Eva kan niet wennen aan babygehuil


#1

Pfff. Je zou zeggen dat na 3,5 maand wel duidelijk is voor Eva dat Max een baby is en dat baby’s huilen als ze iets willen. Maar nee…Elke keer als Max huilt - en dan is dat vooral als zij in bed ligt - schiet ze in de stress en gaat ze overstuur huilen. Het is alleen 's middags als ze in bed ligt niet, waarom niet is mij een raadsel. Gisteren gilde Max na zijn badje ook alles bij elkaar, maar toen huilde zij niet…

Ik heb haar al 100x uitgelegd dat Max geen pijn heeft ofzo en dat hij moet huilen omdat mama en papa anders niet snappen dat hij bv trek heeft. Dus de reden waarom baby’s huilen. Het helpt niet! Vanochtend ging Max ook opeens los omdat hij zijn fles wilde en dan hoor je eerst niks uit Eva’s kamer en dan een paniekhuil en een roep om papa. Het kan aandachttrekken zijn, maar het resultaat is hetzelfde: iedereen in huis is wakker en mevrouw weigert verder te slapen.

Ik probeer om Max 's nachts in elk geval zo stil mogelijk te houden, wat meestal lukt. Hij slaapt nog bij ons, maar daar wil ik van af omdat hij 's nachts steeds wilder wordt en wij zelf minder goed gaan slapen door hem. Maar dan? Dan ben ik niet snel bij hem en gaan zowel Eva als Max los en daar heb ik 's nachts echt geen zin in! Ik wil zeker niet met twee kinderen naast me in bed slapen…dus…wat moet ik hier nu mee? Eva went er gewoon NIET aan!

Groetjes Rainbow, trotse mama


#2

Ik heb heel eerlijk gezegt niet echt tips voor je, want Noah reageerd er snachts of smiddags niet op.
Maar misschien kun je Eva gewoon even laten liggen als je Max eruit haalt, dan merkt ze dat jij hem oppakt en dat het dus weer stil is, misschien dat ze dan ook zelf weer in slaap valt.
Of even snel bij haar om de deur kijken en zeggen dat er niks aan de hand is, en dat Max weer stil is.

Wel lastig voor je, want krijgt Max nog nachtvoeding?? En hoelaat?

Liefs, Melanie


#3

hmm lastig… ik weet ook niet echt iets maar ik denk toch dat het wel over gaat. maar ga er niet teveel op in bij eva want ik denk dat je het dan juist stimuleerd.
dus gewoon wat melanie zegt; max zn voeding geven dan tegen eva zeggen: zie je max is weer rustig max had gewoon honger. KLAAR. (dat klaar niet zeggen maar dan moet het klaar zijn) ga er verder niet op in schenk er niet teveel aandacht aan overdag zeker niet, ga daarna desn oods eva afleiden. als jij er een big deal van maakt doet zij dat helemaal.
niet dat ik zeg dat je dat doet maar ik weet niet hoe het precies gaat op zo’n moment.
s’nachts is een ander verhaal… geen idee wat dan het slimste is, ik denk dat je het vooral overdag moet aanpakken zoals wij zeiden en dat de nachten (hopelijk) dan ook beter gaan.
sterkte vrouwke!


#4

Misschien een idee om het ledikant naast je bed te zetten ipv Max in bed te nemen? Verder geen idee wat je aan de paniekhuilen van Eef moet doen…


#5

Ik heb er natuurlijk geen ervaring mee, maar mijn moederlijke intuitie zegt negeren. Eva op dat moment zo min mogelijk aandacht geven. Ja Max huilt en jij gaat weer slapen. Wat je zegt zodra je max oppakt is het stil en als hij zijn voeding gehad heeft ook weer. Hoe meer aandacht jullie aan Eva geven op dat moment hoe meer en hoe harder zij ook zal huilen want geloof me ze weet wel degelijk dat Max alleen met huilen aandacht krijgt dus waarom zij dan niet, en ze zal moeten leren dat Max nog wel 's nachts mag komen en zij niet meer anders zit je nog 5 maanden zo.

Groetjes,

Michèle


#6

Hier hebben we er eigenlijk al lange tijd geen problemen meer mee.
In het begin is het ook wel lastig geweest, inderdaad als de baby huilde, deed mijn dochter mee!
Inmiddels is dit al lang over, ze reageren dan niet meer op elkaar.
Hier gaan ze ook gelijkertijd op bed, zowel 's nachts als 's middags, meestal huilt mijn zoon wel even, en moet hij 2 of 3 keer een speen, maar mijn dochter kan in diezelfde tijd gewoon lekker slapen.
Ik zou ook denken dat je het moet negeren, Max en zijn gehuil horen er gewoon bij, kun je niks aan doen.

