Klachten nemen af bij pepti,toch WEL km-allergie?


#1

Hoi,
Mijn dochtertje van drie maanden heeft vanaf haar geboorte heel veel gehuild. Ze groeide slecht, spuugde veel, was winderig en haar ontlasting was knetterhard.
Met 6 weken was er reflux bij haar geconstateerd. Daarvoor kreeg ze nutrilon AR. Dit ging beter, althans de voeding bleef er beter in. Het huilen bleef echter, evenals de winderigheid en de harde ontlasting.
Omdat ik eczeem heb en mijn man een huisstofmijtallergie dachten we aan koemelkallergie, de kans is dan groot dat ze een allergie heeft.
Zodoende zijn we vier weken geleden begonnen met Pepti. Dit ging super. Een uur na de eerste fles was haar ontlasting weer normaal en twee dagen erna huilde ze praktisch niet meer en sliep veel meer. Voorheen 1,5 uur overdag, nu zo’n 5 uur overdag. Sinds vandaag zijn we begonnen met een eliminatie-provocatie test.
De afgelopen drie flessen heeft ze 2/3 pepti en 1/3 standaard gehad. Vooralsnog merken we geen veranderingen. Uiteraard wachten we de komende dagen nog even af.
Maar wat ik mij dus afvroeg is waarom is er zo’n duidelijk verschil in wel of geen pepti gebruiken? En waarom reageert ze nu dus nog niet op de koemelk? Het was in mijn ogen logisch geweest als dat wel het geval was. Want waarom heeft ze dan die eerste tien weken zo vreselijk gehuild? Toen merkte ik na de eerste fles pepti al verschil, nu na 3 flessen met 1/3e standaard nog niks.
Is er iemand die daar ervaring of een verklaring voor heeft?

Groetjes!

Groetjes Desiree

Gewijzigd door - Demia op 15 Dec 2009 12:45:54


#2

Hey hey

Je dochtertje is nu 3 maanden en je gebruikt nu ongeveer een maand Pepti. De eerste 2 maanden zijn de krampen het meest heftig en in de derde maand neemt dat af. Laten jullie nou toevallig ook in die derde maand zijn begonnen met Pepti…

Je moet begrijpen, de eerste 6 maanden zijn de darmpjes erg onderontwikkeld en kunnen daarom ook alleen babymelk verdragen. Dan nog is het erg gevoelig en zijn darmpjes snel van slag. Dit resulteert in krampen, harde (of juist erg natte) ontlasting.
Ik denk dat je eigenlijk gewoon mazzel hebt. Die eerste 2 maanden waren gewoon ***, en Pepti is zodanig voorverteerd dat het heel licht verteerbaar is voor de darmpjes, dus ja, dan heeft de kleine er minder tot geen last van.

Ik hoop voor je dat het idd geen KMA is .

Lilypie 3rd Birthday Ticker
Lilypie 1st Birthday Ticker


#3

Het is toch wel km-allergie. Gistermiddag de hoeveelheid koemelk opgehoogd naar 2/3e van de fles, gisteravond was het weer helemaal mis. Veel en ontroostbaar huilen. Je kon zien dat ze weer last had. Haar poep zag er ook weer minder uit als voorheen. Ik vond het al vreemd dat ze niet reageerde, maar deed 't uiteindelijk toch. Ik ben dus maar weer helemaal terug op Pepti.

Groetjes Desiree


#4

Hè bah meid, da’s toch ook balen. Je had het vast ook liever anders gezien.
Succes ermee!

Lilypie 3rd Birthday Ticker
Lilypie 1st Birthday Ticker