HELP: Al twee maanden niet slapen s'nachts


#1

Hallo Allemaal,

Ik heb julli hulp/tips nodig.
Al zo een twee maanden wordt mijn zoon (10 mnd) nu s’nachts wakker.

Even bij het begin:

Zo een twee maanden geleden werd meneer om 02:30 uur wakker en was hij te sussen met een fles en ging hij daarna weer keurig slapen. Een maand later was hij niet meer te sussen met een fles maar bleef hij huilen. Echt krijzen, en dan niet even maar wel twee uur en niets kreeg hem stil. Nu sinds een maand wordt hij na een uur in bed (hij gaat om 19:30 uur na bed en slaapt s’middags maar ander half uur) al wakker en slaapt dat pas weer om 22:30 uur en wordt dan weer krijzend wakker om 00:30 uur wakker en krijst dan tot 03:30 uur en slaapt dan weer tot 07:30 uur. Op zijn kamertje laten huilen werkt niet want hij huilt gewoon uren. Nu is het zo dat we nog een dochter hebben van bijna 8 jaar en die wordt er nu ook wakker van. En wij niet te vergeten zijn nu aardig aan ons latijn.
Wie weet wat er te doen.

Ondertussen heb ik al contact gehad met het consultatiebureau en ik moest het nog maar ff aanzien. Maar mijn man moet straks voor een half jaar weg en dan komt het dus helemaal op mij aan wie-o-wie kan me helpen.


#2

hoi melanie.

allereerst welkom

wat ontzettend vervelend voor je en dan het uitizcht op een half jaar waar je er alleen voor staat lijkt me erg zwaar.
nu moet ik zeggen dat mijn zoontje van ruim 2 nog steeds bij mij in bed ligt dus ik ben niet echt een goed voorbeeld wel heb ik hier op de site veel mensen gehoord over inbakeren wellicht is dat iets voor je.
krijgt hij een speentje miss word hij daar rustiger van.
ik hoop iig dat je hier tips van de meiden krijgt waar je iets mee kan en wens je veel suc6

de tijd vliegt voorbij, geniet van elke dag


#3

Sowieso niet meer terug naar de nachtvoedingen! Die leeftijd is-ie echt voorbij. Laat hem daar niet aan wennen.

Er zit weinig anders op dan laten huilen. Als het hem elke keer lukt dat hij bijv. van zijn kamertje af mag, bij jullie in bed mag etc. zal hij doorgaan met elke avond krijsen.

Zodra hij gaat huilen, gaan kijken wat er aan de hand kan zijn. Is-ie niet ziek, geen vieze luier, etc. dan weer neerleggen, kus geven en weg van het kamertje.

Gaat-ie daarna weer huilen, dan laten huilen. Klinkt heel hard maar hij moet zich gaan realiseren dat hij in zijn eigen bedje moet slapen en dat het hem niet lukt om met jullie te sollen.

Kost je misschien een week ofzo aan nachtrust maar zodra hij doorkrijgt dat jullie echt niet meer komen omdat er niks aan de hand is, zal-ie stoppen met die gekkigheid.

Wat je in elk geval nog zou kunnen doen is zijn bedje een halve slag of kwartslag draaien. Dat wil nog weleens wonderen verrichten.

En verder: volhouden en niet elke keer naar hem toe gaan, want dat zijn voor hem alleen maar signalen dat het hem met huilen lukt om jullie elke keer naar zijn kamertje te krijgen terwijl er niks aan de hand is.

Niet intrappen!

Groetekes, Sje

Gewijzigd door - Sje op 28 May 2010 11:10:11


#4

Hoi hoi,

Erg vervelend…
Ik kan eerlijk gezegd niet geloven dat er niks aan de hand is als je dat verhaal zo hoort… Een baby huilt toch niet 3 uur achter alkaar zonder reden???
Heb je zn oortjes laten nakijken? Daar had ons zoontje ook wat last van. En als ze dan liggen schijnt het een stuk erger pijn te doen.
Zelf ben ik met mijn zoontje bij de manueel therapeut geweest (eentje die gekwalificeerd was voor baby’s). Dat heeft hier goed geholpen. Kan volgens mij sowieso geen kwaad om alles eens na te laten kijken…

Tja verder weet ik het eigenlijk ook niet, maar ik snap dat het laten huilen ook niet echt een optie is (zeker 3 uur lang) als je zelf aan het eind van je latijn bent…

Sterkte en succes!
Groetjes Nicole

[/url]


#5

Ik kan je eventueel de babyslaapgids sturen, die kan je ook kopen op internet maar ik heb hem al dus scheelt je weer uitgaven
Dan moet je me maar even mailen, dan stuur ik hem op naar je.



#6

PS ik zou inderdaad wel eerst uitsluiten dat er geen ( medische) reden is dat je kindje zo huilt…



#7

Hoi hoi,

Ik sluit mij voor 100% bij Nikki aan. Het klinkt alsof er iets aan de hand is met jullie kleine man. Het laten huilen hebben jullie al geprobeerd lees ik. Vallen er dingen op bij je kleine, beweegt hij zich naar behoren, heb je het idee dat er eten omhoog komt (reflux) of heeft hij een voorkeurshouding, beweging? Laat je kleintje eerst helemaal nakijken, huisarts voor oortjes en manueel therapeut/osteopaat voor het lijfje. Manueel is voor het bewegingsapparaat, een osteopaat neemt ook de organen mee in het onderzoek. Pas als je zeker weet dat het niets lichamelijks is, dan zou je het laten huilen kunnen toepassen. En ook daarvoor zijn hele vriendelijke manieren, zonder huilen nl. baby in een ritme van Stephanie Lampe bijvoorbeeld. Heeft bij ons super gewerkt. Waar woon je? Wij hebben hier nl een manueel therapeute die gespecialiseerd is in babies. Die heeft bij ons moppie een nekwerveltje rechtgezet (klinkt eng maar ging heel voorzichtjes en zachtjes) en we hadden meteen een ander babietje. Je kunt je voorstellen dat als het iets fysieks is dat hij er hoe ouder hij wordt en hoe beweeglijker hij wordt, hij er steeds meer last van gaat krijgen.

En Melanie, volg je gevoel, je intuïtie. Dat blijft de beste leidraad echt waar!

heel veel succes!
groetjes,

Wendy


#8

Inbakeren mag niet meer met 10 maanden hoor! Voor 6 maanden moeten ze uit gebakert worden dus helemaal geen optie meer voor je!

Ik vind het trouwens ook gek hoor! Zo lang huilen en niet te troosten… lijkt me niet helemaal juist… dus idd even langs de huisarts en wat dingen uit sluiten!

Sterkte ermee, en zet um op! Lijkt me erg zwaar voor jullie

Liefs, marja

Moeder van dochter Leonie 13-12-2009
Geboorte gewicht: 3574gr./ lengte 48cm
4 weken: 4600 gr./ lengte 52,5 cm
8 weken: 5500 gr./ lengte 57cm
3 maanden: 6685 gr./lengte 60cm
4 maanden: 7470 gr./lengte 63 cm


#9

jee meid wat een gedoe he, hier ook al sinds een week om de haverklap wakker om de raarste tijden. ik laat hem gewoon lekker jengelen niet eens huilen en dan slaapt hij weer door.

misschien tandjes?? heb je daar wel eens aan gedacht? 2 maanden is aan de andere kant ook wel erg lang. idd geen fles meer geven sluit me echt aan bij Sje! ze maken er op een vieze manier misbruik van en niet uit bed halen hoor…laat hem lekker liggen ze geven het echt wel op. denk niet dat je kleine 3 uur aan 1 stuk huilt of toch wel? zolang ze af en toe stoppen met huilen en weer verder gaan is er niets aan de hand gewoon laten liggen. kost je maar 1 nachtje. daarna ben je er echt wel vanaf. zo heeft de mijne 1 nacht ander half uur gehuild daarna wist hij wel dat het geen zin had. ben echt niet naar hem toe gegaan.

