Doop Alexia + autoveiligheid


#1

Hallootjes luitjes,

Helaas heb ik alleen het staartje van de doop van Prinses Alexia gezien, maar ik stel me nu in op de samenvatting vanmiddag om 16.30 uur.

Moet me wel iets van het hart wat betreft het staartje dat ik gezien heb.

Het gezin Van Oranje stapt gevieren op de achterbank en de kindjes rijden op schoot mee naar huis. ZUCHT…

Ik ben niet het type dat zegt: “Bekende mensen moeten een voorbeeldfunctie hebben”, want geloof me ook deze mensen peuteren weleens in hun neus en lopen weleens in een versleten joggingpak door het huis. Niet iedereen kiest ervoor om bekende Nederlander te zijn, dus ik kan me best voorstellen dat je niet altijd zin hebt in dat keurslijf.

Maar als het gaat om de veiligheid van je kinderen is het dan niet de normaalste zaak van de wereld dat ze in degelijke autostoelen vervoerd worden?

Er zijn ik weet niet wat voor veiligheidsmaatregelen genomen voordat die doopdienst begon, mensen die een nagelknippertje in hun handtas hadden moesten die bij wijze van spreken nog inleveren.

En wat doen Willem-Alexander en Maxima? Die stappen met de toekomstige koningin van Nederland en de net gedoopte reserve-koningin zo op de achterbank van een auto? En waarschijnlijk ziet het er voor de romantiek op TV niet uit als die kinderen eerst in autostoelen gehesen worden, maar hallo, een ongelukje zit in een heel klein hoekje. Ook al heb je een betrouwbare chauffeur, er kan wel een dronkelap door rood gereden komen op de eerstvolgende kruising!

Ze willen zo graag een gewoon Hollands gezin zijn, daar hoort dan een Hollandse veiligheidsregel bij.

Ik kan dit niet uitstaan. Ik ben echt niet zo’n briefschrijfster naar allerlei instanties, maar nu sta ik toch echt op het punt om de Rijksvoorlichtingsdienst een berichtje te sturen.

Of sla ik nou door naar het extreme? Hoe denken jullie hierover?

Groetekes, Sje (mama van Marleen en Ilse)


#2

Nou ik vind zeker dat je gelijk hebt, hun chaffeur zal best een hele goeie zijn, maat het hoeft niet zijn fout te zijn…

dussss schrijf ze

Groetjes Nathalie & Co


#3

Heb het niet gezien, moest werken vandaag.
Maar ik vind het ontzettend dom en onverantwoordelijk.

We hebben zelf in de familie gezien hoe belangrijk gordels en autostoeltjes zijn.
Gelukkig liep het goed af, nou ja, enigzins.

Ik kan zelf niet begrijpen dat je, in mijn ogen, zo slordig omgaat met je kostbaarste bezit.
Je wil ze tenslotte niet missen!
En dat risico neem je wel op deze manier!

Groetjes Mim


#4

Het was mij al een keer eerder opgevallen dat die kinderen in ieder geval bij belangrijke gebeurtenissen niet in een autostoel of maxi-cosi zitten.
Inderdaad erg onverantwoordelijk.
Ze zullen vast wel politie-escorte krijgen op die dagen, maar toch het hoort niet.

Groetjes van Jolanda, mamma van Lisa (25-08-'02) & Cas (02-12-'04).


#5

Ah, gelukkig, ik ben dus niet de enige die het opgevallen is.

Inmiddels ligt er een brief in de brievenbus aan de Rijksvoorlichtingsdienst. Ik ben heel benieuwd wat daar voor reactie op komt en ik ben nog veel benieuwder of de kindjes de volgende keer gewoon ingesnoerd zitten.

Ik hou jullie op de hoogte!

Groetekes, Sje (mama van Marleen en Ilse)


#6

Hihi bij de volgende gebeurtenis zitten de kinderen netje vast in de auto.
Wel een leuk gevoel lijkt me als je dan weet dat jij er iets van gezegd hebt.

Hou ons inderdaad op de hoogte.

Groetjes van Jolanda, mamma van Lisa (25-08-'02) & Cas (02-12-'04).