Voorkeurshouding en veel spugen


#1

Hoi, ik heb een dochtertje van nu 2 maandjes en sinds kort heeft ze een sterke voorkeurshouding naar rechts. Haar hoofdje is ook al iets afgeplat.
Nu kreeg ik van het cb het advies haar op haar buik te leggen zodat haar nekje wat sterker wordt en dan trekt het allemaal wel weer recht.
Maarrrr het andere probleem is dat ze ontzettend veel spuugt, ik heb denk ik zo’n 15 doorweekte spuugdoekjes per dag. Dus als ik haar op haar buik neerlegt spuugt ze alleen nog maar meer. Ze was in 1 maand tijd ook maar 90 gram aangekomen dus veel te weinig.
Zowiezo als ik haar op haar buik leg dan laat ze d’r koppie gewoon liggen, ze weigert gewoon.
Mijn vraag is dus wat kan ik aan het spugen doen en aan de voorkeurshouding???

Dozeyana mv Dominique, Zenna, Yael en Nanou!


#2

Hoi, Indy die wisselt eigenlijk al vanaf het begin goed af maar een vriendin van me haar baby (is nu 3 mnd) heeft ook een voorkeurshouding en het CB heeft tegen haar gezegd de baby iedere keer om te draaien. dus de ene keer met hoofdje links in bedje en de andere keer rechts in bedje (naar het licht toe). en ook als ze favoriete speeltjes heeft die iedere keer van kant wisselen.
Krijgt je kleintje flesvoeding? misschien eens proberen om flesvoeding voor spugers te proberen, als je dat nog niet doet.al doet tenminste
Is idd wel weinig wat ze is aangekomen. Indy is vandaag 9 weken en die was de 1e maand 1 kg aangekomen en ben vorige week naar weeguurtje geweest en toen was er weer 860 gr schoon aan de haak bij.

Suc6
Annemarie en Indy


#3

Hoi hoi,

Ook mijn zoontje Melvyn van 20 weken spuugde heel veel en heeft een voorkeurshouding.
Ook heeft hij ontzettend last van vastzittend lucht. Boert dus heel slecht en daardoor komt de melk er ook weer uit.
Klinkt misschien heel stom, maar wat tegenwoordig doe ik “de boertjes-bougie-woegie” oftewel rondlopen en zachtjes een swingend nummer zingen en dan op de maat zelf een beetje op en neer gaan. Dat doe ik eventueel tegen zijn spiegelbeeld. Dan is hij even afgeleid en lijkt zich te ontspannen, en door het op en neer gaan komt de lucht los.

Ook zou je eventueel Nutriton (van Nutrilon) kunnen proberen. Dit word ook wel Johannesbroodpitmeel genoemd en kun je bij de drogist krijgen (bij de babyvoeding) en anders heeft de apotheek het wel.

Over de voorkeurshouding:

Een baby heeft de neiging om van je af te kijken als je haar draagt. Draag jij je baby op jouw linkerkant dan kijkt de baby dus naar rechts. Wil je haar naar links laten kijken dan moet je haar zelf rechts dragen.

Verder kun je haar afwisselend voeden en verschonen.

Om haar op haar buik te laten liggen kun je haar een handje helpen.
Dan ga je half naast/over haar heen staan en hou je haar armpjes vast. Haar armpjes hou je als het ware bijna onder haar.
(ik wil wel een foto toevoegen, maar dat lukt me niet)
Ook moet je haar armpjes en beentjes lekker soepel houden, dus lekker veel “fietsen fietsen” en liedjes zingen.

Melvyn had een heel erg afgeplat hoofd, maar nu ik zijn oefeningen doe (hij krijgt fysio) en hij inmiddels veel op zijn buik ligt, lijkt het al wel bijna helemaal weg te trekken.

Ik hoop dat je er wat mee kan.


#4

Thnx voor de reacties!
Annemarie, Nanou krijgt borstvoeding en dat wil ik ook graag blijven geven of het spugen moet zo erg worden dat het beter is over te stappen.
Indy is lekker aangekomen zeg!! Super!

Moema, dat heeft Nanou dus ook, vastzittende lucht. Ze boert nauwelijks of niet.
Ik ga de boertjes boegie woegie zeker proberen!!! Thnx
Zal morgen ook even om de nutriton gaan
Heel erg bedankt voor je tips ook over de voorkeurshouding, ga er vandaag nog mee aan de slag en kom ik er niet uit laat ik me wel weer horen hahaha

Dozeyana mv Dominique, Zenna, Yael en Nanou!


