Negatieve aandacht vragen? Gesprek gehad op kdv!


#1

Max zit veel beter in zijn vel dan een weekje of twee terug. Daar heb ik een blij topic over geopend in Mama’s hoekje. Maar…nu vind ik Eva behoorlijk vervelend. Het lijkt alsof zij negatieve aandacht vraagt nu Max er meer bij is. Hij kan langer bij ons aan tafel zitten en maakt op die manier nu net nog wat meer deel uit van het gezin zeg maar. Voorheen sliep hij bv meer.

Nu is het niet zo dat Eva opeens minder aandacht krijgt. Wij doen veel met de kindjes en ze is ook nog gewoon vrolijk enzo, maar ze wordt de laatste tijd wel lastiger lijkt het. Dat uit zich in:

  • driftbuien;
  • gevaarlijke dingen doen;
  • niet luisteren;
  • ons negeren;
  • slaan.

Daarnet at ze bv in bad en ze spetterde papa nat. Dat was niet erg, maar op een gegeven moment zei hij dat ze moest stoppen. En dan gaat ze gewoon door. Ze was gewaarschuwd dat ze uit bad moest als ze het weer deed en dat gebeurde dus. Resutaat: een enorme driftbui met slaan. We hebben haar aangekeken en gezegd dat slaan niet mag en toen bedaarde ze. Maar even later wilde ze haar schoenen aan, die nog te groot zijn. Die heeft ze van haar nichtje gehad die ze nooit gedragen heeft, maar ze past ze pas volgende zomer denk ik. Ik zei: ‘Laat maar staan’ en ze rent met die schoenen onze slaapkamer in. Ik kom binnen en ze werd helemaal bang. Ze gilde: ‘Nee, nee!’, alsof ik haar wat zou doen! Heel raar, want wij slaan haar niet ofzo. Resultaat: weer gillen. Als ik iets vraag, doet ze net alsof ze me niet hoort. Soms gaat ze gewoon zingen, lalalala! Ik negeer haar vervolgens volkomen en dan trekt ze wel bij. In de winkel loopt ze vaak weg en ik merk dat ik dan soms denk: ‘Donder maar op dan, als jij niet bij mij wil blijven!’ en dat ik haar gewoon laat. Ik let wel op ondertussen dat ze binnen de AH blijft en niks uit de rekken trekt. Maar ik doe gewoon mijn boodschappen. En dan hoor ik een bang stemmetje: ‘Mama? Mama?’ Ze is als de dood dat ik haar achter laat. De enige oplossing is haar in de kar laten zitten. Ze mag wel naar de winkel mee lopen of fietsen op haar ‘scooter’, maar in de winkel moet ze zitten. Tenminste, als ik niet wil dat ze gaat dwalen. Resultaat: een gillend kind dat zich helemaal achterover gooit en ik zo niet eens opgevouwen in een kar krijg gepropt!

Zucht. We worden hier echt moe van! Max kijkt het aan en die is echt heel rustig. Eva heeft nu zeker 4-5 driftbuien per dag! Wat ik zeg: het kan niet zijn dat ze vindt dat ze te weinig aandacht krijgt, want wij zijn er altijd voor haar. Maar misschien voelt zij dat anders? Het is een lief kind, al lijkt dat soms van niet, maar af en toe…aaaaa, heel vermoeiend. Het is dat ik altijd een blik energie heb ergens, want anders zou je er heel moe van worden!

En wat nog het meest rare is: anderen zeggen altijd dat ze zo lief is en zooooo goed luistert! Soms is ze zo mak als een lammetje en denken anderen: dat is een makkelijk kind zeg! Een man zei een keer: zo, die heb je goed afgericht! Hu-hu…die oren horen alleen dingen die ze wil horen!

Graag ‘Nanny-raad’ hoe ik dit varkentje kan wassen.

Groetjes Rainbow, trotse mama

<a href=“http://lilypie.com/">[img]http://lb1m.lilypie.com/TikiPic.php/K72ZJCy.jpg" width=“99” height=“80” border=“0” alt=“Lilypie - Personal picture” />[img]http://lb1m.lilypie.com/K72Zp2.png” width=“200” height=“80” border=“0” alt=“Lilypie First Birthday tickers” /></a>

<a href=“http://lilypie.com/">[img]http://lb3m.lilypie.com/TikiPic.php/u4KxcVF.jpg" width=“99” height=“80” border=“0” alt=“Lilypie - Personal picture” />[img]http://lb3m.lilypie.com/u4Kxp2.png” width=“200” height=“80” border=“0” alt=“Lilypie Third Birthday tickers” /></a>

Gewijzigd door - Rainbow op 09 Aug 2011 22:05:52


#2

Ha ha ha ik zet net in mijn WWW als ze 1 keer horen je krijgt een fiets voor je verjaardag onthoud ze het wel, maar nee niet doen, afblijven, ga je nou luisteren? en stop met gillen moet ik blijven herhalen. Hier is geen broertje of zusje maar wel een meisje dat doet wat zij wil en ontiegelijk kwaad wordt als dat niet mag.

