3 mnd hoeveel slaap?


#1

Hallo

ik weet dat het per kindje verschillend is, maar hoeveel slapen kindjes van 3 maanden ongeveer? Toen onze zoon 3 maanden was, was hij net thuis uit het ziekenhuis (11 wk te vroeg geboren) en sliep eigenlijk de eerste weken van voeding tot voeding (6 flesjes). Onze dochter is nog niet zo’n slaper. Hoewel zij ook te vroeg is geboren, is het slapen best een probleem. Ik heb van alles geprobeerd: in de box laten “spelen”, bij het eerste gaapje naar bed, laten huilen in bed, speentje in, 5 min laten huilen, 15 min laten huilen, maar het (in)slapen blijft een probleem. Nu ligt ze bijvoorbeeld na haar flesje van 12.15 uur in de box te kijken/bewegen/spartelen, maar gaapt wel tussendoor. Ze huilt niet en lijkt tevreden. Ze kijkt naar de beestjes van de boxspiraal en mobiel (die overigens niet aan is).

Nu is mijn vraag: hoeveel sliepen jullie kindjes met 3 maanden? Dit is namelijk een compleet nieuwe situatie voor ons.

Groetjes!

borstvoeden.info Tickers

borstvoeden.info Tickers


#2

Anouk sliep en slaapt ook niet veel hoor. Tenminste, overdag niet. 's-Avonds is het hier sinds 1,5 maand slapen van ongeveer 19:00 uur tot de volgende ochtend. Hier moppert ze ook wel als ze moet gaan slapen, maar vaak doet de speen wonderen bij haar. Als ze begint te huilen, krijgt ze een speentje en dan wordt ze vaak rustig.

Groetjes Natasja


#3

Mijn meisje is bijna 4 maanden.
Wij hebben ook veel problemen gehad met haar slapen. De eerste 3 weken sliep ze alleen maar en daarna begon het gedonder…
Uiteindelijk zijn we haar gaan inbakeren en ons heel erg gaan houden aan de rust en regelmaat. Dat heeft echt enorm geholpen bij ons en nog steeds!
Megan kon ook heel moeilijk inslaap komen. De eerste weken dat we haar zijn gaan inbakeren was het echt na de eerste slaapsignalen gelijk naar bed (kon best ook bij het 2de gaapje zijn). Wij hielden 30 minuten aan met huilen (best wel lang en dit duurde gelukkig ook nooit 30 minuten achter elkaar, maar het duurde in totaal echt weleens 45 minuten ofzo voordat ze sliep) Dan sliep ze wel bijna altijd tot de volgende voeding (dus soms echt wel 3 uur achter elkaar).

Sinds de afgelopen 2 weken gaat ze niet gelijk na de eerste gaap naar bed, maar hou ik een tijd aan van ongeveer 1,5 tot 2 uur. Gapen doet ze nl al wel eerder, maar als ze echt in haar ogen gaat wrijven en jengelig wordt gaat ze naar bed en slaapt ze nu meestal binnen 10 minuten (soms langer en soms echt al binnen een minuut). Het 3de slaapje en de avondslaap kan soms iets langer duren, omdat ze dan volgens mij meer moet verwerken.

En dan slaapt ze (1e en 2de slaapje) meestal tot de volgende voeding (dit is meestal tussen de 1,5 tot 3 uur). Het 3de slaapje is kort (45 minuten meestal). Ze gaat 's avonds rond 20.00 naar bed, maken haar rond 23.00 wakker voor laatste fles en wordt dan 's ochtends meestal tussen de 06.30 en 07.30 wakker.
Natuurlijk kan dit weleens anders zijn als ze wat minder goed in haar vel zit, maar dit is een beetje hoe het de laatste weken gaat.