#5

Ik heb nutriton gekocht maar krijg het niet goed naar binnen, ik moet er een soort papje van maken maar dat lijkt wel dikke gelei.
En ze spuugt er ook niet minder om.
Ook heb ik geprobeerd haar op d’r buik te leggen met d’r handjes onder d’r maar ze tilt d’r hoofd gewoon niet op.
Ga maandag ff langs de ha denk ik :S

Dozeyana mv Dominique, Zenna, Yael en Nanou!


#6

Hoi hoi,

Het is ook de bedoeling van het oefenen om haar nekje sterker te maken zodat ze haar hoofdje op kan tillen.
Dit gaat heel geleidelijk aan beter. Het oefenen van de buikligging doe je steeds maar heel kort, bijvoorbeeld na het verschonen misschien steeds maar een minuutje.

Nog een tip voor de voorkeurshouding en tevens om haar nekje sterker te maken.
Tegen de tijd dat je haar “zijwaarts” gaat optillen, moet je haar naar haar linkerzij draaien en dan optillen. Hetzelfde geldt voor neerleggen, eerst naar links draaien en dan naar haar rug rollen.

Maar je kan altijd even proffesioneel advies vragen, dat kan nooit kwaad.
Succes ermee


#7

Hoi,

Is Nanou verder een tevreden, rustige baby?

Groetjes Bianca, mamma van Stephan en Kaya


#8

Of overstrekt ze zich veel, “achterover gooien” zelfs tijdens het drinken.
Ineens heel hard huilen?
Hoe gaat het aan en uitkleden?

Observeer haar eens een tijdje en noteer de dingen die je opvalt.
Niet alleen de slechte dingen, maar misschien ook wel de dingen waar je om moet lachen zoals de windjessalvo’s vanuit haar bedje, of de manier waarop ze zich bijvoorbeeld uitrekt.


#9

Hoi hoi, de nutriton lijkt toch te werken! Ik heb het idee dat ze minder spuugt, nu hopen dat ze ook lekker aan gaat komen!
Moema, bedankt voor je tips, ik leg haar nu na iedere verschoning eventjes op haar buik ipv 5 minuten zoals het cb zei en dat gaat idd beter
Bieb, ze is verder een heel makkelijke baby. Ze overstrekt zich niet en het aan en uitkleden vind ze niet erg.
Denk dat jullie KISS bedoelen maar volgens mij heeft ze dat niet.
Toch ga ik zo even langs ha, fysio kan volgens mij geen kwaad
En daarbij heeft mijn andere zoontje volgens mij krentenbaard dus moet er zowiezo wezen.
Bedankt voor de reacties

Dozeyana mv Dominique, Zenna, Yael en Nanou!


#10

Mijn oudste zoon had ook een sterke voorkeurshoudeing, die heb ik af en toe tegen het advies van het cb met een kussen in zijn rug op zijn andere zij gelegd, wel als ik er zelf bij was.

groetjes Bianca mama van Rick en Chris


#11

Mijn dochter had het in het begin ook heel erg, maar langzamerhand na dat ik het hoofdje steeds afwisselde werd haar nekje sterker. Ook Manou heeft in het begin nutriton gehad ik vond het prima werken. Gelukkig toen ze 4 mnd was kon ze gewone voeding verdragen!!

Succes ermee!!

Liefs Yardi
Mama van Raïsa Manou


#12

Nou vannacht en vanmorgen toch weer flink gespuugd, snap er echt niks van. Gister overdag ging het nog zo goed
Yardi, spuugde jouw dochter door de nutriton helemaal niet meer of alleen een stuk minder???
Ben nog steeds bezig de fysiotherapeut te pakken te krijgen maar er word maar niet opgenomen, ben gistermorgen begonnen met bellen.

Dozeyana mv Dominique, Zenna, Yael en Nanou!


#13

Hoi hoi, ben vandaag bij een manueel therapeut geweest, Nanou heeft het kiss-syndroom.
Hij heeft haar nu behandeld en morgen nog een keer, dan gaat hij 2 weken op vakantie.
Maar toen ik daar wegging en haar in de wagen had gelegd keek ze zowaar naar links!!! Wist niet wat ik zag hahaha.
Vond het wel heel naar om te zien hoe hij met haar bezig ging, echt heel zielig.
Ze ging heel hard huilen, had ik nog niet eerder gehoord zo hard.
Maar goed, als het goede resultaten opleverd

Dozeyana mv Dominique, Zenna, Yael en Nanou!