Ik zei nog tegen pappa ik weet niet met wie ik medelijden moet hebben. Met mij omdat ik twee weken van mijn vakantie ingeleverd heb of met pappa die twee weken alleen thuis is met Morgan. Begrijp me niet verkeerd ik zou graag ook thuis zijn bij ze heel graag zelfs maar ik doelde meer op wie is er moeier aan het eind van de dag

Groetjes,

Michèle


#3

Ja, het is erg he? Ik weet natuurlijk dat Eva niet de enige is die dit doet en dat het gewoon echt uitproberen is en bij peuters hoort, maar toch! Gek word je er toch van? Ik had beter bij de commando’s kunnen gaan! Hoewel: zij ook! Drinkt ze haar Optimel op, COMMANDEERT ze: NOG MEER! Hahaha. Soms vraagt ze ook wel: ‘Zullen we samen dansen mama?’, maar dat is als ze lief is!

Ze kunnen zo ontploffen om niks he? Ik heb het ook al een beetje verteld in Malawimama’s topic over J. maar ik weet soms niet wat ik ermee moet hoor? Oost-Indisch doof en dan ook nog slaan! Echt zo met dat vuistje he, stompen is het meer. Heb me net aangemeld voor een cursus over het omgaan met peuters, die geven ze hier gratis en dat kan geen kwaad denk ik! Misschien hebben zij wel De Gouden Tip!

Misschien moet Sje zich er maar even mee bemoeien hier? Hahaha. Maar andere Gouden Tips zijn ook welkom hoor!

Groetjes Rainbow, trotse mama

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers


#4

zeer herkenbaar. Bo heeft dit nu ook sinds de laatste weken, ik gooi het er bij hem op, omdat papa en amma vakantie hadden en hij daardoor zo aan het grenzen zoeken is. alles wat je zegt is herkenbaar,
Ga je de cursus peuter inzicht volgen? die heb ik ook samen met alex gevolgd. Een hele leuke cursus, hebben wij vorig jaar gedaan. Komt er eigenlijk op neer, dat je met alles de kleine probeert af te leiden. dus gaat ze weer grenzen zoeken? dat je haar afleidt, en overal bij betrekt. Op die manier geef je veel positieve aandacht, staat ze een stuk minder vaak op de gang, en alles bij elkaar zorgt er dan voor dat ze "liever " is. Op zich klopt dat wel hoor, maar goed, er zullen altijd dagen zijn waarop die theorie niet altijd werkt!

liefs woezel

Lilypie Third Birthday tickers


#5

Ja, moeilijk is dat hè! Jade heeft soms van die momenten. Het moeilijke bij Jade. vind ik dat wanneer je commentaar geeft, of zegt dat iets niet mag, ze meteen begint te huilen en vraagt of ze nog wel lief is…vind ik zo zielig en weet niet hoe anders te reageren.
Die cursus peuter in zicht hebben wij ook gehad, 2 jaar geleden, op zich heel goed, maar ik krijg het ids niet iedere dag toegepast en om eerlijk te zijn ben ik daar ook niet zoveel meer mee bezig… (ik ga het boekje toch nog eens opzoeken…)
succes!

Groetjes mama Jade


#6

Het is hier ook herkenbaar hoor! Al is het niet alle dagen zo erg als bij jullie zeg maar.
Soms gebeurt er eigenlijk niks, en springt ze ontzettend uit haar vel! Dan schrik ik er wel eens van hoe kwaad ze kan zijn! Gelukkig begint ze niet te slaan of iets, maar oh dat razen en schreeuwen, daar kan ik knettergek van worden!

Vanmorgen lag ze even heel lief bij me in bed, en hebben we afgesproken dat we vandaag lief zullen zijn en goed zullen luisteren! Ik ben dus heel benieuwd!

Manderijn


#7

Same here! Zaterdag wilden we naar m’n zwager in Lelystad. Dat is voor ons zo’n uur en een kwartier rijden. Merel was vorige week ziek, maar zaterdag wel weer opgeknapt. We zijn niet gegaan, want ze heeft de hele dag driftbuien gehad. Allemaal om niets en luisteren ho maar… Het was lastig om haar eruit te krijgen. Niets hielp; streng toespreken, vasthouden, negeren. Helemaal niets. Moeilijk hoor.

