Onderschatting moederschap


#1

Ik heb me gister op de voetbaql zo zitten ergeren aan de jonge moeders die daar rondlopen. Niks tegen te jonge mamma hier hoor en dan bedoel ik dames tussen de 18 en 25 jaar. Maar wat ik daar toch steeds zie.

Het begon vorig jaar toen een van de gasten van de selectie pappa werd. Het was niet gepland, maar de baby was meer dan welkom. Prompt was de volgende zwanger en daarop weer 1. Inmiddels zijn ze hadr op weg naar het eerst volgende mini mini f-jes team. Voor de NIET voetbalmoeders. Dat zijn de aller allerkleinste vanaf 4 jaar.

Maar goed das op zich niet zo erg, maar als ik dan naar die meiden kijk. Ze roken allemaal als een schoorstaan. 3 kindjes zijn al als prematuur geboren, wik niet zeggen dat dat door het roken komt, maar toch typisch. En als de baby’s dan geboren zijn zitten moeder en kind binnen no time weer in de kantine. Gelukkig mag daar niet meer gerookt worden, maar wat dacht je van de herrie en alles. Gister presteerde een het er om met haar week oude dochter te komen en haar met wagen en al de trap op te tillen (we hebben een lift) en tegen mij te zeggen dat ze wel meer niet mag als ik zeg dat ze niet mag tillen en dat ik niet moet overdrijven.

Maar goed je ziet nooit de moeders zelf met de kinderen. Iedereen loopt met hun kinderen te sjouwen en als je ze iets vraagt of verteld dan kijken ze of ze water zien branden want ze zijn nergens van op de hoogte en laten het allemaal maar gebeuren. Je ziet in alles dat het onderschat wordt, dat het af gedaan wordt met dat doe je wel even en komt wel goed. Klinkt misschien raar wat ik nu zeg, maar deze kindjes lijken wel hebbedingen. Van iedereen heeft een kind laten wij dan ook maar.

Ik ben nu zelf 6 maanden moeder en waak als een tijger over mijn meissie. Ik geef haar niet aan jan en alleman, enne ze3 was ruim 3 maanden toen te meeging naar de eerste wedstrijd van pappa en ook alleen omdat het een prachtig zachte dag was. Ik heb me tuureluurs gelezen over baby’s en alles wat er bij komt kijken en nog zit ik soms met vragen. Ik vraag hier nog genoeg. En dan zie ik dat en dan denk ik. Weet je wel wat je gekregen hebt.

Een beetje lang verhaal, maar ik moest het even kwijt en dames hier tussen de 16 en 25 dit was natuurlijk niet voor jullie. En ik hoop dat jullie begrijpen wat ik bedoel.

Groetjes,

Michèle


#2

haha Michele dat luchte zeker wel even op Altijd goed om even te spuien en ik snap wel wat je bedoelt.
Ouders zijn is gewoon een hele verantwoordelijke job en dat doe je echt niet zomaar even. Ten eerste moet je er met z’n 2-en klaar voor zijn om zo’n klein hummeltje op te voeden. Hiervoor moet je relatie wel stabiel zijn.

Ten tweede is een kindje inderdaad geen hebbedingetje!! Natuurlijk is het ook harstikke leuk om lekker te spelen. Maar bij alleen spelen houdt het niet op. Er zijn ook best wel zorgen en moeilijke momenten.

Ik zie om me heen nog weleens jonge moeders die dan “per ongeluk” zwanger zijn geraakt. Of denken oh dat doen wij wel even. Nou heel vaak zie je dan ook de oma’s met de kinderwagen lopen.

Nou is dit zeker niet bij elke jonge moeder het geval en zijn er vind ik ook weleens wat “oudere” ouders die ondanks de drukke carriere van beide toch ook nog even een kindje erbij willen. Ze zien het kindje amper, want ze zijn alleen maar aan het werk en kunnen een hoop liefde geven dmv veel dure cadeautjes.

Zolang je er goed over nadenkt, een stabiele omgeving aan je kindje kan geven, er echt voor wil gaan en veel liefde en geborgenheid kan bieden moet het goedkomen!

Lilypie Eerste Verjaardag Ticker


#3

Ja het luchte zeker even op. ik kan me daar zo aan ergeren. ik heb zelf geen top jeugd gehad, maar me ma was er wel en als ik dan zie hoe makkelijk hun er over denken en ermee doen. En dan dat eeuwige gekibbel tussen pa en ma.

Gister die meid ook, ja zegt ze ik zit nou al een week thuis met er, ik moet er even uit hoor. Ze had ook een blokje om gekund in plaats van een drukke voetbal kantine enne die kleine was nog niet eens op haar geboortegewicht terug. Oh ja ze wilde niet dat ik even op haar lette omdat ze wilde roken, maar wel het kind in jan en allemans armen duwen van kijk maar en zo. Mervin zie dat het leek of ze voor de aandacht een kind gekregen had. Onder het mom iedereen heeft er 1 ik wil ook. Ze schrok alleen wel van morgan toen ze zag hoe groot die al was en hoeveel ze al kon met 6 maanden. Zo schoof ze haar beker cola opzij. Ja deze mamma let wel op en was snel genoeg want morgan dacht dat het voor haar was. Ze zat op mijn schoot. Oke je hoeft niet overal aan te denken, maar vraag mij niet van oh wil ze dat pakken dan. Denk even na wil je.

