Elysia amandelen knippen


#1

Elysia is al een jaar aan het tobben met ziek zijn, keelpijn, moeilijk eten, etc. Maar doordat we gingen verhuizen stelde ik de afspraak met de kno arts steeds uit. Afgelopen woensdag is ze bij de kno arts geweest en hij zei na 1 seconde in haar keel te hebben gekeken, die moeten eruit. En dat kan al 10 Februari! Dus lekker snel. Voel me nu wel schuldig dat we zolang hebben gewacht, de kno arts vond ook dat het al wel eerder had mogen gebeuren. Hopelijk voelt ze zich snel beter. Ze is nu 5 en vond het allemaal reuze interessant. We hebben wel een boekje meegekregen met een verhaaltje en plaatjes om haar voor te bereiden, maar ze vraagt niets tot nu toe en wil het ook zo normaal mogelijk houden, dus begin er ook niet over tot de dag van tevoren, dan moet ze een paracetamol zetpil hebben voor ze naar bed gaat. En heb haar al beloofd dat we de zaterdag van tevoren boodschappen gaan doen en ze ijsjes en toetjes uit mag zoeken.
Dat vindt ze reuze leuk.
Ik hou jullie op de hoogte hoe het gaat.

Marty


#2

Hoi Martha,

Goh, spannend joh (in eerste instantie vaak vooral voor jezelf hihi).

Ik heb vroeger vanaf mijn derde jaar tot ongeveer mijn achtste jaar diverse keren buisjes in mijn oren gehad en inderdaad ook amandelen eruit laten halen.

Wat ik mij er vooral van herinner is dat mijn moeder niet meemocht (dat was alleen in het begin, later veranderden die regels en mocht ze gelukkig mee tot na de narcose!).
EN wat ik me HEEL goed herinner is dat ik daarna zoveel ijsjes mocht eten!!!
Dat heeft toch wel veel goedgemaakt bij mij hoor
En ik kreeg altijd een klein kadootje van mijn ouders als ik weer naar huis ging die dag.
Bijv. een jurkje voor mijn pop ofzo.
Ik weet het nu nog, hihi!

Verder moest een jaar terug het zoontje van een vriendin van mij ook zijn amandelen eruit laten halen (was toen ook 5 jaar) en hier in het ziekenhuis hadden ze speciale dagen waarop de kinderen dan een uurtje kwamen met hun pappa en/of mamma en dan werd er spelenderwijs uitgelegd wat ze gingen doen.
Dus ze mochten met die mondkapjes spelen (voor de narcose) etc.
Ook mochten ze zeggen of ze (tegen die tijd natuurlijk) een prikje wilden of liever een mondkapje.
Bij dat zoontje heeft het goed gewerkt want hij was voorbereid en dus niet zo extreem bang (al BLIJFT het natuurlijk NIET leuk !!!)

Maar goed, ik weet dus niet of het bij ieder ziekenhuis zo werkt en of ieder kind daar wel zo goed op reageerd.

In ieder geval alvast heel veel succes en laat je tegen die tijd nog even weten hoe het gegaan is???

Hoe is het trouwens nu met je zwangerschap?
Schiet al aardig op hè?

Groetjes, Bianca, mamma van Stephan

Gewijzigd door - Bieb op 30 Jan 2004 13:22:57


#3

ach gossie nou heel veel sterkte

en idd veel ijsjes eten hoor


#4

veel sterkte ermee marty

groetjes maureen


#5

he marty
heel veel sterkte er mee en veel ijs eten

veel liefs marielle