Bloed onder mijn nagels, luistert voor geen meter!


#1

grrrrr, ik kan haar op het moment wel achter het behang plakken soms! Mijn dochter van 2 en half luistert al een paar maanden eigenlijk voor geen meter, maar nu begint het me echt op te breken. Ik heb het idee dat ik de hele dag politieagentje aan het spelen ben en alleen maar steeds boos moet worden en haar in de hoek moet zetten of moet straffen. Ze hebben allemaal wel eens van die periodes maar dit duurt nu wel erg lang. ben haast bang dat mijn band met haar eraan gaat omdat ik naar mijn idee de hele dag alleen nog maar aan het grommen ben op haar, maar hoe moet ik het dan doen? Ze luistert gewoon echt voor geen ene meter op het moment en normaal vragen of positief benaderen werkt gewoon echt niet op op het moment. dan loopt ze lachend over me heen! Ik moet gewoon boos worden wil ik iets gedaan krijgen en zelfs dan vaak nog 3x voor ze zich er iets van aantrekt. Als ik dan uiteindelijk echt boos wordt dan huilt ze natuurlijk wel, maar het let haar niet om de volgende keer gewoon te luisteren. Ze laat het iedere keer zover komen… iemand tips? Heeft iedere peuter zo’n periode? Ik vind het echt heel erg omdat ik echt voor mijn gevoel geen leuke moeder ben op het moment, maar zij is ook geen leuk kind op het moment. Ik zoek iets om dit te doorbreken.

mama1980

<a href="http://lilypie.com/">[img]http://lb3f.lilypie.com/hfhTp1.png" width=“400” height=“80” border=“0” alt=“Lilypie Third Birthday tickers” /></a>

Gewijzigd door - mama1980 op 30 May 2012 20:55:59


#2

Ze is ook zo ontzettend druk trouwens. De hele dag rennen vliegen en kletsen en bijvoorbeeld gisteren bij de dokter kan ik het gesprek met die arts maar amper volgen omdat ze onder zijn bureau klimt, dan op de behandeltafel, dan weer in de kastjes zit etc etc etc. als ik ze op schoot pak wurmt ze zich los etc etc etc. en als ik dan een paar keer normaal, maar op een duidelijke toon zeg dat ze zich nu even moet gedragen en bij mama moet blijven doet ze net of ze me niet hoort. Ze gaat gewoon door. Tot ik dus weer boos moet worden en dan is het brullen. Die huisarts keek me ook aan van…Okay!.. maar da’s slechts een voorbeeldje van een hele dag. Ik ben echt uitgeteld s avonds en dan gaat ze 9 van de 10 keer ook nog eens niet slapen maar liggen kletsen. Ook dan moet ik weer boos worden na 3x zeggen dat het nu slaaptijd is, want laten doen is ook geenn optie want dan slaapt ze serieus om 10 uur nog niet. Sinds een paar weken en helemaal nu met de warmte is het smiddags slapen ook al afgelopen dus je zou toch denken dat ze dan eens moe is s avonds. nou, zij niet, mama wel…

mama1980

Lilypie Third Birthday tickers


#3

Heel heel heel strak en consequent blijven en alles wat je zegt waarmaken. Dus bijvoorbeeld geen tv vanmiddag dan ook niet doen, zal even een scene opleveren maar dat moet dan maar. Heeft ze een groot bed al?? Dan als ze lastig doet met naar bed gaan der kamer uitlopen en zeggen dat als ze niet wil luisteren ze zichzelf in bed mag leggen. Je kan hier wel terug komen maar niet meteen. Luisterd ze niet weer weglopen, dit overigens niet steeds herhalen want dan geloofd ze je niet meer. En heel duidelijk aangeven dat als haar oren kapot zijn die van jouw ook niet werken.

Het is best ff pittig maar als ze nu leren dat straf ook echt straf is zul je zien dat je minder hoeft te schreeuwen als ze maar weet dat je het meent.

Groetjes,

Michèle

<img src=“http://www.magicalkingdoms.com/timers/tickers/ou7voetefgsaxlxd.png”" border=0>


#4

thanx michele, ik weet dat je gelijk hebt, maar ik ben al maanden heeeeeel strak en het lijkt maar niet te helpen. vandaar dat het me nu echt even opbreekt. ik heb dus zoals ik eerder al zei echt het idee dat ik helemaal geen leuke moeder meer ben en de hele dag maar loop te grommen of straffen of mijn stem verhef. Vanmorgen zei ze zelfs toen ze een kaars liet vallen (per ongeluk) wordt jij nou boos??? och arme, ik heb haar voor de 1000x keer uitgelegd dat mama alleen boos wordt als ze iets expres doet wat niet mag en niet luistert als ik haar al een paar keer wat heb gevraagd en niet als iets een ongelukje is, maar dat deed me toch wel even iets. Dat ze zelfs al aan me vraagt of ik boos wordt, maar wat moet ik dan? kan het toch ook niet maar laten gebeuren allemaal… Dan wordt ze volgens mij helemaal onhandelbaar. ik riep van tevoren altijd dat mijn kinderen later echt wel zouden luisteren… pff… ik neem mijn woorden nu terug!