Groetjes,

Michèle


#4

ik snap wat je bedoeld ik heb zelf een nichtje die er drie jaar over gedaan heeft om een kindje te krijgen en heeft daar ook hulp bij gehad maar nu heeft ze een kind en doet er totaal niks mee als ik haar zie lopen heeft ze het kind niet bij en dan zie ik omas een keer en jahoor het kind zit daar weer .
ik probeer zelf altijd voor mijn kind te zorgen ook als ik ziek ben het is niet makkelijk dat geef ik toe leyla gaat alleen naar mijn ouders als ik echt ergens naar toe moet waar geen kinderen bij mogen zijn zoals morgen moet ik samen met mijn vriend naar de rechtbank voor de vaderschaps erkening daar mag ze niet bij zijn dus gaat ze naar mijn ouders maar voor de rest het is mijn dochter dus het is mijn taak
mijn moeder vind dit vaak niet leuk want ze wil wel vaker op haar passen maar dat wil ik dus niet ze mag gerust naar opa en omas maar meestal ben ik er zelf bij.

gr de mama van leyla

veronique daniels


#5

Ja wij ook hoor. Laatst toen morgan ziek was en ik echt geen vrij kon krijgen en Mervin ook niet komt zijn moeder oppassen en einde van de maand gaan we naar metallica en dan past ze ook op. Mijn moeder woont aan de andere kant van het land dus das wat lastiger, maar in princiepe als het nodig is. Hoewel ik als ze nu goed logeert toch weer een keer uit eten of zo wil met Mervin dus dan mag oma ook opassen.

Groetjes,

Michèle


#6

Ja, erg is dat he. Ik hoorde laatst een man vertellen dat zijn dochter van 22 graag een kind wilde. Ze heeft dus geen vriend dus is ze zwanger geworden van een anonieme donor. Zijn dochter zit nog op school, maar gaat haar studie tijdelijk onderbreken. Ze woont nog bij haar ouders en als ze weer naar school gaat dan gaan haar ouders oppassen. Dan denk ik sorry hoor maar wat heb je een kind dan te bieden. Ga toch eerst genieten van andere dingen en als je straks een vriend en een eigen huis hebt ga dan aan kinderen denken. Er wordt zo makkelijk gedacht ik wil graag een kind dus dan maar zonder partner.

Groetjes,
Sandra

Lilypie Eerste Verjaardag Ticker


#7

Ja precies, een kindje is geen pop die je ook gewoon weer even aan de kant kan schuiven als je er geen zin in hebt. Jij bent verantwoordelijk…zeker de eerst komende 18 jaar. Dat is nogal wat.

Daarnaast kan je er gewoon niet vanuit gaan dat de opa’s en oma’s er maar altijd zijn. Ik bedoel ik kies voor een kindje. Mijn (schoon)ouders niet. Natuurlijk zijn ze er super blij mee en willen zo vaak mogelijk bij hun kleinzoon zijn. Maar ze hebben ook hun eigen leven en kunnen niet alles aan de kant schuiven.

Ik heb ook echt bewust nu gekozen voor een kindje en niet 5 jaar geleden. Eerst school afmaken, werken, beetje carriere maken, met mijn vriend leuke dingen doen, huisje etc etc. En toen naar mijn idee alles op een rijtje was zijn we echt serieus over kindjes gaan nadenken en zijn we het avontuur aangegaan

Lilypie Eerste Verjaardag Ticker


#8

Dat was bij ons ook. Oke wij hebben er geen vijf jaar meer meegewacht gezien onze leeftijden maar wel goed over gehad. En ik vond het best eng soms hoor. Wat je zegt 18 jaar minimaal afhankelijk van je. Misschien moeten ze er op scholen maar eens beter over voorlichten. Niet hoe de baby gemaakt moet worden, maar wat er daarna komt kijken. Misschien is het programma baby te huur wat overdreven, maar het komt het meest in de buurt. In America heb je van die lessen op school dat ze een periode voor een pop moeten zorgen en die heeft een chip die je later uit kan lezen zo kun je zien of je goed voor je kind gezorgd hebt. En verder is het redelijk echt (in zoverre een pop echt is natuurlijk) Maar de jeugd merkt wel meteen dat het best lastig is nog.

Groetjes,

Michèle


#9

Dan kom je toch weer uit op dat je kinderen KRIJGT en niet NEEMT! Sommige zijn er wel heel laks mee.

Wat ik mij niet voor kan stellen is dat er sommige moeders zijn (en vaders) die hun kind vijf dagen in de week naar het kdv brengen. En dan in de weekenden bij opa en oma omdat ze het zo druk hebben met het werk! Ik heb al moeite met een dag! Nou weet ik wel dat het soms niet anders kan, maar het strookt niet met mijn moeder gevoelens.

