Medicijnen geven


#1

hoi,
Ik heb het onderstaande ook in mama’s hoekje staan maar hoop hier nog meer mensen mee te bereiken kan imand mij helpen???

We hebben een lekkere puberende peuter. Maar nu is door nog onbekende oorzaak ernstige obstipatie ontstaan. We zijn er al achter dat het niet met zindelijkheid te maken heeft. Nu moet ze zes keer per dag een drankje drinken van ongeveer een halve beker groot. En daar zit hem het probleem. Ze wil geen medicijntjes nemen omdat het moet. Ze doet er echt alles aan om het maar niet te hoeven op te drinken. Nu wil ze het wel drinken met een beloning. Maar dan moet de beloning wel een snoepje zijn want voor minder doet ze het niet.
Wie heeft hier ervaring mee en kan mij tips geven??? want zes keer per dag een snoepje geven kan niet en doen we ook niet. Ik weet me geen raad. Elke twee uur zitten we met een enorm probleem. Uitleggen doen we wel maar ze kan het nog niet begrijpen en zit ze ook in een fase van volop en overal nee op zeggen.
Dus tips zijn welkom

lon106

lon106


#2

pppf dat is wel een lastige ja! Vind ze niet nog meer dingen leuk of lekker? Er zijn misschien gezondere dingen die ze ook heel lekker vindt? Of belonen aan het einde van de dag. Na elke keer dat drankje te hebben gedronken mag ze een sticker plakken. En na 5 stickers (of hoevaak ze het moet drinken per dag) mag ze iets grabbelen. Als je allemaal kleine dingetjes koopt en dit leuk verpakt, dan is het toch heel spannend, ook al zit er “maar” een doosje rozijntjes in, of een kleurboekje…
Arm meisje… zielig is dat hoor, als ze niet goed kunnen poepen!

Lilypie 1st Birthday Ticker

Lilypie 3rd Birthday Ticker


#3

Hoi mamakim,

bedankt voor het meedenken. Ik heb aan het stickersysteem gedacht maar we belonen haar al voor het plassen op wc en poepen. Twee systemen met stickers lijkt me niet echt werken. Nu moet ze wel al steeds langer stickeren voor een kadootje. Maar misschien kan ik het grabbelsysteem uitproberen. En haar dan belonen met dingen als naar de schommels gaan en naar de kinderboederij enzv. kleine uitjes dus, met een keline afwisseling van een snoepje zo nu en dan.
Volgende week hebben we weer een afspraak bij de arts en we zullen dan dit probleem ook doornemen met een verpleegkundige die onderandere gespecialiseerd is met het kinderen aanleren van medicijnen nemen

bedankt

lon106


#4

heel veel succes!

Lilypie 1st Birthday Ticker

Lilypie 3rd Birthday Ticker


#5

Hoi ,

Heb vandaag de grabbelton geintroduceerd. Ze snapte het eerst niet maar ik heb naast het stickerbord een medicijnenbord gehangen. Daarop heb ik per dag zes hokjes gemaakt die ze een voor een mag inkleuren als ze aan het einde van de dag vol zijn mag ze uit de kleine ton grabbelen en na een week in de grote ton. (kleine ton snoepje of schommelen of zo grote ton grotere uitstapjes) Nu na een dag vond ze het wel leuk om te grabbelen al is er nog wat discussie geweest. Ik hoop dat het gaat werken. de afspraak met de speciale verpleegkundige is n.l. uitgesteld wegens ziekte dus ben ik dit maar gestart.

lon106


#6

ooh wat goed! Ik hoop ook voor jullie dat het werkt!

Lilypie 1st Birthday Ticker

Lilypie 3rd Birthday Ticker