amai bij ons is de sprong van 13 maanden duidelijk aangebroken! niks is goed van eten s nachts superslecht of supervroeg op uitdagen tot en met en overdag superactief alsof ze minder uren slaap nodig heeft! hoe lang heeft die lijdensweg bij jullie geduurd?
Is de sprong rond 13 maanden ook zo'n hel
Hoi,
Heb nog geen idee, onze meid is nu bijna 11 maand. Maar als ik dit zo lees. Kan mijn borst dus wel nat maken. Vond de 8 maanden sprong al heftig.
Succes!
Gr Egberta
Onze oudste is 2,5 jaar, dus wij hebben alles al een keer meegemaakt.
Nogmaals: die sprongetjes zijn nog nooit bewezen en ik herken dan ook niks van wat vele moeders hier op ikkeben schrijven.
De ontwikkelingsstapjes die onze meiden nemen gaan eigenlijk vanzelf. Natuurlijk is er wel eens een dag (soms meer) bij dat ze het wat moeilijk hebben. Ik trek me er niet zoveel van aan. Ik blijf in de RRR en help ze waar dat mogelijk is. Probeer je te verplaatsen in je kindje. Rond 13 maanden kunnen ze vrij weinig. maar willen des te meer. Dat wekt frustratie op bij je kindje. Probeer te verwoorden wat je ziet. Bv: ik zie dat je heel graag de toren wil bouwen, maar dat dat nog een beetje moeilijk is: zullen we het samen doen? of: je hebt niet zo’n zin in eten he vandaag. nou dat geeft niks hoor, mama heeft ook wel eens geen zin in eten. Als je overdag hun moeilijk momenten verwoord en ze probeert te helpen, dan zien ze dat ze niet alleen staan in hun frustratie en voelen ze zich begrepen en help je ze door een moeilijk dag heen. Onze ervaring leert dan op een uitzondering na, de nachten rustig verlopen.
Misschien klinkt het een beetje belachelijk om zo tegen een baby te praten, maar ze begrijpen meer dan je denkt. Madelief, onze oudste dochter, had bij 1 jaar al haarfijn door wat we haar vertelde. We hebben sinds haar geboorte gewoon tegen haar gepraat, weinig kindertaal, en al snel begreep ze vrijwel alles, zodat we haar goed konden “helpen” als ze het even wat moeilijk had. Bij onze jongste, nu 7 mnd, doen we dat ook. Bij haar heb ik nog geen sprongetje opgemerkt, terwijl ze zch toch echt volgens het boekje ontwikkelt.
Misschien heb je er wat aan, wij in ieder geval wel en onze meisjes ook!
Groetjes
<a href="http://www.bump-and-beyond.com/">[img]http://newtickers.bump-and-beyond.com/10/1056/105642.png"></a>
<a href="http://www.bump-and-beyond.com/">[img]http://www.bump-and-beyond.com/36/3649/364978.png"></a>
Gewijzigd door - Anne1978 op 01 Mar 2010 08:53:02
Gewijzigd door - Anne1978 op 01 Mar 2010 08:55:49