Bijwerking antibiotica


#1

hoi meiden,

even een vraagje, lieke heeft antibiotica gehad voor oorontsteking die kuur is nu op. Nu heeft ze best gele tandjes gekregen viel me op, ik weet dat dit een bijwerking is van dat spul maar gaat dat nog weg? we poetsen de tandjes super goed!
Verder had de ha gezien dat ze een beetje spruw heeft maar gaf hier nog niks voor omdat het niet heel erg was! We moesten sinasappelsap geven, nu zag mijn man gisteren dat ze luieruitslag heeft, allemaal rode bultjes op billetjes gesmeerd met sudo. Ze heeft er geen last van, zou dit overgaan of moeten we terug naar ha?

groetjes Gytha


#2

Hoi hoi

Over die eerste 2 zaken kan ik niet zoveel zeggen. Spruw bij baby’s wordt wel direct behandeld omdat zij natuurlijk nog geen sinaasappelsap mogen hebben, weet ook niet in hoeverre dat effectief is tegen een schimmel (candida)…

Maar goed, tegen die luieruitslag moet sudocrème wel voldoende zijn. Gewoon blijven smeren na elke luierwisseling. Er zijn nog meer middeltjes hoor, als sudo niet werkt, maar in de meeste gevallen is sudo effectief genoeg en je hoeft er al helemaal niet mee naar de ha. Mits het gaat ontsteken natuurlijk… Want die rode bultjes kunnen ook gaan bloeden, dus let dan op het infectiegevaar. Je kan bij het bloeden van de bultjes wel gewoon sudo smeren hoor. Dicht lekker af en infecteert niet.
Althans… zo is hier de ervaring.

Succes met je meisje!


#3

Niet te dik met sudo smeren. De meeste mensen hebben de neiging om bij luieruitslag dik te smeren. Niet doen, want dan kan er geen zuurstof meer bij de beschadigde huid en zuurstof is nodig voor genezing. Dus dun smeren.

Verder helpt het om te poederen met maizena. Klinkt heel suf maar dat is zo ongeveer de tip bij luieruitslag.

Wat je in elk geval ZEKER NIET moet doen is smeren met rauw eiwit. Dat is een tip uit grootmoeders tijd die achterhaald is. Het is niet bewezen of salmonella-infectie of vogelgriep overgebracht kan worden via beschadigde huid dus smeer niet met eiwit want je wilt het niet meemaken dat je kindje onnodig ernstig ziek wordt.

Wat die gele tandjes betreft, zou je evt. maandag de tandarts kunnen bellen om te checken of dat vanzelf nog weggaat.

Die spruw even afwachten of sinaasappelsap helpt. Spruw is namelijk een schimmelinfectie en die gaat niet zomaar met huis-, tuin- en keukenmiddeltjes over. Als het niet overgaat, dan de huisarts bellen voor Daktarin Orale gel. Zodra de spruw weg lijkt, een dag of 4-5 doorgaan met de behandeling om ook de schimmelsporen (vergelijk met boomwortels) te doden. Anders is de spruw binnen een paar dagen weer terug en kun je opnieuw beginnen.

Groetekes, Sje

Gewijzigd door - Sje op 24 Apr 2009 20:11:09