.info Tickers


#7

Onze dochter krijgt sinds heeel kort af en toe een spekje… verder hetzelfde als jouw zoon, namelijk soepstengel, tarwekoekje of een lange vinger. Vind ze helemaal prima.
Ik herken het ook wel van dat ze het wel kunnen hebben. Ik merk zowieso in mijn omgeving dat ze de kindjes zo graag vol willen “stoppen” met zoetigheid. Ik vind dat dus ook helemaal niet nodig. Ze hebben nog tijd zat om te snoepen.
Groetjes Nancy


#8

@ Mooie_zoon2010 mijn schoonmoeder kan hier nog wel eens een handje van hebben en dan niet alleen ze kan het hebben maar ook de opmerking ja maar ze is nu bij oma heb ik ook veel moeten horen. Vaak was mijn weerwoord ja maar ik ben der moeder en der nog steeds bij. Morgan is ook goed op gewicht. Ze is bijna 1 meter en 15 kilo. Ze is niks te dik en ik ben ook echt niet bang dat als ze een keer wat extra’s krijgt ze meteen te dik wordt maar het gaat mij er om dat ze niet de hele dag hoeft te eten. Gelukkig is ze nu bijna drie en mondig genoeg om zelf ze zeggen “ik zei toch nee oma” als mijn schoonmoeder weer eens doordramt

Groetjes,

Michèle


#9

Gek vind ik bij deze dingen altijd wel dat je je kind wel lange vingers geeft, maar snoepjes zo lang mogelijk uit wilt stellen! 1 lange vinger lijkt mij dan ook een bom aan suikers!

Hier zijn we er niet moeilijk in. We wisselen wel veel af, soepstengels, rozijnen, nijntjekoekje, maar ook wel eens een schatkistje, yoghurtsnoepje, en mijn dochter heeft zo nu en dan zo’n klein uitdeelzakje van het een of ander. Er zijn ook dagen dat ze van alles niks krijgen, eten we vornamelijk fruit! Druiven eten ze hier weg als de lekkerste snoepjes!

Bij mijn schoonouders word altijd gezegd tegen mijn dochter; eerst aan je moeder vragen of het mag Ik zou het ook best genoeg vinden als ze dat niet deden. Volstoppen doen ze niet.
Mijn moeder heeft weinig snoeperij in huis, daar krijgen ze vaak een knijpfruitje, of een koekje. Als ze eens spekjes heeft mogen ze die ook maar die heeft ze sporadisch eens in huis.

Manderijn


#10

@manderijn, en toch schijnt een lange vinger dus heel erg gezond tussendoortje te zijn, volgens het voedingscentrum. Onlangs nog gezien op tv, toevallig bij een programma wat over het consultatie bureau ging. Heeft iets te maken met bepaalde vetten of zo iets.

liefs woezel

Lilypie Third Birthday tickers


#11

Bij ons zijn destijds rozijntjes heel lang voor snoepjes doorgegaan.

Alternatief zou kunnen zijn yoghurtrozijntjes. Die heb je van Jip en Janneke bij de Hema. Ze hebben daar nog meer van die gezondere “snoepjes”. Bijv. ook doosjes fruitstukjes.

Groetekes, Sje


#12

Heb ik ook zolang mogelijk uit proberen te stellen…
Helaas begint zoiets van kwaad tot erger! vb. op de markt kreeg ze altijd een banaan… daarna werden het snoepjes… bij de Etos werkt een vriendin… krijgt ze een snoepje… en dat begin heel onschuldig met een vraag “mag ze een snoepje” voor een keer vind ik dat niet erg, daarna krijgen ze het gewoon, zonder het gevragen word…

Nou moet ik wel zeggen dat zij idd thuis zelden een snoepje krijgt. En krentjes valt ook nog onder snoepgoed!

Groetjes mama Jade


#13

die van mij taalt ook totaal niet naar snoepjes hij lust alleen schuimpjes en rozijntjes en dit krijgt hij heel af en toe.

ik ben ook wat hij niet kent best dan toh zeker, hij kan straks z n leve lang nog snoepen !!!


#14

idd die yoghurt rozijntjes van de Hema vindt COlin ook lekker. Maar die schijnen ook niet zo goed te zijn als je denkt.
In de winkels zeg ik altijd nee als ze vragen of hij een snoepje of een worstje lust. Alleen een broodje neem ik aan.

22-12-2009 colin geboren


#15

Hallo ik ben jessica en mijn zoontje van 3 snoept ook zeer weinig. Ik zie ook in mijn omgeving dat kinderen teveel snoepen en dan ben ik wel blij dat wij het goed in de hand kunnen houden. Wat mijn zoontje zeer lekker vind zijn cakes die moeders heeft gebakken dus dat scheelt ook wel weer. Mijn ouders hebben gelukkig weinig snoep in huis maar ik heb wel al discussies met mijn vader hierover gehad. Dat wij dit vroeger wel mochten… nou bij ons werd er wel gesnoept maar o wee als je dan niet at. Maar hoe dan ook mijn kleine vent kun je veel blijer maken met een soepstengel dan met wine gums. (gelukkig weet hij nog niet hoe lekker die af en toe zijn, kan er zelf maar moeilijk van afblijven) En mijn motto is nog wel nu ik het nog in de hand heb laat ik het zo want er komt een tijd dat dit niet meer kan.

