Ik wil niemand vervelen met mijn zoektocht naar het verhelpen van terugkerende blaasontstekingen, onderstaande is echt wel interessant.
Als je na gaat dat de beroemde e-coli bacterie uit de darmen de grootste veroorzaker is van blaasontstekingen, meestal immuum is voor de stof D-mannose
(nog krachtiger als cranberrie) dan vraag je je af waarom alle reguliere artsen antibiotica voorschrijven. Daar lacht de e-coli om want die hecht zich aan de maagwand!
Chronische blaasontstekingen worden in de klassieke homeopathie anders behandeld dan een acute blaasontsteking. Ook kunt U zelf het e.a. doen indien U een acute blaasontsteking heeft (zie website artikel blaasontstekingen). Indien er sprake is van een chronisch geheel is het beter een klassiek homeopaat te raadplegen.
In het geval van chronische blaasontstekingen is er, een uitzondering daargelaten, ook sprake van continue anti-biotica gebruik. Soms worden mensen op een onderhoudsdosis gezet die 6 maanden of langer kan duren.
Ieder weldenkend mens kan zich voorstellen wat er dan met uw afweersysteem gebeurt.
(zie artikel antibiotica en homeopathie)
Urineweginfecties komen heel erg vaak voor. Ongeveer 20% van de Nederlandse vrouwen heeft er jaarlijks meerdere malen mee te maken. Als men de urine onderzoekt kunnen er verschillende soorten bacteriën aangetroffen worden. Dit kan bij elke blaasontsteking die ontwikkeld wordt wisselen. Als er sprake is van bacteriën dan kan er aangezuurd worden met o.a. vit C en cranberry gebruikt worden icm een passend homeopatisch middel.
Wordt de blaasontsteking veroorzaakt door de darmbacterie escherichia coli (een darmbacterie) dan is de blaasontsteking hardnekkig. Antibiotica heeft dan ook geen zin, want deze bacterie is er niet gevoelig voor. Ook aanzuren van de urine heeft maar gedeeltelijk succes, netzoals cranberry gebruik.
Waar de e-coli bacterie niet tegen kan is mannose, dat in beperkte mate aanwezig is in Cranberry. Beter is deze in geconcentreerde vorm in te nemen ( D-mannose). Dat is niet goedkoop, een potje van ongeveer 50gr kost om en nabij de € 35,- . Ook te gebruiken door kinderen, zwangeren en diabetici.
Dit alles in combinatie met een goed passend constitutioneel homeopatisch middel.
Twee onderstaande casussen zijn een voorbeeld van het behandelen van chronische blaasontsteking op de klassiek homeopatische wijze.