mama1980

Lilypie Third Birthday tickers


#5

Hier ook zo’n draak!!! Stoppen met boos worden en dan bedoel ik niet van dat je het toe moet staan maar gewoon rustig blijven en geen stem verheffen want dat vinden ze alleen maar leuk (tenminste hier). Ik vraag nu op een heel overdreven aardige manier of hij iets wil doen of niet wil doen. Echt zo van nou Dionnetje zou je wel willen stoppen met gooien. En als hij dan nog doorgaat nog overdrevener zeggen van nou grote jongens gooien niet meer baby’s wel, maar hij bent ook al zo grooooooot. Echt walgelijk klinkt het maar hier werkt het heel goed. Ook als ze doorgaan niet boos worden want dan hebben ze nog hun zin. Het kost heel veel energie maar ja boos worden kost ook een bult energie.
Wel duidelijk in je regels blijven.
Ik hoop dat je hier iets aan hebt. Dion heeft ons hier 5 van de 10 keer voor het zootje alleen jammer voor hem dat wij hem meestal door hebben.



#6

Wij hebben deze fase nu ook weer en ik wordt er soms ook moedeloos van. Ik weet niet of het bij jullie ook kan helpen maar ik laat soms expres pappa het oplossen, dat weet hij ook zodat 1 niet ik alleen maar de boeman ben maar ook omdat als pappa dan boos wordt weet ze echt dat het menes is. En wat ik zeg alles dat je ‘beloofd’ uitvoeren. En heeeeel veeeel tot 10 tellen. En probeer te kijken wat er wel leuk is en goed gaat want anders wordt je echt ‘depri’ zeg maar. Kijk ook naar de momenten waar we het voor doen al lijken ze schaars op het moment.

Groetjes,

Michèle

<img src=“http://www.magicalkingdoms.com/timers/tickers/ou7voetefgsaxlxd.png”" border=0>


#7

@pranger haha ik ga het eens proberen maar ben bang dat mijn dame dan denkt: mooi! t’ is feest! maar is het proberen waard
@michele, dat gaat hier helaas niet omdat haar papa en ik uit elkaar zijn dus als ze papa ziet is het altijd leuk. ik ben dus zowieso de boeman omdat ze van hem alles gedaan krijgt als ze hem ziet. heb het daar met hem al wel eens over gehad maar da’s onbegonnen werk helaas. snap het ergens ook wel maar aan de andere kant is hij ook ouder en niet alleen maar de leuke papa ondanks dat we uit elkaar zijn.

mama1980

Lilypie Third Birthday tickers


#8

@pranger haha ik ga het eens proberen maar ben bang dat mijn dame dan denkt: mooi! t’ is feest! maar is het proberen waard
@michele, dat gaat hier helaas niet omdat haar papa en ik uit elkaar zijn dus als ze papa ziet is het altijd leuk. ik ben dus zowieso de boeman omdat ze van hem alles gedaan krijgt als ze hem ziet. heb het daar met hem al wel eens over gehad maar da’s onbegonnen werk helaas. snap het ergens ook wel maar aan de andere kant is hij ook ouder en niet alleen maar de leuke papa ondanks dat we uit elkaar zijn.

mama1980

Lilypie Third Birthday tickers


#9

Moeilijk! Zo te lezen heb je een erg pittig dametje! Eva is ook wel pittig, maar het gedrag dat je omschrijft ken ik niet in die mate. Ze luistert soms ook niet hoor, dat is wel de leeftijd.

Ik zou eens proberen om haar positiever te benaderen. Erg moeilijk als zij zich opstelt als een draak, maar kinderen willen vaak negatieve aandacht om te kijken hoe ver ze je kunnen drijven. Als je dan boos wordt - terecht, zou ik ook zijn in jouw geval - denkt ze: ‘Leuk, eens kijken wat ik nu weer kan doen!’ Misschien kun je eens proberen om negatief gedrag van haar om te buigen naar positief. Bv, ze maakt troep. Dan zeg je: ‘Wat een troep is het hier! Goh! Zullen we het samen even opruimen? Laat eens zien hoe goed je kunt helpen?’ Of haar belonen als ze lief is of rustig. Als ze zo druk doet, kun je misschien iets verzinnen over een pop die het niet fijn vindt als ze zo gilt. Zo van: ‘Au, mijn oren!’ en dan aan haar vragen of ze ook kan laten zien dat ze zachtjes kan doen. Laat de pop dan zeggen: ‘Oh wat fijn die rust. Ik vind jou lief!’

Of het bij jouw diva werkt weet ik niet, maar ik benader Eva meestal positief en zij is daar wel gevoelig voor. Als ze niet luistert, geef ik er een positieve draai aan en 9 van de 10x doet ze dan wat ik vraag. En soms…gewoon laten gaan. Hoe meer aandacht je geeft aan haar negatieve gedrag, hoe meer zij je uitdaagt. Als je laat zien dat het jou niets doet (al is dat natuurlijk wel zo), heeft ze er geen uitdaging meer aan en denk ik dat ze vanzelf wat verandert?