Groeten Jessica moeder van Diego 3 jaar


#16

Hier kan de jongste niet veel snoepjes eten. Van die gele banaantjes, rolletje met van die minisnoepjes soort van zachte pepermuntjes zeg maar of een spekje eigenlijk alleen.
Andere snoepjes stikt ze in

Heb nu al 2x gehad dat ze bij mijn ouders thuis sneaky de slaapkamer van opa&oma binnengeslopen was en een dropje van mijn moeder haar nachtkastje gepikt had en vervolgens helemaal in paniek en zonder adem bij me kwam! Brrr! De eerste keer wist ik dus niet wat er aan de hand was… gelukkig kon ze m er zelf uit kokhalzen uiteindelijk. Maar ik stond echt op het punt om 112 te bellen!

Zelf hebben we eigenlijk nauwelijks snoep in huis. De oudste geeft er ook helemaal niks om, die lust niet veel snoep.

Maar van die mensen die ongevraagd je kind snoep in de handen stoppen vind ik ook echt verschrikkelijk!!
De oudste is idd groot genoeg om zelf te zeggen dat ie het niet wil of niet lust. Maar die kleine neemt alles aan en stopt t in dr mond… terwijl ze het meeste dus echt niet kan eten.
Had laatst ook dat ik met haar onderweg was naar de auto en kwam een bekende tegen me even wat moest vragen. Dochter miepen want die wilde niet wachten. Kreeg ze zonder wat te vragen een winegum in dr handjes gestopt
Tja… toen was het natuurlijk helemaal brullen toen ik m afpakte…

Ik snap dat niet hoor, dat mensen dat doen zonder eerst even toestemming aan de ouders te vragen!


#17

Op de leeftijd die jouw zoon nu heeft kreeg Tim nog geen snoep. Sterkter nog hij krijgt nu ook nog geen snoep. Hij taalt er zelf ook helemaal niet naar, dus dat laat ik nog even zo. Nou ja helemaal niet het enige wat hij af en toe krijgt zijn smarties en soms chips. Verder gewoon iedere dag fruit en gezonde tussendoortjes. Hij vind zoetigheid trouwens ook niet eens lekker, tum tummetjes en spekjes heeft hij wel eens ergens anders gekregen, maar tuft hij meteen weer uit. Mijn ouders vragen er nooit om of ze hem snoep mogen geven. Mijn schoonmoeder daarentegen wel, die vind het zielig dat wij hem nooit snoep geven. Die wil hem het liefst ieder uur een snoepje geven. Wordt er helemaal gek van, haha gelukkig zien die hem vanwege de afstand niet iedere week. Soms geeft ze hem wel eens snoep, maar dat wil hij niet eens. Dan zegt ze gek he dat hij het niet eet, jullie geven het veel te weinig. Je moet het hem vaker geven, dan lust hij het wel. Als hij wat ouder is krijgt hij echt wel snoep en als hij het eens krijgt vind ik het helemaal niet erg. Maar goed tot nu toe wat hij krijgt vind hij niet eens lekker. Met een volkorenbiscuitje is hij al helemaal blij, dus dat snoep komt later wel.

Groetjes,
Sandra

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers


#18

@ Sandra: ik ga het ook zeker nog niet geven hoor! Onze jongste is nog heel jong, dus de oudste (kan toch nog lang niet praten, haha) zal er ook nog niet om vragen. En het scheelt voor moeders ook weer: als er niets in huis is, eet ik ook minder haha.
Het is ook niet dat hij van mij beslist geen snoepje mag, maar aan de andere kant: wat niet weet, wat niet deert. Hij krijgt 1 keer een koekje per dag en dat is een lange vinger of biscuitje of zo en dat vind ik voor nu voldoende. Het lijkt inderdaad wel of ouders je beter begrijpen dan schoonouders, mijn schoonouders hebben er ook een handje van om dus vol te proppen. Onder het mom: hij kan het wel hebben, het is vakantie, het is zondag, wij eten toch ook een koekje? Maar goed, mijn man denkt er net zo over als ik, dus dat is erg prettig!

borstvoeden.info Tickers

borstvoeden.info Tickers


#19

Wij hebben ook geen snoep in huis en Luka is oo helemaal geen zoetekauw. Hij is blij met een koekje of rozijntjes.
Hij is helemaal gek op kroepoek, dan blijft hij maar door eten!
Dat krijgt hij overigens alleen in het weekend!

Lilypie Third Birthday tickers
<img src=“http://lb1f.lilypie.com/jaFDp2.png” width=“400” height=“80”


#20

mijn zoontje van 5 eet nu nog geen snoep,lekker gezond toch.
het begint nu af en toe te komen,inderdaad gele banantjes,koetjes reep,.
maak je er niet druk om.

p noorloos