Ik heel erg hoop dat mijn/Update


#1

oma snel naar het plekje gaat dat zij graag wil.

Het gaat helemaal niet goed met mijn oma. Het is zo’n lieve sterke vrouw. Klaagt nooit en is zo dankbaar met kleine dingen. Altijd blij en vrolijk en heel goed bij de tijd. S’ochtends liep ze altijd ruim 1,5 uur en s’middags ook.

Inmiddels is ze ruim 20 kilo afgevallen. Ze probeert te eten, maar houd niets meer binnen. Hele dagen ligt ze alleen maar op bed. Ze had al pijn in haar buik, maar die is nu wel heel extreem geworden. Kortom het hoeft van haar niet meer. Ze geeft aan een mooi leven te hebben gehad en daar heel dankbaar voor te zijn. Ze is te verzwakt om nog een darmonderzoek te ondergaan, want die zijn erg heftig en dit laat haar conditie niet meer toe.

Ze slikt nu al een paar dagen haar medicijnen niet meer en eet en drinkt niets meer. Af en toe heeft ze vandaag geprobeert te drinken, maar dit komt er gewoon uit.

Ik vind het heel moeilijk mijn oma kwijt te raken, maar ik gun haar die pijn niet. Ze is 93 jaar en dat is natuurlijk een hele mooie leeftijd. Vannacht is de hele familie gebeld, want het ging echt niet goed. We zijn er met zijn allen geweest en wat was ze daar blij mee.

Ze leeft nog, maar gelukkig is vannacht besloten haar om de 6 uur een morfine zetpil te geven. Hierdoor heeft ze als het goed is geen pijn meer.

Ik hoop zo voor haar dat het niet te lang meer gaat duren. Ik heb al de hele dag knallende hoofdpijn, want het houd me toch wel erg bezig.

Groetjes,
Sandra

Gewijzigd door - Sandra1980 op 07 Oct 2011 22:58:40


#2

He wat naar. Maar wat je zegt als ze graag wil dan hoop ik ook voor jullie en voor haar dat ze snel mag gaan.

Groetjes,

Michèle

<img src=“http://www.magicalkingdoms.com/timers/tickers/ou7voetefgsaxlxd.png”" border=0>


#3

Och lieverd, wat sneu. Ik hoop voor haar en jullie dat ze niet lang meer hoeft te lijden. Dikke knuffel.

Groetjes,
M

“Ik zou graag de ideale moeder zijn, maar ik heb het te druk met het opvoeden van m’n kind”


#4

Wat erg als je iemand zo ziet lijden, vooral als ze zelf niet meer willen Hoop voor haar en voor jullie dat het snel afgelopen is. Klinkt hard volgens sommige misschien, maar er is niets erger als een dierbare zijn lijden.

Heel veel sterkte!!

Liefs Michelle


#5

Ik kan me voorstellen dat je dit bezig houdt! Je gunt het niemand om zo te moeten lijden.

Ik hoop echt voor haar dat de morfinepillen hun werk doen en dat het haar de rust geeft om te gaan.
Sterkte meid!

Liefs, Anne


#6

Sterkte!


#7

Sterkte! Ik hoop dat je oma snel haar rust zal vinden.

Dikke knuffel!

Groetjes Natasja



#8

oef, hopelijk gaat het nu snel voor haar, voor jullie is en blijft het natuurlijk heel verdretig maar als een mens echt niet meer wil, is het voor haar en jullie beter om snel te gaan. heel veel sterkte voor jou en je familie!

groetjes Kim, mama van Sofie,Victor ,Alexander & Emily!!




“Opvoeden is een kind te helpen worden wat het is”


#9

och wat vreselijk… sterkte lieverd! lijden is niets… ik heb dat met mijn opa ook meegemaakt en hoopte destijds hetzelfde als jij… ze zijn zo geweldig lief altijd geweest en behulpzaam… zij horen niet te lijden maar rust te vinden…


#10

Bedankt voor jullie lieve reacties.

Ik zal haar inderdaad verschrikkelijk missen, maar dit gun ik haar gewoon niet.

Nog even een andere vraag. Beetje vooruitlopend op de zaken, maar hoe vertel je een kleintje wat de dood is? Wij zijn altijd erg open en eerlijk over alles. Maar de dood is nog niet aan de orde geweest.

Hij kwam vaak bij mijn oma, dus hij kent haar erg goed. Ik vind het moeilijk om in zijn taal te bedenken hoe ik zoiets ga zeggen. Hij weet wel dat ze heel erg ziek is, want dat hebben we hem vaak genoeg verteld.

Ik weet dat je niet moet gaan zeggen dat is gaan slapen en nooit meer wakker wordt, want dan gaat hij wellicht bang worden om in slaap te vallen.

We noemen haar altijd ouwe oma. Kunnen we bijv. vertellen dat ouwe oma te oud en te ziek was om nog beter te worden. Dat we niet meer naar haar toe kunnen, maar dat we haar nog wel kunnen zien. Dat ze een sterretje in de hemel is geworden? Pff nog best lastig vind ik dit. Ik kan hem wel zeggen dat ze dood is. Maar ja ga maar eens uitleggen wat dood is.

Als jullie ideeen hebben hoor ik die graag.

Groetjes,
Sandra


#11

Madelon was een jaar ouder toen mijn vader stierf (was net 4) En wij hebben indd verteld dat hij heel erg ziek was en toen is doodgegaan, en nu een sterretje
aan de hemel is, en dat ze 's avonds naar opa kon zwaaien. Maar wel dat je dan heel, heel, heel erg ziek bent als dat gebeurt, anders krijgen ze eer angst om ziek te worden en dat moet je ook niet hebben.