SUCCES!

Groetjes Rainbow

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers


#10

Oh en voor ik het vergeet: lekker veel knuffelen en herhalen dat je haar lief vindt, ook als ze stout is geweest. Ga bv eens lekker samen een ijsje eten na een boze bui van jullie allebei, dan weet ze toch dat haar goede gedrag beloond wordt en dat je haar toch lief vindt! Werkt hier ook erg goed!

Groetjes Rainbow

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers


#11

@rainbow, ik ga het gewoon eens proberen om een hele dag niet boos te worden. eens zien wat dat brengt… en knuffelen doen we gelukkig nog wel veel hoor. het is natuurlijk niet 24/7 kommer en kwel maar zo voelt het soms wel… morgen is ze een dagje bij oma dus dan heeft mama even rust

mama1980

Lilypie Third Birthday tickers


#12

@rainbow, ik ga het gewoon eens proberen om een hele dag niet boos te worden. eens zien wat dat brengt… en knuffelen doen we gelukkig nog wel veel hoor. het is natuurlijk niet 24/7 kommer en kwel maar zo voelt het soms wel… morgen is ze een dagje bij oma dus dan heeft mama even rust

mama1980

Lilypie Third Birthday tickers


#13

Ik bedoel dan ook dat je wel de regels hanteert maar dat meldt op een overdreven manier zodat zij denkt dat ze jou er niet mee heeft. Want dat is vaak de bedoeling van hun kijken hoe boos mama kan worden.



#14

Ik bedoel dan ook dat je wel de regels hanteert maar dat meldt op een overdreven manier zodat zij denkt dat ze jou er niet mee heeft. Want dat is vaak de bedoeling van hun kijken hoe boos mama kan worden.



#15

hier ook al weken zo!
Maar heel simpel ik zet ze gewoon op der kamer, ga daar maar lekker zitten dan als je toch nergens naar luisterd en toch doet waar je zelf zin in hebt.
en de hele dag zeuren en zitten jengelen
En ze kan pas na beneden komen als ze normaal en lief doet.
dat helpt hier tenminste heel goed!

Liefs Xandra


#16

hier inderdaad ook regelmatig van zulk soort buien. inmiddels begint het weer wat af te nemen gelukkig. hier werkt het idd ook goed om zoveel mogelijk positiefs te belonen en het negatieve (mits dit niet de spuigaten uitloopt natuurlijk) te negeren. wanneer het wel uit de hand loopt krijgt ze 1 waarschuwing en luisterd ze dan nog niet gaat ze naar d’r kamer (gang werkt hier totaal niet meer).

maar dan nog kan ik me goed voorstellen dat het toch lastiger is omdat je er in feite alleen voor staat. hier is het idd ook zo dat papa ook de beurt krijgt om de boeman te zijn en zo kan je dat toch afwisselen. daarom is het denk ik juist voor jou zo belangrijk om zoveel mogelijk het positieve te belichten. succes ermee in ieder geval!!

liefs,
Rinske


#17

Als ze boos is toon begrip, ;ik begrijp dat je boos bent omdat je geen koekje mag maar we gaan nu eerst een boterham eten, wil je kaas of jam op je brood.
Bij een driftbui; blijf in haar buurt en wordt zelf niet boos want in feite kan ze er niets aan doen het hoort bij de leefttijd en het is best eng voor haar, als ze weer bij zinnen is praat er dan nog even over met haar.
Geef haar wat meer ruimte om te ontdekken, zorg dat je huis kindvriendelijk is zodat je niet steeds hoeft te verbieden van dit en dat mag niet of dat ze ergens niet aan mag komen.
Beloon positief gedrag met een compliment.
Wees consequent, en praat duidelijk met haar op haar leffel.

Lilypie Third Birthday tickers


#18

@mama1980
Hoe gaat het bij jullie? Heb je nog tips kunnen gebruiken en hebben ze hun vruchten afgeworpen?
Het is echt vermoeiend een puberend kind in huis en helemaal als je er ook nog alleen voor staat.
Maar weet dat het vanzelf weer over gaat.



#19

pfff… het is hier ondanks alle tips nog huilen met de pet op. op het kdv zeiden ze ook van de week dat ze ’ erg haar grenzen aan het opzoeken’’ was. ik zeg: zeg maar gewoon dat ze voor geen meter luistert! nou ja idd… zei de leidster haha. ik ben dus nog zoekende naar wat het beste werkt, maar het scheelt dat ik nu weet dat het dus niet alleen thuis is. en bij jullie?

mama1980

Lilypie Third Birthday tickers


#20

Gewoon door blijven zetten en dan valt het kwartje echt wel een keer dat het niet altijd zin heeft om je zin door te drijven of niet te luisteren.

Hier is hij bij anderen echt een schatje, met zijn schattig koppie en lief lachje palmt hij iedereen in. Nou ze moesten eens weten. Op het kdv zei de leidster laatst al van nou ik kan me niet herinneren wanneer ik tegen Dion heb gezegd van dat mag niet hoor. Beter zo dan anders om natuurlijk.