Groetjes Manderijn


#7

Tja, Eva moet er inderdaad aan wennen, maar negeren is wat te simpel gezegd. Zij trapt daar echt niet in en blijft gillen alsof ze helemaal gek wordt. Vanochtend ook weer. Het was 07.00 uur en Max sloeg aan het brullen. Binnen no-time begon Eva ook en niet al te zacht: standje sirene. We negeerden het, maar dat maakte haar razend en ze sloeg bijna de deur van haar kamer in. Ze was helemaal in paniek en om papa aan het roepen. Negeren werkt hier dus ook niet…Maar haar toespreken ook niet…Vervelend! Net huilde Max ook en zei ze gewoon: ‘bébé luien’. Overdag is ze er niet bang van…Ik zal het CB eens vragen wat ik hiermee moet, want zo kan dit niet verder natuurlijk. Wij moeten ook gewoon slapen en dat lukt niet met zo’n gekgeworden kind. Eva huilt zo een uur door als het moet, die tem je niet zomaar even. Ik had niet verwacht dat zij zo zou reageren op Max zijn gehuil…het is echt een probleem, vooral als hij 's nachts losgaat. Is meteen iedereen wakker en begint de dag gewoon om 03.00 uur 's nachts! Dat kan niet natuurlijk…maar los het maar eens op!

Groetjes Rainbow, trotse mama


#8

Wel raar dat het alleen 's nachts is dan. Want dat zou toch een teken aan de wand zijn dat zij ook gewoon aandacht wil. Overigens echt negeren is ook niet nodig maar even zeggen dat Max huilt en dat hij getroost wordt en dat zij weer moet gaan slapen verder geen aandacht aan besteden. Maar ik ben ook maar een leek. Informeer inderdaad even op het cb. Zij zullen meer van dit soort vragen krijgen inderdaad.

Groetjes,

Michèle


#9

Lastig hoor meid. Ik denk dat je haar 's nachts niet moet negeren, maar het wel zo kort mogelijk houden. Als ze er echt van schrikt moet ze natuurlijk kort gerustgesteld worden dat er niets aan de hand is. Dat Max zo weer stopt met huilen en dat Eva weer lekker moet gaan slapen.
Als Max dan weer stil is en Eva dus in principe niet meer bang hoeft te maar toch nog door gaat met roepen en huilen. Dan zou ik nog 1 keer naar haar toegaan (want dan lijkt het me dat het echt aandacht is). Aangeven dat iedereen weer gaat slapen en dat Eva ook moet gaan slapen en dan zou ik haar wel negeren. En het lijkt me dat ze het dan na een paar nachten wel voor gezien houdt.

's ochtends is dit natuurlijk niet te doen, want als ze om 07.00 uur wakker wordt gaat ze wss niet meer slapen (tenminste dat zou Dani niet doen). Dan zit er denk ik toch niets op om Eva erbij te halen en na het eten van Max met haar te gaan eten.

Dit is wat mijn gevoel zegt he…dit zijn ook dingen waar wij straks allemaal mee te maken gaan krijgen en hoop dat jij dan inmiddels de oplossing hebt. Dan kan ik weer voor raad bij jou terecht!

<img src=“http://lb3f.lilypie.com/jXGZp1.png”" border=0>

<img src=“http://lbdm.lilypie.com/BrRnp2.png”" border=0>


#10

Jeetje… wat lastig!!
Heb geen tips voor je… hoop dat t snel over is!

De oudste hier kon er ook slecht tegen als de jongste huilde, maar dat was overdag. Hij werd er agressief van… en 'snachts werd hij er toch niet wakker van.

Maar is gelukkig niet vaak voorgekomen, ze huilde eigenlijk nooit.
(en nog steeds trouwens, die huilt echt alleen als ze boos is of schrikt, niet eens van pijn volgens mij)


#11

Is het niet een idee om Eva eerst uit bed te halen als Max begint,
en haar te laten helpen, te laten zien wat er gebeurd?

Dan snapt ze wellicht beter waarom hij huilt, en kan het beter verwerken.

M.


#12

Kan het ook zijn dat ze gewoon niet tegen het geluid kan?
Job is heel gevoelig voor geluid en kan het geluid van het huilen/krijsen van Saar moeilijk verdragen.
Hij gaat dan zelf ook druk doen/tegenin schreeuwen of boos tegen haar doen.