Groetjes Natasja


#8

Het is inderdaad die cursus. Ik denk niet dat ze daar dingen zeggen die ik nog niet weet, maar het is soms ook wel fijn als je met iemand kunt ‘spuien’ zeg maar. Gisteravond ging ze opeens huilen en wilde ze echt niet meer slapen. Het hielp even toen we zeiden dat Piet Piraat ook sliep. Ze vroeg: ‘Steven ook?’ Hahaha, grappig eigenlijk! Het was stil en toen begon het weer. Papa wilde erbij gaan liggen, maar no way dat dat van mij mocht. Dan heeft ze haar zin! We hebben afgesproken dat we een soort matje gaan kopen bij IKEA en daar moet ze dan op. Ze staat nu in de hoek, maar loopt dan vaak weg. Op dat matje moet ze binnen de grenzen blijven en misschien helpt dat? Ik weet het ook niet? Wel fijn om te lezen dat Eva dus inderdaad niet de enige draak is. Voor haar is het natuurlijk ook niet fijn om zich zo te voelen, dus we troosten haar nadien wel. Ik kan me niet herinneren dat ik als kind ook zulke buien had en ik heb mijn zus er ook nooit over gehoord, met haar twee kinderen!

Groetjes Rainbow, trotse mama

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers


#9

Heel erg herkenbaar hoor, Dani kan er af en toe ook wat van.
De gouden tip heb ik zelf ook nog niet gevonden, maar denk dat negeren heel goed werkt. Daardoor krijgen ze dus GEEN aandacht zoals ze wel graag willen.
Het lukt me alleen niet altijd, omdat ik me er gewoon aan irriteer en dan toch ga reageren.
Negeren ga ik nu proberen consequent vol te houden. En als hij echt stout is dan gaat hij naar de gang.

Wat ze op de cursus volgens mij ook zullen zeggen is veel tegen je kind praten. Dus bijvoorbeeld ik zie dat je huilt, ik snap dat je graag een koekje wilt, maar dat mag van mama nu niet ofzo. En proberen zelf niet teveel nee en mag niet te zeggen, maar dat vind ik bijna onmogelijk als hij iets echt niet mag en ik op alles nee moet zeggen, haha

<img src=“http://lb3f.lilypie.com/jXGZp1.png”" border=0>

<img src=“http://lb1f.lilypie.com/jNljp2.png”" border=0>


#10

Ik had het er gisteren in bed met mijn vriend over, dat het gewoon niet leuk is om steeds ‘nee’ te moeten zeggen, of te moeten vitten. Maar wat Saro ook zegt, je kunt iets negatiefs niet makkelijk ombouwen toch? Ik zie mezelf niet zo tegen Eva praten als een soort coach, zo van: ‘Ik zie dat je me wilt slaan…’ Of dat helpt om haar tot inkeer te brengen? Ik vind die peuterbuien echt het moeilijkst van opvoeden hoor, ben soms bang dat we straks zo’n Nanny-kind hebben!

Groetjes Rainbow, trotse mama

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers


#11

Probeer maar eens tegen een krijsende, gillende peuter te zeggen: “ik snap dat je een koekje wilt, maar nu mag het niet”. Dat gaat hier in ieder geval echt niet lukken. Vanmorgen hier weer een paar driftbuien, maar ik heb nu maar geprobeerd de andere kant op te kijken en haar stijf te negeren. Ze probeerde wel meer aandacht te krijgen en bleef wel huilen en krijsen, maar uiteindelijk damde ze wel in toen ik vroeg of ze me ergens mee wilde helpen en toen was het weer over. Maar ik vind die driftbuien ook behoorlijk pittig en echt niet leuk.

Groetjes Natasja


#12

Afleiden helpt hier ook wel. Dan zeg ik opeens: ‘Kijk eens wat een mooie vogel daar!’ en dan is het weer goed. En meehelpen. Ze voelt zich dan gewaardeerd ofzo? We betrekken haar echt overal bij, dus dat kan het niet zijn. Soms denk ik wel: ‘Je hebt het hier zo goed: veel aandacht, veel liefde, we doen leuke dingen met elkaar, ze heeft veel kleertjes, speelgoed, een lief broertje etc’ en ‘als dank’ krijg je een snauw of zelfs een klap! Ach, later zal ze het wel waarderen!

