Wij een huis... Update


#1

gaan kopen…?

Wij hebben vanmiddag bij een huis gekeken, waar nog wel het een en ander aangedaan moet worden, maar voor ons een leuk project, en verder zag het er wel goed uit. Helemaal voor die prijs ook…
Wij zijn nooit in de mogelijkheid geweest om te kunnen kopen, en sinds dat chris wat meer is gaan verdienen, kunnen we dan eindelijk een leuk huisje kopen, in de wijk die wij willen…en op steenworp afstand van mijn ouders… die wonen 2rijen voor het huis.

Het voordeel is: Natuurlijk de prijs…(want die word verkocht door de bank) dus we maken er sowieso winst op als we het mooi opknappen.

Morgen gaan we de bank bellen voor een afspraak, en de makelaar dat het verkocht is onder voorbehoud… En oeeeeeeeeeeeeeehhhh wat hebben we er zin in!!!
Echt… de meeste mensen (o.a familie en vrienden) weten het nog niet,maar des te beter ze het weten als het allemaal rond is.
Maar heeft iemand enig idee hoelang t duurt voordat de hypotheek/de koop rond is??

Liefs, Melanie

Gewijzigd door - Melanie_Christiaan op 13 Mar 2012 12:01:50

Gewijzigd door - Melanie_Christiaan op 04 Jun 2012 09:33:04


#2

Kan heel snel gaan met het regelen van de hypotheek enzo. Wij hebben 10 jaar geleden half juni “ja” gezegd tegen een huis en 30 juli ofzo kregen we de sleutel.

Groetekes, Sje


#3

Wauuw echt… Zoooo… nou ja we hebben natuurlijk ook nog een maand opzegtermijn hier in ons huurhuis…
Maar heb er zoooo`n zin in… een eigen huis… een plek onder de zon… hahaha

Liefs, Melanie


#4

Wat ontzettend leuk meid! En spannend ook!

Wat betreft de duur van het aanvragen van een hypotheek. Meestal gaat de bank uit van een periode van ongeveer 6 weken om de financiering rond te krijgen. Dit dus vanaf de eerste afspraak.

En wanneer jullie de woning willen kopen en het bod wordt geaccepteerd dan zal er een koopcontract opgesteld worden. Deze is inprincipe zo opgesteld. Hierin komt te staan wanneer de definitieve overdracht is, wanneer de ontbindende voorwaarden aflopen ( voor die tijd moet je weten of jullie de financiering bij de bank voor elkaar kunnen krijgen) en er komt een datum in te staan voor de eventuele bankgarantie.

Goed dat jullie een afspraak maken bij de bank. Ik ben zelf nl van mening dat je daar het beste advies krijgt. Ik werk zelf bij een bank en ben zelf ook hypotheekadviseur geweest.

Succes met alles!

<img src=“http://lb3f.lilypie.com/jXGZp1.png”" border=0>

<img src=“http://lb1f.lilypie.com/jNljp2.png”" border=0>


#5

Thanks voor je uitleg Saro.
Is het verstandig om morgen dan een afspraak te maken met de bank, en alvast de makelaar te bellen dat het verkocht is onder voorbehoud? want ik denk dat het huis snel verkocht zal worden… als wij niets van ons laten horen.

Liefs, Melanie


#6

Ik zou zeker morgen de bank bellen! Het zou nl best kunnen dat het nog 1 of 2 weken duurt voordat de adviseur een afspraak kan maken. en dan kan je ook aan de makelaar doorgeven hoelang het ongeveer gaat duren voordat de financiering rond s.
Ook zou ik inderdaad de makelaar bellen om door te geven dat jullie interesse hebben. Staat het bedrag vast of kun je nog onderhandelen?
Hebben jullie al eerder een hypotheekgesprek gehad? Weet je een beetje wat jullie kunnen lenen?

Wellicht is het ook verstandig om een bouwkundig rapport te laten opmaken? Als het een oudere woning is waar toch het een en ander aan moet gebeuren wil je natuurlijk niet voor onverwachte uitgaven komen te staan. Eventueel kan je dit ook in het koopcontract mee laten nemen, dus als ontbindende voorwaarden.

Heb je mensen in je omgeving die een beetje verstand hebben van hypotheken etc. Altijd wel fijn om een beetje te kunnen klankborden met iemand.

<img src=“http://lb3f.lilypie.com/jXGZp1.png”" border=0>

<img src=“http://lb1f.lilypie.com/jNljp2.png”" border=0>


#7

lekker!! gefeliciteerd!

groetjes Kim, mama van Sofie,Victor ,Alexander & Emily!!




“Opvoeden is een kind te helpen worden wat het is”


#8

Leuk!!!

Maar even een tip waar veel mensen niet bij stilstaan (wil je plezier niet vergallen hoor)

Houd er rekening mee dat je verzekering duurder word (opstalverzekering) Je riool kosten verdubbelen (nu ook voor eigenaar) en zo zijn er nog wel een paar dingen. Houd er rekening mee of je dat ook kunt betalen.

Liefs Michelle



#9

Wat gaaf zeg, gefeliciteerd! Niets zo fijn als een echt eigen huis!

Groetjes,
M

“Ik zou graag de ideale moeder zijn, maar ik heb het te druk met het opvoeden van m’n kind”


#10

Wat leuk!! en ik wil ook je plezier niet vergallen maar ik moet mama snoekie wel gelijk geven, er komen allemaal verzekeringen bij kijken die aardig wat kosten, gemeente belastingen die behoorlijk ohoog gaan etc. Dat kan wel oplopen tot 150 euro meer in de maand of nog meer. En verbouwen kost ook een boel geld, hebben wij ons ook lelijk in vergist!! En sinds kort is de bank ook niet zo heel gortig met lenen, en aangezien het bij jullie van 1 loon moet, zou ik eerst even afwachten met echt juichen tot je bij de bank bent geweest. Zou zo zonde zijn dat je helemaal blij bent en er op verheugd, en je dan de domper krijgt dat het toch niet door kan gaan. En echt eerst een afspraak maken met de bank, en dat kan echt op korte termijn, dus nog niks toezeggen bij de makelaar, naast het feit dat je niet ergens aan vast wil zitten, is het ook nog eens zo dat het geen goede onderhandelings stratgie is als je echt heel erg gretig bent, misschien dat je er nu nog wat van de prijs af kan krijgen. Oh en nog 1 tip, als het allemaal lukt, zorg er dan wel voor dat je een deel spaar hypotheek hebt. Sinds begin 2000 is er een nieuwe wet in nederland wat er voor zorgt dat je maar max. 30 jaar je hypotheek rente kunt aftrekken (voor hoe lang dat dan ook mag bestaan , maar goed) ongeacht of je in de 30 jaar bv in 2 vershcillende huizen hebt gewoont, het is dus niet huis gebonden. Dus na 30 jaar mag je niets meer aftrekken bij de belasting, met als gevolg dat je nog niks hebt afgelost op je huis, je maandlasten opeens een stuk om hoog gaan (meestal met een paar honderd) en je weet niet hoe de markt dan is, hoe je financiele situatie dan is etc. Dus speel op safe , zorg er voor dat je iedere maand een deel van de hypotheek aflost, dan is het over 30 jaar ook echt van jezelf en zijn de maandlasten een stuk lager dan nu.

liefs woezel

Lilypie Fourth Birthday tickers


#11

@Woezel, ik heb op internet natuurlijk al een beetje rondgekeken voor de maandelijkse kosten… maar juist omdat we het zeker willen weten, gaan we ook naar de bank, die kan alles voor ons uitzoeken.

We zullen het horen/zien! Hoop dat Chris vandaag de bank beld om direct een afspraak te maken!

Liefs, Melanie


#12

Hopelijk hebben jullie snel een afspraak!
Ben het eens met de andere meiden er komen idd ook extra kosten bij, maar als je je goed laat informeren en goed op een rijtje zet of dit haalbaar is voor jullie dan kunnen jullie een goeie beslissing maken.

En even kort over de hypotheekvorm. Ik zou altijd gaan voor een bankspaarhypotheek, maar daar zullen ze je bij de bank alles over vertellen! Ook alle eventuele risico’s worden met je besproken ( als je een goede adviseur voor je hebt zitten).

Spannend hoor allemaal!

<img src=“http://lb3f.lilypie.com/jXGZp1.png”" border=0>

<img src=“http://lb1f.lilypie.com/jNljp2.png”" border=0>


#13

Super!!! Fijn hoor om je eigen huisje te kunnen kopen, dan is die ook echt van jullie!! Hopelijk krijgen jullie alles (snel) rond!!

Succes!!

Groetjes mama Ja



#14

Spannnend, heel veel succes!

Groetjes,
Sandra


#15

@woezel
Ik had nog helemaal niks gezegd hier hahaha! Ik denk dat je iemand anders bedoeld, ik ga nu pas reageren op dit topic!

Wat een geweldig nieuws! leuk zeg, je bent al heel lang bezig een ander huis te krijgen toch? Wow echt gaaf man, wat zal je hoofd overuren maken met dromen en plannen of niet?

Groetjes Anouk



#16

@woezel
Ik had nog helemaal niks gezegd hier hahaha! Ik denk dat je iemand anders bedoeld, ik ga nu pas reageren op dit topic!

Wat een geweldig nieuws! leuk zeg, je bent al heel lang bezig een ander huis te krijgen toch? Wow echt gaaf man, wat zal je hoofd overuren maken met dromen en plannen of niet?

Groetjes Anouk



#17

@Mamasnoekie: en dan maar meteen dubbelop hihi!

Gefeliciteerd Melanie, spannend hoor!

groetjes,
Wendy

Kinderen hebben het meest liefde nodig als ze die het minst verdienen…


#18

GEFELICITEERD! Super! Ik hoop dat het allemaal lukt! Met de tips van de anderen moet het vast lukken! Gaaaaaaaaaaaaaaaaaf! Wat is het voor huis?

Groetjes Rainbow

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers


#19
quote:
@woezel Ik had nog helemaal niks gezegd hier hahaha! Ik denk dat je iemand anders bedoeld, ik ga nu pas reageren op dit topic!

Wat een geweldig nieuws! leuk zeg, je bent al heel lang bezig een ander huis te krijgen toch? Wow echt gaaf man, wat zal je hoofd overuren maken met dromen en plannen of niet?

Groetjes Anouk



Opes…het was idd iemand anders, maar op de 1 of andere manier dacht ik dat jij het was… nou ja, maakt niet uit hahahahaha

Maar ik vind het wel erg leuk voor jullie Melanie!!!

liefs woezel

Lilypie Fourth Birthday tickers


#20

Maandag ochtend hebben we een afspraak met de Hypotheker, en de 19e met de ING… dus even 2 gesprekken aangevraagd, WEL hebben we alvast een BOD gedaan, aangezien ermeer bezichtigingen zijn, en wij ERGGGGGGGGG graag het huisje willen hebben…

@Mama Snoekie: kijk eens op Funda
En NIET letten op wat er in staat, of hoe het eruit ziet hè hahahahahahhah want t ziet er niet uit!!!
Maar die achtertuin!!! ZOOOOOO grooooooot… En t is precies hetzelfde huis als mijn ouders, alleen mn ouders hebben een openkeuken gemaakt haha

Liefs, Melanie

Gewijzigd door - Melanie_Christiaan op 10 Mar 2012 07:24:06