Hoi Marianne,
Wat een klein dondersteentje is die Ruben toch!
Het is inderdaad die hangerige periode en Ruben vindt het blijkbaar heel erg gezellig als je dichtbij hem bent. Zou je toch ook door gevleid moeten zijn?! Hihi!
Maar ik kan me je gevoel voorstellen hoor. Onze grote kleine dame wilde ook heel graag het liefst de hele dag met mama spelen toen ze zo klein was.
Maar mama heeft nu eenmaal ook nog een eigen leven en daarin hoeft ze echt niet te gaan zitten lezen in een tijdschriftje, maar het huishouden moet ook doorgaan en dat beseft zo’n kleintje natuurlijk nog niet.
Dus ik kan me uit eigen ervaring voorstellen dat je soms gillend gek wordt.
Ik ben destijds erg creatief geworden en had heel makkelijk elk kwartier wel een andere bezigheid voor mijn kleine meid zodat ik zelf niet steeds met haar hoefde te spelen. Misschien heb jij er ook al een hoop van uitgeprobeerd, maar ik zal ze even voor je op een rijtje zetten:
-
in een wipstoeltje voor een kinderprogramma op TV zetten.
Dat lijkt pedagogisch erg onverantwoord, maar bedenk dat het maar voor een kwartiertje is, het is een kinderprogramma en Ruben heeft nu nog een leeftijd dat-ie echt niet verwend kan worden met de TV. Onze grote kleine dame is helemaal niet TV-verslaafd geworden, sterker nog, ze kan heel makkelijk zonder. En ze heeft toch totaal heel wat uurtjes voor de beeldbuis doorgebracht in haar wipstoeltje hoor.
-
in een wipstoeltje in zo’n speelboog zetten. Je kunt hem er ook gewoon op de grond of in de box onder leggen, maar vaak zitten die speeltjes te hoog om naar te grijpen. Dus ik zette mijn meisjes altijd in het wipstoeltje in die boog. En als je dan het wipstoeltje zover mogelijk in de ligstand zet, is het niet belastend voor het ruggetje
-
in een wipstoeltje (en als hij goed kan zitten in een kinderstoel) in de keuken bij je zetten als je daar aan het koken bent. Geldt ook voor andere huishoudelijke dingen. Sleep hem maar mee als je de was op gaat hangen of als je gaat strijken. Ruben vindt het waarschijnlijk al fantastisch als hij eens wat anders ziet dan de huiskamer en zijn eigen slaapkamertje.
En op die manier kun jij toch de dingen doen die echt moeten gebeuren.
-
heb je een buikdrager? Zet Ruben daarin als je bijvoorbeeld door het huis heen moet om wat licht opruimwerk te doen.
-
koop een discolamp. Tegenwoordig heb je bij de speelgoedwinkel vaak voor 5 Euro al van die zwarte discobolletjes met gekleurde lampjes erin. Die bol draait rond dus die lichtjes gaan helemaal rond op de muur en het plafond. Zet die bol vlak bij de plek waar Ruben ligt en hij is een poosje druk bezig om al dat moois te bekijken.
Heb nog even geduld want hij heeft bijna de leeftijd dat hij iets meer zelf kan. Dan begint-ie wat te tijgeren en t.z.t. kruipen en dan wordt zijn wereld alweer wat groter en heeft hij jou niet altijd meer nodig om beziggehouden te worden.
Het hoeft overigens niet zo te zijn dat het zo blijft dat Ruben zichzelf niet goed bezig kan houden. Onze grote kleine dame is namelijk inmiddels in staat om heerlijk zelf te spelen en heeft mij alleen nog maar nodig als ze bijvoorbeeld een speelgoedje niet openkrijgt of aan krijgt ofzo. Dus het gaat echt goedkomen!
Succes en sterkte ermee!
Groetekes, Sje (mama van Marleen en Ilse)
Gewijzigd door - Sje op 29 Dec 2005 14:53:27