Hallo,
Onze René is nu 4 maanden oud en doet het over het algemeen redelijk goed. Alleen stellen we ons vragen over z’n slaapgedrag.
Laat ons zeggen dat kleine René overdag heel moeilijk slaapt (na z’n laatste voeding omstreeks 12u tot ± 6u gaat het wel). Telkens we hem in zijn bedje leggen valt hij in eerste instantie in slaap, maar na zowat een half uur is hij er al terug en begint hij te huilen. Met een speen krijgen we hem dan soms weer in slaap, maar soms (meestal) lukt dit niet.
Nu vragen we ons af of we er goed aan doen om hem telkens weer te sussen met een speen. Want hij raakt er natuurlijk ook aan gewend en lijkt ze bijna niet meer te kunnen missen. En daardoor hollen we hier per dag ook ontelbare keren de trap op en af. Maar laten doorhuilen is ook zo moeilijk en heeft het eigenlijk wel zin? We hebben het wel al eens geprobeerd en zowat anderhalf uur volgehouden, maar de kleine vriend hield het ook vol en wou maar nt slapen.
Moeten we hem stilaan afleren dat hij telkens weer wordt getroost?
We zetten tegenwoordig beetje muziek aan op z’n kamer om voor enige afleiding te zorgen. Weinig succes echter daarmee.
Omdat René ook last heeft van reflux denken we soms dat hij daardoor zo gemakkelijk uit z’n slaap wordt gehaald. Ondertussen is door de gepaste medicatie z’n pijn wel onder controle, maar misschien is hij vroeger iets te gauw of te veel getroost geweest. Inbakeren hebben we ook al geprobeerd, maar dat heeft niet echt voor dé oplossing gezorgd.
Zijn er jong ouders die dit herkennen? Laten jullie iets weten.
Merci.
Els