Er zijn ook boekjes in de bieb over op hun niveau.

Liefs Michelle


#12

Ja, ik heb het ook zo verteld, omdat onze buurman is overleden.
Ik heb ook gezegd dat het alleen is als mensen heel oud en ziek zijn (dan kun je het later altijd nog nuanceren). Ook heb ik gezegd dat hij nu een sterretje in de hemel is, en dat het daar heel fijn is.

Misschien is een boekje erover ook niet zo’n gek idee.
Sterkte!
Liefs, Anne


#13

Bedankt Michelle en Anne, dan houd ik het idd hierop. We zijn ook lid van de bieb, dus dat is ook nog een goede optie.

Net mijn moeder gesproken en ipv om de 6 uur krijgt ze nu om de 4 uur een morfine zetpil! Ze heeft te veel pijn na een paar uur, dus daarom nu meer pillen.

Groetjes,
Sandra

Groetjes,
Sandra


#14

Oef, zo zielig als je een geliefde ziet lijden!
Ik hoop ook dat ze rustig in zal slapen met alle zonen/dochters om haar heen die haar lief zijn.

Ik word zelf altijd sentimenteel met zulke berichten omdat ik ook met oudere mensen werk.

Ik hoop voor haar EN voor jullie dat ze snel een heel mooi sterretje aan de hemel mag zijn.

Sterkte, Danielle


#15

Bedankt Danielle.

Helaas nog steeds geen verandering. Ze kreeg zoals ik vertelde om de 4 uur morfine zetpillen. Ze heeft nu alleen ontzettend veel aambeien, dus de verpleging krijgt de zetpil er niet goed in. Ze krijgt dus sinds vanmiddag morfine pleisters. Deze pleister moet dan 1 keer in de 3 dagen vervangen worden. Nadeel van pleisters is dat ze minder krijgt als de morfine zetpillen. Erg vervelend voor haar, want hierdoor heeft ze meer pijn en kan het allemaal langer gaan duren.

Ik loop de hele dag met een blok in mijn maag, hopende op dat ene telefoontje. Ze is niet meer aanspreekbaar, af en toe doet ze haar ogen nog open maar grotendeels van de dag slaapt ze of kreunt ze dat ze pijn heeft.

Ze eet en drinkt nu al 5 dagen helemaal niks meer. Je zou toch denken dat het dan niet al te lang meer gaat duren.

Groetjes,
Sandra


#16

Ach arm mensje

Je zou indd denken dat het niet lang meer kan duren, zeker als ze ook niet drinkt.

Heel veel sterkte!

Liefs Michelle


#17

Wat erg zeg. Ik hoop ook dat het snel over is

Groetjes,
M

“Ik zou graag de ideale moeder zijn, maar ik heb het te druk met het opvoeden van m’n kind”


#18

lijkt me idd moeilijk maar wij hebben het ook besproken. rico’s opa is namelijk ook overleden, hij heeft hem nooit gekent, maar hij snapte in het begin niet hoe het dan kan dat de ene oma en opa bij elkaar waren destijds en de andere oma alleen was. en er WEL een foto van opa op de kast stond.
Wij hebben toen dus ook uitgelegd dat opa heel erg ziek was geworden en dat de dokter vaak mensen beter kan maken maar dat dat niet altijd kan, dat als mensen wat ouder zijn en al heel veel jaartjes ziek zijn dat het lijfje dan te moe is om beter te worden. Dat Opa nu achter de wolkjes woont in een heel mooi huisje maar dat we dat niet kunnen zien.
Dat snapte hij heel goed.
Laatst moest een vriendin van me haar hond laten inslapen omdat ze erg ziek was, en Rico mocht de laatste keer met het hondje mee wandelen en toen hebben we dus ook verteld dat het hondje te ziek was en het lijfje te moe was om nog beter te worden, dus dat het hondje niet alleen maar moest overgeven of het neusje dicht zat maar echt van binnen heel ziek was.
Maar dat het hondje dus een prikje kreeg en daarna bij opa achter de wolkjes zou gaan wonen.
Ook dat pakte hij heel goed op… probeer het gewoon zo vredig mogenlijk te brengen, met een beetje fantasie eromheen. het hoeft niet zo akelig over te komen van: mensen die ziek zijn gaan dood.
want zo zit het niet altijd. anders bestaat de kans dat als jij zelf een keer ziek bent (gewoon griep) of hij… dat hij dan bang is dat mama of hij of wie dan ook dood gaat.
sterkte ermee wijfie!


#19

Och…zo’n is het toch ook geen leven meer, dat gun je niemand!

Ik weet dat mijn moeder een soort sponsjes op een stokje kreeg (lijken net lolly’s) met morfine erin. Die hielpen heel goed en is niet vervelend om toe te dienen net als die zetpillen.

Ik hoop dat ze snel het plekje krijgt wat ze verdiend…de mooiste ster in het heelal! Sterkte ermee…

Groetjes van ons


#20

Ik kan me je gevoel goed voorstellen. Dat ze zo moet leiden, terwijl ze een mooi leven heeft gehad en 93 heeft mogen worden. Ik vind het zo zielig dat ze pijn heeft en zelf ook niet meer wil. Ik hoop dat ze snel naar haar mooie plek mag. Sterkte meid!

Groetjes Rainbow

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers