Geen fruit willen eten


#1

Hallo,

Graag jullie advies.
Onze dochter van 17 maanden wil al een aantal weken geen fruit meer eten s’middags als ze uit bed komt.
Eerst gaven we haar spelenderwijs fruit, maar eigenlijk vinden we allebei dat ze niet lopend eten moet krijgen. Op het kinderdagverblijf krijgt ze ook gewoon in de stoel fruit.
Is dit een fase die hopelijk over gaat? Morgen ga ik het s’morgens proberen, op het kdv krijgt ze ook s’morgens fruit.

Groetjes,

Marloes


#2

Dit heet peuterpuberteit. Stug vol blijven houden dat ze fruit gewoon aan tafel in haar stoel kan eten en anders niet. Ook geen alternatieven aanbieden of bijv. fruit weer gaan pureren. Als ze het gewoon goed in stukjes gegeten heeft, dan gewoon zo blijven aanbieden.

Ze is gewoon aan het uitproberen of ze alternatieven kan krijgen. Niet intrappen.

Hoe snel deze fase voorbij gaat ligt deels aan hoe papa en mama ermee omgaan. Negeren is vaak het toverwoord.

Groetekes, Sje


#3

Misschien heeft ze liever 's ochtends fruit?

Groetjes Manderijn.


#4

Hoi,

Ik denk niet dat ze liever s ochtends fruit krijgt.
Ze is gewoon aan het uitproberen.

Ik zou gewoon samen aan tafel gaan zitten, jij in de stoel, zij in haar kinderstoel.
Dan snijd je bv een banaan in stukjes, pakt een klein vorkje en dan
eet je om beurten een hapje.
Dan zeg je: jij een hapje en daarna nu mama een hapje.
En inderdaad niet lopend fruit eten, dit wordt zo n kliederboel.
Gewoon in de kinderstoel en slabbetje voor.
Lekker samen wat drinken erbij.

Hier moeten onze kinderen uit school drinken en koekje in de keuken
aan tafel opeten.
Als er dan eens geknoeid wordt hoeft er alleen een doekje over de
tafel gehaald te worden.

Groetjes Lisan.


#5

misschien heeft ze gewoon geen zin om te eten als ze net wakker is.
Dus misschien is het toch handig als ze dat 's ochtends krijgt.
Hier hielp het om zelf fruit mee te eten. Gewoon aan tafel zonder stoorzenders als bv de tv aan.
Maar ze zit wel in een leeftijd dat ze flink gaat uitproberen. Dwing haar niet dat heeft geen zin. Ook niet laten merken dat je er van baalt dat ze het niet eet. Dan geef je haar de macht in handen. Eet ze haar fruit niet? Prima maar dan is het volgende eetmoment gewoon het middageten. Geef haar dan ook geen ander tussendoortje. Ze mag best voelen dat ze honger krijgt als ze niet eet.
Voer je haar nog? Misschien vind ze het wel leuk om het zelf met haar handjes te eten.

Groetjes Ramona