<img src=“http://lb3f.lilypie.com/jXGZp1.png”" border=0>

<img src=“http://lb1f.lilypie.com/jNljp2.png”" border=0>


#4

Hoi,

Mijn jongste dochter slaapt 's ochtends tot een uur of half 8 (krijgt 's nachts nog een flesje), Dan krijgt ze een flesje en daarna leg ik haar even in de box. Bij gapen of piepen gaat ze weer naar bed en dit is meestal rond half 9, dan slaapt ze meestal 2 a 2,5 uur. Dan even bezighouden tot de volgende fles om half 12. Dan weer in de box en naar bed rond half 1. Ze slaapt dan meestal heel lang, soms echt tot de volgende fles om half 4. Daarna is het bal want dan wil ze echt niet meer in bed slapen dus ligt ze in de box, in mijn armen of in de kinderwagen als ik nog op pad ga maar ze slaapt dan haast niet meer, soms een paar hazeslaapjes in je armen maar meer ook niet. Dan rond half 7 gaat ze in bad om vervolgens om 7 uur na een fles naar bed te gaan. Dan huilt ze vaak wel even om vervolgens in slaap te vallen en we haar om 23 uur wakker moeten maken voor de fles.
Ze ligt overigens in de puckababy in bed omdat ze anders niet in slaap kan vallen ivm rondmaaiende armen.

Groetjes!


#5

Kiam slaapt na elke voeding 2 a 2,5 uur, meestal wordt hij na elke 45 minuten wakker en is hij wel weer in slaap te krijgt mbv speentje.
Als hij echt wakker is haal ik hem uit bed. Hij krijgt wel maar 4 flessen per dag (4 uur tussen de flessen).
Maar zoals je zelf al zegt, alle kindjes zijn anders. Als je dochter tevreden wakker is, is het toch ook prima?
Groetjes Nancy


#6

@Zwelgje: dat is het nu juist. Als ze te vroeg wakker wordt, kan ze niet meer in slaap komen. Ik heb geprobeerd om haar dan rustig in de box te laten liggen/spelen, maar dat wil ze dan ook niet. Ze begint te huilen en blijft huilen. Ik probeer het nu maar steeds te rekken met een speen, met als gevolg dat ik om de 5 of 10 min naar haar kamertje moet lopen.
Vannacht heeft ze doorgeslapen tot 6.15 uur, dus vandaag weer een schema van 5 flesjes. Eens kijken of het vandaag wel lukt!
Bedankt voor het meedenken!

borstvoeden.info Tickers

borstvoeden.info Tickers


#7

Dat probleem van het niet meer is slaap komen en daarna jengelen is heel herkenbaar. Moet zeggen dat dat probleem beduidend minder is geworden toen wij zijn gaan inbakeren (Pacco). Misschien een tip?
En misschien nog een rare vraag, maar kan het zijn dat ze gewoon honger heeft? Dat ze daarom vroeger wakker is en niet meer kan/wil slapen?
Groetjes Nancy


#8

Ik heb ook inderdaad aan honger gedacht, maar dat lijkt me niet. Als ze 6 flesjes krijgt, krijgt ze 6 x 120+4 voeding en anders krijgt ze 5x150+5 voeding. Ze weegt nu ongeveer 4,5 tot 5 kg (weet he tniet precies).
Inbakeren heb ik ook aan gedacht. Ik moet donderdag voor de laatste keer met haar naar de osteopaat. Die behandeling wil ik even afwachten en anders ga ik starten met inbakeren. Manlief moet deze week nog werken en heeft dan vakantie. Dat scheelt dan ook weer als er nog zo’n kleintje bij rond loopt. We gaan verder niet op vakantie, dus vanaf vrijdag/zaterdag ben ik hele dagen thuis, zodat ik het inbakeren (en de bijbehorende regelmaat) goed kan opstarten en volhouden.

borstvoeden.info Tickers

borstvoeden.info Tickers


#9

Jenthe is nu 3,5 maanden en slaapt 2x op de dag.
Dit is ons schema nu:

5.30 uur fles 180 ml
8.30 uur uit bed
9.00 uur fles 180 ml
10.15 uur slapen tot 11.30 uur
12.30 uur fles 180 ml
13.00 uur slapen tot 15.00 uur
15.30 uur fles 180 ml
18.30 uur pyama aan
18.45 uur fles 180 ml
19.00 uur naar bed

En dan slaapt ze gewoon door tot 6.00 uur, dan moeten we haar echt wakker maken. Natuurlijk gaat het soms anders, maar meestal houd ze dit schema aan, en helpt ze mij eraan herinneren…
Als ze moe is gaat ze staren, en vaak valt ze dan zo in slaap.

Hier dus geen problemen met inslapen…

Lilypie First Birthday tickers


#10

Wauw, dat is nog eens een schema om jaloers op te worden. En wat is ze dan 's middags lang wakker zeg! Onze dochter heeft nog niet echt een schema, maar meestel is het ongeveer zo (waarbij ik regelmatig een uur moet rekken tot de volgende fles):

6.00 uur: fles 150+5 en direct weer naar bed
10.00 uur: fles 150+5
11.15 uur: slapen tot 14.00 uur
14.00 uur: fles 150+5
15.15 uur: slapen tot 18.00 uur
18.00 uur: fles 150+5
19.15 uur: slapen tot 22.00 uur (meestal is dit geen slapen, maar huilen tot de fles)
22.00 uur: fles 150+5
22.30 uur: weer naar bed (de ene keer valt ze direct in slaap en de andere keer is het huilen geblazen tot 0.00 uur)

borstvoeden.info Tickers

borstvoeden.info Tickers


#11

Ik zie in je schema dat ze om de 4 uur haar flessen krijgt, maar als je dan een uur moet rekken, is het dan niet handiger om haar gewoon om de 3 uur een fles te geven?
Bij Jenthe is om de 4 uur echt niet te doen hoor, die heeft na 3 uur echt honger! En dan drinkt ze flessen van 180 ml…
Met bv voedde ik ook op verzoek, dus doe ik dat nu ook enigszins. Behalve als ze na 2 uur al komt, dan zou ik wel gaan rekken. Maar nu krijgt ze echt om de 3 uur, dat heeft ze ook nodig.

En ik moet eerlijk bekennen dat ik echt gezegend ben met makkelijke kinderen hoor, echt! Dit gun ik iedereen!

Lilypie First Birthday tickers


#12

Klopt dat ik vaak moet rekken, maar omdat ze om 22 uur haar voeding echt nog nodig heeft, kom ik overdag bijna niet uit met de flesjes. Dan zou het 6.00-9.00-12.00-15.00-18.00-21.00 uur worden, maar ik heb het idee dat ze het dan niet haalt tot de volgende ochtend 6.00 uur. Het is natuurlijk wel het proberen waard, op deze manier is het ook niet wat.

Hoe zwaar is Jenthe? Onze dochter was 3 weken geleden 4 kg, maar nu denk ik rond de 4,7 kg. Dan kan ik het beste 6 x 120+4 geven denk ik.

Moet zeggen dat onze zoon ook heel makkelijk was, direct schema om de 4 uur en afbouwen van flesjes lieten we van hem afhangen en ging ook goed.

borstvoeden.info Tickers

borstvoeden.info Tickers


#13

@mooiezoon2010; idd wat Marmama zegt, waarom niet om de 3 uur een fles? Ze is te vroeg geboren, dus voor haar “echte” leeftijd mag ze dat ook nog steeds hebben.

@Marmama, drinkt Jenthe 5 flessen van 180cc!! Wow wat een zuiperd zeg ! Dan zal zij ook wel goed groeien.
Ik dacht dat Kiam (8,2 kilo!) al heel erg was maar die valt dus wel mee met zijn 4 x 210cc (met 7 schepjes dus 230cc voeding)…
Voorheen ook 5x180cc maar sinds we hem de avondfles niet meer geven flessen opgehoogt naar 210 en hij doet het er goed mee…
Groetjes Nancy


#14

@Zwelgje: Jenthe woog de laatste keer, 2 weken geleden, 57oo gram en dat vonden ze zelfs nog iets te licht!
Meer dan 180 ml krijgen we er nu niet in, anders gaat ze spugen. Dus dan houden we het maar zo…
En van mij mag ze om de 3 uur komen, we komen mooi uit zo en ze groeit er lekker van.
Maar Kiam is ook zuipschuit zeg! En een flinke kerel zo te horen! Gaat alles weer goed met hem?

@Mooie_zoon: ik zou het gewoon proberen, wie weet hoe goed ze het erop doet! En wat Zwelgje al zegt, ze mag het voor haar ‘eigenlijke’ leeftijd hebben.

Lilypie First Birthday tickers


#15

Daan is nu 4,5 maand en zijn schema is:

07.00 uur fles 180+6
08.00 uur slapen tot ongeveer 10.30
11.00 uur fles 180+6
12.30 uur slapen tot 15.00 uur soms rond half 3 wakker.
15.00 uur fles 180+6
16.30 uur slapen tot ongeveer 17.30 uur soms wat langer
18.00 uur groente of fruit
19.00 uur fles 180+6
19.30 uur slapen
23.00 uur fles 180+6

Over een weekje stoppen we met de laatste fles, want dan is hij 5 maanden en vinden we het wel mooi geweest. Hij zit op de bovenste lijn met gewicht, dus zal het niet nodig hebben.

Voor zijn 1e en laatste fles moeten we hem altijd wakker maken.

Groetjes,
Sandra

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers


#16

Ik ben vandaag begonnen met het geven van flesjes om de 3 uur. Vanavond laat ik even weten hoe het is gegaan!

borstvoeden.info Tickers

borstvoeden.info Tickers


#17

Ben erg benieuwd hoe je dochter het gaat doen! Als ze dit goed oppikt zul je zien dat ze dadelijk zelf meer tijd tussen de flessen kan laten.
Succes!

@Marmama, Kiam doet het eigelijk heel erg goed, reageert goed op de AllergyCare voeding en is een stuk rustiger. Ook slaapt hij goed.
Het enige wat nog niet loopt zoals het moet is zijn ontlasstingspatroon, hij kan bijna niet zelf poepen en heeft dus max 1x per 4 a 5 dagen een spuitluier. Zijn bezig met onderzoeken van de darmen.
Vanmorgen met hem naar het bureau geweest, meneer is 67 cm en weegt 8450gr (ahum), Maar volgen een hele mooie curve (ruim boven de curve van het cb ). Maar alles in proporties dus…


#18

@Zwelgje: lekker dat het beter gaat, ik hoop dat zijn ontlasting ook snel een beetje bter word!
En echt een flinke kerel, lekker hoor! Hij doet het dus goed!

Lilypie First Birthday tickers


#19

Tot nu toe gaat het goed (ik durf het bijna niet te zeggen, want elke keer als ik dat zeg, gaat het weer mis). Vandaag om de 3 uur flesje gegeven en alleen om 17.30 uur was ze onrustig. In de tussentijd wel een aantal keren wakker vandaag, maar dan viel ze met de speen weer in slaap. Na elke voeding had ze wel 10 min huilen nodig om in slaap te vallen, maar alles beter dan uren huilen. Na de fles van 18.00 uur zelfs niet gehuild en zo in slaap gevallen. Hopelijk houdt ze dit vast tot vannacht en dan zien we morgen wel verder!

borstvoeden.info Tickers

borstvoeden.info Tickers


#20

@Mooie_zoon: het klinkt al goed! Ik ben benieuwd hoe ze het vannacht doet…
Jenthe huilt soms ook wel een minuut of 10 voor ze in slaap valt, met name als ze erg moe is en wakker schiet. En idd 10 minuten is niets vergeleken met uren!
Laat je morgen nog ff weten hoe het gegaan is vannacht?

Lilypie First Birthday tickers