nu na zoveel maanden begon hij weer wakker te worden in de nacht… mijn schuld had er geen geduld voor heb het verpest door hem uit zijn bed te halen en ja hoor! het gaat weer mis! dus het is gewoon een kwestie van niet toegeven meid. anders heb je nog lange gebroken nachten. denk niet dat het iets medisch is. anders zou hij overdag ook vreemd doen?? of doet hij dat al? hij wilt gewoon aandacht van mama! laat het niet toe meid denk aan jezelf en aan je kleine hummel. trek er bij wijze van een weekend voor uit om hem goed te laten huilen in de nacht. totdat hij zichzelf in slaap huilt. het zal echt wonderen doen!

enne laat even weten hoe het is gegaan


#10

Hallo Allemaal,

Bedankt voor jullie reactie’s.

Ik ben inderdaad al meerdere malen (4x) bij de huisarts geweest maar de oren enz. zijn allemaal in orde. Heb vandaag weer het cb gebeld en ze bellen me vandaag terug. Waarschijnlijk wordt ik door gestuurd naar een therapeut om te kijken of al zijn wervels goed zitten.

Tandjes kunnen er deels ook mee te maken hebben maar 2 maanden lijkt me stug.

En wat jullie zeggen om hem te laten huilen, dat doen we ook wel maar probeer het maar eens 3 uur vol te houden aan een stuk he!!! en hopen dat ie gaat slapen en onze dochter van 8 jaar niet wakker wordt!!! Het is zwaar en lastig tegelijk.

Hij krijgt een speen en zelfs daar is hij niet altijd mee getroost. We dachten het is een fase en daar kom je wel door heen. Of krampjes , tanden enz. maar het duurt nu al zo lang. En het erge is overdag is het zo een vrolijk en blij kind dat het moeilijk te snappen is dat ie s’nachts zo aan het draken is.

We zijn eigenlijk op en door onze ideeen heen vandaar dat ik dacht dat jullie misschien ideeen of oplossingen hebben.

Heel erg bedankt en als jullie iets weten wat we nog kunnen proberen horen we dat graag.

Veel liefs Melanie en Aidan

Melanie Hengeveld

Gewijzigd door - Melanie Hengeveld op 28 May 2010 12:13:00


#11

Hoi Melanie,

Als laten huilen niet werkt en je denkt dat hij fysiek niets mankeert zou je kunnen proberen om hem wél even op te pakken, te troosten etc en dan weer naar bed te doen. Nu zullen er een hoop mama’s op dit forum gaan stuiteren maar het heeft tot nu toe bij mijn dochtertje van 7 maanden heel goed gewerkt. Ze heeft er behoefte aan zich veilig te voelen en te weten dat je er voor haar bent. Een collega mamaforummer vertelde dat zij haar kleintje even oppakt, knuffelt en in z’n oortje fluistert en hem dan zo weer neer kan leggen. De wereld is een grote angstige plek, zeker nu ze weer meer kunnen, misschien wil hij gewoon zeker weten dat mama er is? En hebben jullie een bedritueeltje? Dat werkt ook super.
Misschien heb je dit ook allemaal al geprobeerd maar opper het toch maar. En als hij met laten huilen het 3 uur volhoudt kan het bijna geen kwaad om het zoals hierboven een keer te proberen toch? (even voor de andere mama’s die bang zijn voor gewenning hieraan, snap ik hoor!)
groetjes,
Wendy


#12

Ik snap overigens heel goed dat je moederhart breekt als je babietje drie uur ( !!) huilt. Gauw naar die therapeut zou ik zeggen. Ik zou Neel ook nooit drie uur laten huilen, is echt wel heel lang hoor… als het nou een uurtje is,…



#13

@Wendy nee hoor daar wennen ze niet aan en het is de leeftijd ook wel voor verlatingsangst. weet niet wie je collega mamaforummer is maar ik doe precies hetzelfde de laatste tijden. en het werkt!