Groetjes Rainbow, trotse mama

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers


#13

Ik herken de negatieve aandacht inderdaad ook. Onze zoon heeft (nog) geen driftbuien of iets dergelijks, maar als ik met onze dochter bezig ben (verschonen, flesje geven of even op schoot), dan probeert hij de fles af te pakken/uit haar mond te trekken, slaat mij op mijn benen of bijt zelfs heel af en toe. En vooral bij dingen komen waar hij niet bij mag zitten (schemerlamp of zo) als ik de fles geef, want dan weet hij dat ik niet snel op kan staan.
Pff, wel heftig inderdaad wat jij beschrijft over Eva zeg! Succes en vooral sterkte gewenst!

borstvoeden.info Tickers

borstvoeden.info Tickers


#14

Luka heeft ook minstens 2x per dag zo’n driftbui…
Aangezien hij vaak niet kan zeggen of aangeven wat er is, negeer ik hem.
Een strafmat helpt bij hem ook niets, hij lacht er alleen maar om…
Negeren kan hij niet tegen, en we merken dat hij heel goed reageert op complimenten wanneer hij lief is.

Ook word hij nu een beetje jaloers op Jenthe, dus dan gaat hij aandacht vragen als ik met Jenthe bezig ben. Geef ik die aandacht niet? Dan probeert hij Jenthe te slaan…
Hierbij hebben we ook van het cb te hoeren gekregen dat we hem zonder iets te zeggen moeten tegenhouden en verder geen aandacht aan besteden.
En dat lijkt tot nu toe heel goed te helpen!

Misschien helpt negeren bij Eva ook? Behalve als ze iets gevaarlijks doet natuurlijk!

Lilypie Third Birthday tickers
<img src=“http://lb1f.lilypie.com/jaFDp2.png” width=“400” height=“80”


#15

moet eerlijk zeggen dat Bo zich in de supermakrten/markt/winkels eigenlijk heel goed gedraagd, op enkele uitzonderingen na dan, maar als er een uitzondering is, dan is het drama, gillen dat hij er uit wil ïk wil er uit, ik wil er uit!!!’" of als ik wil (ivm bijvoorbeeld veiligheid) dat hij een handje aan mij geeft tijdens het lopen, keihard schreeuw, "nee, laat los, laat LOS!!!) en dat terwijl ik alleen amar zijn hadn vast houdt!!
dus in die zin, ja ik herken het, maar bij Bo is het met vlagen, en dus niet hele dagen achter elkaar.
En ik moet zeggen, ik zeg dus wel regelmatig dat als bo boos is, dat ik dat zie. dan zeg ik: mama zie dat jij boos bent, en mama begrijpt dat je boos bent, maar… (en dan komt er bv, je mag echt geen snoephe want we gaan zo warm eten, of maar je moet nu echt even luisteren)
ene keer werkt dit wel, andere keer niet.
Bo heeft inmiddels geleerd om zijn gevoel een beetje te benoemen. dus als hij boos is, zegt hij dat ook, voordat hij eventueel gaat schreeuwen enzo. Hij zegt dan ook, Ik ben boos!! helaas denkt hij dan wel weer dat door dat hij zegt dat hij boos is, hetgene wat ik had gezegd wat hij niet mocht (en tevens dus de reden waaorm hij boos is) dan opeens wel mag wat een boefje toch ook he!!
En negeren laat ik oevrigens ook niet toe. Als bo bv van de gang terug komt, en hij wil mij niet aankijken/sorry zeggen/benoemen waarom hij op de gang stond etc. , dan mag hij weer terug de gang op en dan benoem ik ook waarom. meestal is het daarna over, alhoewel er 1 keer in het half jaar ofzo gebeurt dat hij dan te koppig is, en dat ik dan een uur bezig ben met hem op de gang te zetten, voordat hij toegeeft!!

liefs woezel

Lilypie Third Birthday tickers


#16

Ik heb me aangemeld voor die cursus Peuter in zicht. Die gaat door (zat helemaal vol, dus meer mensen hebben daar interesse in, haha, hoe kan dat nou met zulke makkelijke, goed meewerkende wezentjes haha), dus ik ben benieuwd!

