Mijn zoontje is nu 20 maanden en heeft alleen nog maar twee ondertanden en een kies. Hij heeft verder geen problemen met eten, maar ik begin me toch wel zorgen te maken. Ik heb dit ook aangegeven bij het CB maar die zeggen: Als ze er niet uitkomen, komen ze er niet uit…
Wie heeft hier ervaring mee?
Tanden
Als ze met 2 jaar helemaal nog geen tanden hebben moet je je zorgen gaan maken.
Als je je toch ongerust maakt zou ik eerder de tandarts bellen van het cb. De tandarts is gespecialiseerder.
Groetekes, Sje
Morgan is nu 1 jaar en heeft er 4. Ik was ook heel bezorgd, maar nu heb ik zoiets ze komen vanzelf wel. Ik hoorde van de week van mijn ma dat ik er ook maar 4 had toen ik 1 was en das ook goed gekomen
Groetjes,
Michèle
Bij mijn schoonouders in de buurt woont een jongetje wat nooit een melkgebit heeft gehad. Ze zaten er gewoon niet, dus daar was niks aan te doen. Toen het jongetje 7 was kreeg hij wel zijn volwassen gebit. Dus dat waren zijn eerste tanden en kiezen.
Ik zou idd even contact opnemen met de tandarts. Zij kunnen foto’s maken om te kijken of de tanden er wel of niet zitten.
Groetjes,
Sandra
En er zijn ook andersom-voorbeelden. Een collega van mijn zus heeft nog steeds zijn melkgebit. Die heeft nooit gewisseld.
Groetekes, Sje
Hoe ziet dat er dan uit Sje? Melktandjes zijn toch ook klein? Ik wist niet dat dat bestond joh!
Groetjes Rainbow, trotse mama
Ik het wel eens gelezen dat iemand van 71 weer tanden kreeg voor de 3e keer. Die baalde als een stekker want hij had net een kunstklapper en nu moest ie weer een tandarts verzekering nemen
Groetjes,
Michèle
@Rainbow, geen idee hoe dat eruit ziet. Ik heb die collega van mijn zus nooit gezien. Ik weet wel dat ze bezig zijn om hem een gewoon gebit te geven (geen idee wat dat wordt, kunstgebit, implantaten, of zoiets) want die melktanden worden natuurlijk in de loop der tijd steeds slechter.
Groetekes, Sje
Ja, er zijn wat dat betreft overal uitzonderingen op. Mijn neefje heeft al twee grotemensentanden, terwijl zijn melktandjes er nog zitten. Die heeft boven dus opeens dubbele tandjes. Is niet mooi, maar de tandarts zei dat het vanzelf goed komt en dat ze er vanzelf uit moeten vallen. Dan wordt die ruimte gewoon opgevuld. Mijn zus maakte zich daar ook zorgen om. En dan iemand van 71 die 3x wisselt en een volwassene met melktandjes. Die zijn inderdaad broos, dus dat lijkt me geen pretje?
Eva heeft al een echt tandenbekkie, zeker 9 tandjes inclusief kiesjes. Dat ziet er heel lief uit! Maar alles komt toch in een eigen tempo he? Eef kan dan weer nog totaal niet lopen!
Groetjes Rainbow, trotse mama
Ik heb ook nog een melktand. Dat noemen ze dan een foutje en dan mist er gewoon een volwassentand. Als die er ooit uit gaat vallen moet ik een implantaat, want zo’n gat waar een hoektand hoort te zitten is natuurlijk geen gezicht.
Mijn zusje miste zelfs meerdere volwassen kiezen en dat hebben ze opgelost door de melktanden al eerder te trekken en de rest op te schuiven met een beugel.
Ik kan me dus voorstellen dat het ook wel eens andersom gebeurt.
Wat mij opvalt bij die kleintjes is dat het inderdaad enorm verschilt wanneer de tanden doorkomen. Kimo had al de eerste 2 met 4 maanden en de afgelopen weken zijn de hoektanden en kiezen aan het doorkomen. En dan ook niet 1 of 2, maar allee 4 de hoektanden en aan alle kanten ook minstens 1 kies. De kleine van vrienden (17 maanden) heeft nu net 4 tandjes, dat is dan toch weer een heel andere zaak.
Ik heb in ieder geval altijd begrepen dat je je er geen zorgen over hoeft te maken en anders zou ik het ook eens bij een tandarts gaan vragen.
groet
Gwen
Hoi,
Ik ken ook een meisje/vrouw van 28 en die heeft ook maar voor de helft gewisseld.
De 2 voortanden zijn gewissled maar de tanden ernaast zijn nog steeds van het melkgebit.
Je hoort het vaker ja.
20 maanden en 3 tandjes…ik weet het ook niet…misschien toch een keer een rontgenfoto laten maken…heb ik ook geregeld gehad bij de ortodontist toenertijd en dan kan je echt alles precies zien.
maarre…je kind zit nog niet aan de 2 jaar…en in een paar maanden kan veel gebeuren hoor!
Onze zoon kreeg er 4 in 2 weken tijd!
Gr, Danielle
Hoi allemaal,
bedankt voor de reacties, de een wat hoopgevender dan de ander… Maar deze week zijn er twee tanden aan de bovenkant doorgekomen. Volgens mij niet de juiste. Niet de middelste voortanden maar die 2 ernaast. Maar goed tanden zijn tanden en we zijn er weer twee verder. Wel een rare volgorde!!
Bij Morgan gaat het hard ineens. In nog geen maand van 4 naar 8 tanden en nog meer witte bulten in de aanslag.
Groetjes,
Michèle