laten huilen werkt niet altijd en overal. soms ben je uit logeren en dan gun je die mensen ook wel rust in de nacht. dus toen heb ik hem idd opgepakt en wat lieve woorden in zijn oren gefluisterd en hij nam een diepe zucht en viel lekker in slaap toen ik hem terug ging leggen. het is niet eens verboden want je wiegt hem niet in slaap of wat dan ook. het is meer gerust stellen en vertellen dat mama er altijd is! hier werkt het prima. of hij er nou aan went of niet ik zal het blijven doen want andere methodes duren veel te lang hier. terwijl ik nu maar 1x naar hem hoef te lopen nu. en qua tijd kost het je niet meer dan 1 minuut. dus waarom niet? de mijne is van de speen af maar toen hij een speen had ging ik vaker op en neer hoor…


#14

Oh wat naar zeg al 2 maanden niet goed slapen. Ik hoop dat het snel over is. Ik heb niet echt een tip mijn dochtertje is 6 maanden en slaapt wel gewoon door maar volgens mij is 6 maanden en 10 maanden ook een heel verschil. Ik zou denk ik toch een kleintje niet 3 uren laten huilen. Muriel had vorige week iets werd ze ineens om 20 uur wakker helemaal hard huilen en overstuur dikke rode oogjes en dikke tranen. Ik heb haar er gelijk uit gehaald en ben even met haar op de stoel gaan zitten en heb haar getroost. Daarna weer terug gelegd en toen was het wel weer een beetje snikken en heb de stoel naast het bedje gezet en nog even blijven zitten en heb haar een speentje gegeven en die wilde ze ook hebben. Terwijl ze echt nooit een speentje heeft. Maar we hebben hem nog wel liggen voor noodgevallen. Daarna weer in slaap gevallen en de dag erna geen last gehad en is ze gewoon door geslapen. Veel sterkte meid.


#15

Julian heeft nu sinds 1,5 maand wakker worden snachts. Steeds verkwenter en sinds een week hele krijs sessies. Blijkt nu dat hij beiden oren zwaar ontstoken heeft, donderdag bij de KNO arts geweest. Maandag krijgt hij buisjes en zijn neusamandel wordt weggehaald. Dus eerst goed nagaan of je kindje niet ook zoiets dergelijks heeft, dan is het logisch dat hij op bed last heeft (liggend is er meer druk op de oren).


#16

Hoi,

Gelukkig is er niets met zijn oren. Al 5x bij de huisarts geweest.

quote:
Julian heeft nu sinds 1,5 maand wakker worden snachts. Steeds verkwenter en sinds een week hele krijs sessies. Blijkt nu dat hij beiden oren zwaar ontstoken heeft, donderdag bij de KNO arts geweest. Maandag krijgt hij buisjes en zijn neusamandel wordt weggehaald. Dus eerst goed nagaan of je kindje niet ook zoiets dergelijks heeft, dan is het logisch dat hij op bed last heeft (liggend is er meer druk op de oren).

Melanie Hengeveld


#17

Hallo Allemaal,

Gisteren hebben we hem 1 uurtje later naar bed gedaan, eerst douchen en een papfles en toen naar bed. En meneer werd om 00:30 uur wakker en we hebben hem laten huilen (net als de andere nacht) , wel opnieuw de speen aangeboden, dus geen fles gegeven en na 1 uurtje gaf hij het gelukkig op.

Nu maar hopen dat het vanavond ook zo gaat. Liever helemaal niet huilen maar een uurtje is nog te overzien.

Hou jullie op de hoogte.

Melanie Hengeveld


#18

@Melanie, Hoe gaat het nu? Heb je bedacht hoe je het gaat aanpakken? Heb je wat aan onze adviezen gehad?
Succes he!
groetjes,
Wendy


#19

Da’s al een goed begin. Volhouden zo.

Groetekes, Sje


#20

ik ben in sommige gevallen voor laten huilen
maar krijgen ze rond die tijd ook geen verlatings angst? wil nu niet alles omgooien maar dan vind ik het wel weer zielig.
misschien de afstand nabijheid methode toepassen als wat je nu doet niet werkt.

Lilypie Tweede PicLilypie Tweede Ticker