#14

Hoi Dozeyana,

Dus toch wel KISS.
Nou, hopelijk zie je snel de goede resultaten van de behandelingen!
En komt ze nu ook lekker aan.
(en ik denk dat jullie wat meer rust (gerust) krijgen?)
Heel veel succes verders!

Groetjes,
Moema


#15

Sorry, ben ik weer maar het gaat niet zo goed
D’r voorkeurshouding wel hoor, als ik haar nu op haar buik leg kijkt ze al wat rond en ze ligt ook steeds vaker naar links met haar hoofdje.
Maar dat spugen
Ze was tussen de 1ste en 2e maand maar 90 gram aangekomen, toen nutriton gaan gebruiken en was ze na 10 dagen 190 gram aangekomen. Ik helemaal blij en ging gister met een positief gevoel naar het cb om te wegen. Hoewel ze wel bleef spugen maar goed.
Ze was 135 gram afgevallen!!!
Nu moet ik een afspraak maken bij de kinderarts omdat er dan wss toch iets niet goed zit.
Ook hoor ik allemaal verhalen over een evt operatie, zit echt ff in de piepzak
Yael heeft 11 maanden bv gehad, nooit geen problemen, groeide als kool. Was echt een dikkertje en nu nog steeds trouwens, snap er echt niks van.

Dozeyana mv Dominique, Zenna, Yael en Nanou!


#16

Hoi,

Ik kan me voorstellen dat je even in een dipje zit, vooral omdat er nu het een en ander gebeurt is waarvan je hoopte dat het positief zou uitwerken.
Maar hoe kan dat nou, eerst 190 gram zijn aangekomen in 10 dagen en uiteindelijk 135 gram zijn afgevallen?? Maarja, ze heeft natuurlijk veel gespuugd en de warmte toen zal ook hebben meegespeeld.
In elk geval gaan ze er nu goed naar kijken.
Probeer je niet naar te maken vóór je iets weet (zei ik heel wijs…)
Kop op!! en succes ermee!


#17

Hoi Moema, deze laatste week is ze 135 afgevallen dus met de warmte valt het wel mee, tis eerder koud hahaha.
Maar ze spuugt gewoon ontzettend veel, toen ze die 190 gram was aangekomen was ik net begonnen met de nutriton. Dat ging toen ook eventjes goed, maar nu spuugt ze die ook gewoon uit.
Hoewel het gisteravond en vannacht alweer iets beter ging.
Ik wacht maar gewoon af tot de 24e en dan zien we wel.

Dozeyana mv Dominique, Zenna, Yael en Nanou!


#18

Hallo, mijn dochtertje heeft vanaf dag een heel erg gespuugd, ze heeft er zelfs voor in het ziekenhuis gelegen en een ph metrie (2x) gehad, dat is een zuurgraadmeting . Ze hebben onder narcose naar haar slokdarm en maagklepje gekeken hieruit bleek dat ze een ontstoken slokdarm had van het zuur. Als ze 200ml binnekreeg kwam er zo weer 160ml terug, met kracht. Ze had ook een voorkeurshouding en is met drie maanden behandeld ivm het kiss-syndroom, daarna was de voorkeurshouding over. Het spugen bleef. Van nutriton ging ze alleenmaar kokhalzen en moeilijker spugen, had ze alleen maar meer last van. En op de buik leggen was helemaal geen optie dan spuugde ze nog meer. Waarschijnlijk gaan ze een ph metrie doen bij je dochtertje, ze gaan dan 24 uur een metertje in de slokdarm plaatsen met een neussonde om te kijken hoe zuur de substantie is die uit de maag komt. Na de voeding zeker een kwartier omhoog houden (rustig). Het gaat over mijn dochtertje is er met dik een jaar overheen gegroeid. Ze is nu ruim 2 jaar. Ik had trouwens niet eens slabbertjes maar van die kattoenen luiers overal om me heen en onder haar nekje door om het spuug op te vangen. En de borstvoeding zou ik gewoon blijven geven met andere voeding wordt het echt niet minder tenminste bij mij dochter toen niet ze moest voor proef andere voeding (hielp niks). Dus ben gewoon zelf blijven voeden kun je haar ook eens wat extra geven.

Veel succes in het zh

Groetjes Cindy