Vandaag moest ik een blouse voor Eva ruilen bij C&A. Zat ze heel lief met Max te spelen bij een TV-tje. Max zat in de kar (hoefde alleen maar naar C&A en dacht het af te kunnen met de simpele loopkar) en zij zat voor de TV. Ik stond bij de kassa en kon haar zien. Ik ruilde de blouse en lette echt…nou…10 seconden niet op haar. En weg was ze. Nergens te vinden! Ik roepen en roepen. Geen antwoord. Ik liep met Max de hele winkel rond, roepend. Niks. Ik was bang dat ze echt weg en voelde best paniek opkomen en ik voelde een beetje tranen opwellen. Ze was er niet. Opeens kreeg ik een ingeving (er waren al drie mensen mee aan het zoeken) en keek ik in de paskamer echt 2 meter van dat TV-tje vandaan. Ja hoor, dat zat ze. Met een rokje om te passen. Ik bleef heel kalm en zei dat ze nooit weg mag lopen, omdat mama dan bang is dat ze kwijt raakt. Het drong niet door. Ze gaf me netjes een handje, lachte en zei: ‘Je bent niet boos he mama?’ Ik: ‘Nee, niet boos, maar mama was wel erg geschrokken’. Zegt ze daarna weer: ‘Mama gesokken he?’ Ik zei wel dat ze in een grote winkel voortaan ALTIJD in de kar moet en dat doe ik nu ook. Ik vraag me af of het wel zou doordringen als ik boos was geworden? Nu snapt ze niet hoe vervelend het was?? En dan te bedenken dat ze echt 2 meter weg was gelopen eigenlijk en gewoon geen antwoord gaf! Ze zei: ‘Efa hoorde jou niet’. Pfff, ook nog doof! Peuters? Aaaaaaaaa, ze zijn lief, maar soms: aaaaaaa!

Groetjes Rainbow, trotse mama

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers


#17

Ik schaamde me trouwens best dat ik Eva was kwijtgeraakt. Maar twee moeders en een oma zeiden: ‘Ach meid, dat deden die van ons ook!’ Mijn zus is haar zoontje zo ook kwijtgeraakt in de H&M. Was 'ie ook ontsnapt bij de TV. Eigenlijk zouden ze aan een hondenriempje moeten he, zou ideaal zijn! Hierrrrrrr blijven! Afffffff! Zittttt!

Groetjes Rainbow, trotse mama

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers


#18

Hier ook zo’n kind dat aangelijnd zou moeten
Pffff vanochtend gingen we (zie topic Ikkeben meeting Zeeland) spelen in een binnenspeeltuin/speelboerderij, pfffff ondertussen dat ik met de andere mama’s aan het kletsen was, was ik haar wel 3x kwijt!!!

1x zat ze helemaal bovenin in een tunnel, 1x liep ze bij de wc’s en 1x liep ze buiten, helemaal aan de achterkant van het terrein op de trampolines!!! Die laatste keer was zo raar… ik zag haar achter me langs lopen… en toen ik achterom keek was ze weg
Tja… dan zoeken, waar moet je beginnen??? Gelukkig alle keren gevonden en weer veilig thuis maar kreeg het ook wel even warm!
Hier wel even boos geworden, en haar voor straf een tijdje in de buggy gezet. Maar ze was net zo weinig onder de indruk als Eva hoor!


#19

Hahaha…owwww Rainbow, heb ff al jou verhaaltjes gelzen en je hebt echt een draak die ook weer lief is…hahaha…leuk om te lezen wat ze terug zegt.

Gelukkig hier een mak lammetje voorbij de verhalen die ik hier lees.

Wat je kan doen?..rustig blijven - kop om draaien - negeren (thuis)
Ga lekker op de bank zitten met een boek voor je gezicht dan komt ze je vanzelf weer opzoeken.

In een winkel?..tja, ik zou zeggen zet haar in de buggy en ga niet teveel naar winkels waar zij geen fluit aan vind want dan lok je ook vervelende kindjes uit.

Ik zet de onze altijd bij ons thuis neer als ik wil winkelen…heerlijk rustig winkelen!

Gr, Danielle


#20

@Bakmama, wat gaaf dat jij de vragen mag beantwoorden! Cool! Ben je zo’n expert?

@Danielle. Tja. Eva is inderdaad een lieve draak! De rest van de dag is ze gewoon superlief geweest en zo mak als iets! Het vervelende is, dat wij een duowagen hebben, maar dat Max met zijn lange lijf al te groot is voor dat ding! En ik kan niet met twee buggy’s lopen…En ik kan Eef ook niet alleen thuis laten, dan breekt ze de boel af!

@Suzsje, hihi, mevrouw loopt al bij de trampolines! Hahaha, hoe wijs! Ben blij dat ik niet de enige ben die haar kind soms kwijt is, hihi. Wat je zegt: je kijkt even 5 tellen weg en ik zag echt zo’n rood flitsje (rood jurkje) voorbij schieten en wég was ze! En ik zag later dat jurkje weer bij de TV en dacht dus dat ze daar was, maar binnen 3 seconden was ze foetsie! Die meiden van ons kunnen straks wel meedoen met een goochelshow! Ze hebben al hetzelfde rose t-shirtje (dat Emily op de foto aan heeft), dus dat kunnen ze mooi aan!

Groetjes Rainbow, trotse mama

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers