Blijf tobben


#1

… over de vraag hoe ik het nou aan moet pakken. Zit met het volgende:
Mijn zoontje Jip krijgt vanaf zijn geboorte flesvoeding. Al vrij snel zat hij op 5 x 180 cc +6 schepjes, waarvan hij er 1 's nachts kreeg. Het ritme zag er toen zo uit:
9.00, 13.00, 17.00, 22.00 en 's nachts een keer, dat was wisselend.
Ik vond dit schema heerlijk, omdat ik redelijk op tijd naar bed kon en 's ochtends de tijd had om met mijn andere zoontje te ontbijten.
Maar op aanraden van het cb ben ik de 5 flessen overdag gaan geven, omdat zij zeiden dat ik Jip er nu aan wende om 's nachts een voeding te krijgen. Begrijpelijk!
Al Jip dan toch 's nachts wakker werd, moesten we hem de speen geven of een klein flesje.
Het ritme wat we nu hebben is:
7.00, 11.00, 15.00, 19.00, 23.00 uur.
Het probleem is alleen dat hij elke nacht rond een uur of 4.30 uur wakker wordt, een klein flesje krijgt (+/- 100cc), maar daar niet genoeg aan lijkt te hebben.
Hij drinkt de fles snel leeg en blijft daarna huilen. Ook de speen accepteert hij dan niet.
Sinds 2 weken geven we hem wat rijstebloem in de fles van 23.00 uur, maar dit maakt niks uit. Ook Nutrilon Forte maakt niet uit. En overdag heeft hij genoeg aan zijn flessen, dus ik heb niet het idee dat hij voeding moet voor hongerige babies.
Ik zit er over te denken om terug te gaan naar het vorige schema, zodat ik hem 's nachts gewoon een hele fles kan geven.
Maar is het inderdaad zo dat je een kind er dan aan went om elke nacht te komen voor zijn voeding??? Kom je hier dan echt niet meer vanaf??
Hoe zou ik dit anders aan kunnen pakken?
Ben heel benieuwd naar jullie advies/ ervaringen!!

Alvast bedankt voor de reactie!


#2

Hoe oud is Jip? Erik was 4 maanden toen hij 's nachts nog voor een flesje kwam en dat bleek idd gewenning te zijn. We hebben het toen gedaan zoals jouw CB adviseerde: met een speentje proberen te sussen en dat ging goed.

Maar doorslapen kun je niet forceren als ze nog wél een flesje nodig hebben. Wat zegt je gevoel? Ons gevoel zei echt dat Erik uit gewenning kwam en dat bleek te kloppen. Als jouw gevoel zegt dat Jip het wél nog nodig heeft, dan is dat ook zo en mag 'ie 's nachts best nog lekker een flesje drinken vind ik.

Groetjes,
M

Lilypie Tweede Ticker


#3

Jip is 3,5 maand en we hebben 2 weken lang elke nacht een krijsend kind gehad toen we alleen de speen probeerden. Dat werkt dus blijkbaar nog niet bij Jip (helaas, helaas…)
Maar echt nodig heeft hij het volgens mij ook niet, want 's ochtends moet je hem dan weer wakker maken voor zijn voeding Ik weet het gewoon niet.


#4

Dan zou ik hem 's nachts een fopfles geven: water en een heel klein beetje voeding. Kijken of dat werkt. Dan kan je (als het werkt) steeds de voeding een beetje afbouwen totdat 'ie alleen nog maar water drinkt. Als 'ie het daar dan op redt, dan weet je dat je de voeding weg kan laten en hij door kan slapen.

Groetjes,
M

Lilypie Tweede Ticker


#5

ik zou gewoon consequent zijn als ik jou was. juist omdat jij de ene keer wel fles geeft in de nacht en de andere keer niet denkt hij dat het gewoon kan. je zegt het zelf dat je hem wakker moet maken voor de voeding van 7. dat kan nooit goed zijn. mijne heb ik het gewoon afgeleerd door gweoon vol te houden. het kost je maar een week maar dan hebben ze het wel door. wil niet zeggen dat de mijne al doorslaapt wordt nog steeds wakker snachts maar hij weet wel dat hij echt geen fles krijgt. overdag krijgen ze gewoon genoeg! zo moet je dan denken. ik denk dat je zelf nog een beetje twijfelachtig bent, gewoon niet twijfelen en op je gevoel af gaan als jij zeker weet dat hij overdag genoeg binnen heeft gekregen dan gewoon die speen geven en hup naar bed. jij bent de moeder jij weet het echt wel beter! gewoon volhouden! en laten zien wie de baas is