Onze oudste heeft ook moeite met haar ontlasting gehad. Maar dan voornamelijk in de periode van zindelijk worden. Ze was toen ook 3 jaar. Ze kon alleen uiteindelijk na 3 dagen in een luiertje poepen, op het toilet lukte niet maar ze wilde dat wel heel graag kunnen. Echt zo’n tussen-wal-en-schip-situatie. En als het al wilde lukken op het potje dan zat er dus ongeveer 5 dagen tussen de ene ontlasting en de andere. Niet tof!
Toen hebben we van de huisarts lactulose-siroop gekregen. Niet zozeer om te laxeren maar om ervoor te zorgen dat de ontlasting in die 5 dagen niet zo keihard werd dat het er helemaal niet meer uit kon komen.
Dus in die zin is een middel als lactulose wel een uitkomst en ook volledig veilig voor die kleintjes als het maar in de juiste dosering gegeven wordt.
Groetekes, Sje