#13

Hier reageert Minke ook sterk op Neeltje. Ze heeft feilloos door of Neeltje huilt omdat ze pijn heeft of echt verdrietig is ( bv als ze met lopen hard omver kukelt ofzo) en dan is ze heel lief, gaat Neeltje troosten en speentje brengen. Maar ja Neeltje huilt ook vaak omdat ze boos is ( gaat dan ook met haar hoofd op de grond slaan :-0 ) of omdat iets niet lukt en dan is Minke ook echt geirriteerd, gaat roepen “Neel hou OP!” . Neeltje huilt niet vaak, maar wel HEEL hard als ze huilt.Tja er is niet veel aan te doen, gewoon uitleggen en geduld… ik ken het, het is niet altijd fijn als ze allebei huilen he?
zet mm op!
lieve groetjes

Lilypie Second Birthday tickers


#14

Noa reageert ook zo sterk op het gehuil van haar broertje ( bijna 3 maanden). Wat wij hebben gedaan is dat we haar hebben uitgelegd dat Viggo huilt omdat hij nog niet kan praten en dus niet kan zeggen wat er is en dat zij dat wel kan omdat ze zo’n grote meid is. En verder zeggen we elke keer als ze gilt/ huilt/ krijst op dat moment dat ze niet hoeft te huilen, dat er niets aan de hand is en verder negeren we het compleet.Dat leidt tot complete gooipartijen met onder andere speelgoed ( ze zoekt gewoon echt een reactie van ons) en ook dat negeren we. En dan houdt ze er vanzelf mee op ( op het moment dat ze helemaal geen aandacht van ons krijgt).
Ik hoop dat je wat hebt aan mijn verhaal.
Sterkte ermee want ik weet hoe frustrerend het kan zijn.


#15

Ik dacht dat ze weer los zou gaan toen Max om half 7 keihard begon te krijsen, maar blijkbaar sliep ze toen zo diep dat ze niet reageerde. Ik denk dat het misschien ook wat jaloezie is van haar? Zo van: Max huilt, die krijgt aandacht! Ik denk dat we het toch moeten gaan negeren, want anders blijft het zo. Overdag doet ze het dus niet he? Het is heel raar. We hebben het haar al zo vaak uitgelegd, dus het moet wel iets van aandachttrekkerij zijn…negeren dus maar. We gaan het proberen! En dan smijt ze maar met dingen, doen er meer zo te lezen!

Groetjes Rainbow, trotse mama


#16

Ik dacht dat ze weer los zou gaan toen Max om half 7 keihard begon te krijsen, maar blijkbaar sliep ze toen zo diep dat ze niet reageerde. Ik denk dat het misschien ook wat jaloezie is van haar? Zo van: Max huilt, die krijgt aandacht! Ik denk dat we het toch moeten gaan negeren, want anders blijft het zo. Overdag doet ze het dus niet he? Het is heel raar. We hebben het haar al zo vaak uitgelegd, dus het moet wel iets van aandachttrekkerij zijn…negeren dus maar. We gaan het proberen! En dan smijt ze maar met dingen, doen er meer zo te lezen!

Groetjes Rainbow, trotse mama


#17

Moeilijk zijn die situaties… Ik denk vooral vanaf het begin (geboorte) duidelijk zijn en hem / haar er aan laten wennen. Gelukkig heb ik er hier (nog) geen moeite mee gehad … maar het was wel mijn (bijna) grootste angst. Daarom ook gelijk Jurian overal bij betrokken en Levi ook regelmatig even laten huilen zodat Jurian eraan kon wennen.

Wat je nu kan doen? Geen idee. Iig even informeren op het cb want het zal heus wel vaker voorkomen. En met Eva het vooraf misschien bespreken / afspraken maken. Als Max gaat huilen komt papa/mama ook even bij jou kijken. Je hoeft dan niet te huilen/gillen maar wel lekker nog even blijven liggen. oid?!



#18

Het lijkt me idd een moeilijke situatie. Zeker omdat het nog zo vroeg is en je niet zit te wachten op 2 kinderen die zo ontzettend hard aan het huilen zijn. Zeker omdat ze er overdag geen moeite mee heeft, denk ik ook dat het aandacht vragen is. Zeker weten doe je dit natuurlijk niet, maar zo klinkt het wel. Ik zou haar dus idd niet al te veel aandacht geven. Idd wel blijven uitleggen waarom Max huilt en er dan vervolgens bij zeggen dat iedereen weer gaat slapen. Blijft dit niet werken, dan is het idee van Marcel idd ook wel een goede. Haar laten zien waarom Max huilt en haar daarna weer in bed stoppen. Maar ja dan moet ze natuurlijk niet verwachten dat je haar er iedere keer uithaalt als Max zo aan het huilen is.

Sterkte ermee en ik hoop dat ze snel stopt met huilen als Max huilt.

Groetjes,
Sandra


#19

Lag vannacht (jajaja) te denken … En dacht: wat als Max nu (misschien is hij dan ook rustiger) naar eigen kamer verhuisd. Je bespreekt (klinkt goed) dit met Eva en verteld dat hij nu ook kan huilen/roepen maar dat hij nu ook grote jongen aan het worden is net als Eva (maar dan meisje). Maar … dat hij ook kan huilen nu en dat mama hem dan even moet laten liggen omdat mama ook haar slaap nodig heeft. Je gaat wel naar Eva toe als ze zo huilt maar blijft ze dit doen dan kap je dit na 3 dagen ook af. En maak korte metten…