Laat het duidelijk zijn dat ik niemand wil veroordelen of wat dan ook! In ieder geval is dit mijn mening. Vooral als er wel andere mogelijkheden zijn om je kind meer thuis te laten zijn. Als het niet anders kan, is het een ander verhaal, maar als ik soms zie dat mensen hun kind echt droppen op het kdv gaat dat mij wel aan het hart. Het wil niet zeggen dat ik per definitie vind dat dit geen goede ouders zijn, maar wil alleen maar zeggen dat het ook anders kan.


#10

Hier ook zo, ik ben redelijk jong moeder geworden (was op 2 mnd na 25 jaar). Wij hadden eigenlijk alles. Goede stabiele relatie, huisje etc. MAAR ondanks dat ben ik dus toch helemaal in de put geraakt. Doordat ik moeder ben geworden, het was een bewuste keuze! (en we hebben er een jaar over gedaan) ben ik zo onzeker geworden over alles, dat ik niet meer weet hoe het verder moet…

Ik begrijp heel goed wat jullie met het verhaal bedoelen hoor, ik herken het ook… maar ook al heb je het voor elkaar loopt het nog niet altijd zoals je wilt.

Groetjes Frauk

Lilypie Tweede Ticker


#11

Hoe is het trouwens met je Frauk? Je had hulp gezocht toch?

Groetjes!

Lilypie Eerste Verjaardag Ticker


#12

Hoi Frauk,

Dat is zeker zo hoor!!! Je weet van te voren gewoon niet wat je allemaal te wachten staat. Daar kan je je gewoon niet op voorbereiden. En een zeg maar goede voorbereiding zegt inderdaad nog niets over de toekomst.
Gaat nu al wel beter met je of zit je juist nu in een fase dat je het even niet meer weet?

Lilypie Eerste Verjaardag Ticker


#13

Nee dat weet ik, je kan je ook niet 100% voorbereiden, maar het gaat mij ook meer om het gemakzucht waarop deze jonge moeders met hun kind omgaan. Die houding van dat doe je wel even en het is alleen maar leuk. Dat is het niet. ER zijn ook zware, vermoeiende en ongezellige momenten bij en dat lijken ze over het hoofd te zien.

Maar inderdaad Frauk, hoest met jou nu??

Groetjes,

Michèle


#14

Slecht, heb vandaag een inzinking… zit aan de medicijnen maar die helpen niet. Moet vanavond weer naar de psycholoog, weet het op dit moment echt niet meer, er moet iets veranderen, ik weet niet meer hoe verder… ziektewet in of zo, ik trek het niet meer

laat nog wel van mij horen, en bedankt voor de vraag!

Frauk

Lilypie Tweede Ticker


#15

ik ben ben blij met mijn keuze om zo vroeg een kindje te krijgen en zeker nu omdat ik slecht nieuws heb gehad ben ik er al helemaal blij mee dat ik deze keuze gemaakt hebt .
het is wel hard knokken om alles voor elkaar te krijgen maar dat gaat me nu wel aardig af .
en als ik dingen niet weet heb ik daarvoor ok mijn ouders dus sta er nooit alleen voor .
het is ook niet zo dat ik het uit het oog punt van het is een leuk hebbedingetje of zoiets nee het is iets van mij die ik kan kneden tot een nieuw persoon met een eigen karater enzo

gr de mama van leyla

veronique daniels


#16

@ Frauk: jeetje zeg, dat klinkt allemaal heftig hoor!! Het is eigenlijk een ontzettend machteloos gevoel als jezelf gewoon even niet meer weet hoe je verder moet. Ik hoop dat je wat hebt aan psycholoog. Zij kunnen je soms net even helpen met een andere gedachtengang. Ben er zelf ook eens geweest (voor heel wat anders) en mij heeft het toen erg geholpen.

@ Leyla: maar dat is al een hele andere instelling die jij hebt he (in vergelijking met de meiden waar Michele het over heeft). Jij wilt ervoor knokken om je kindje zo’n goed mogelijk leven te geven. Ik weet niet precies hoe oud je bent, maar dat is wel waar het om draait. Dat je er bent voor je kleintje.
Slecht nieuws…? Niets ernstigs hoop ik?

Lilypie Eerste Verjaardag Ticker


#17

Goh Frauk, wat heftig. Hopelijk gaat het snel beter met je. Ik denk aan je, zet 'm op!

Groetjes!

Lilypie Eerste Verjaardag Ticker


#18

Jeetje meid, das minder. Hoop dat je snel uit dat dal klimmen kan want ik weet hoe moeilijk dat kan zijn. Hopelijk snel zonneschijn. Gelukkig komt de lengte, iets meer licht kan ook al schelen.

@ Leyla, daarom zei ik ook hier zitten meiden die wel weten hoe het gaat en dat het geen makkie is. Aan meiden zoals jij en Inge, maar ook Eva kunnen ze een voorbeeld nemen.

Groetjes,

Michèle