Op zo ongeveer elk kinderfeestje worden frietjes of pannenkoeken als avondeten geserveerd. Toen ik onze oudste bij haar eerste kinderfeestje vroeg “wat wil je eten met je vriendinnetjes?”, zei ze doodleuk “Doe maar een buffet mama!”.
Slik…
Maar meteen bedacht ik dat dat echt wel haalbaar is en het is nog origineel ook!
Spreek met de kinderen af dat ze bijv. elke keer maximaal 3 hapjes tegelijk op hun bordje leggen en dat eerst opeten. Anders laden ze hun bord vol en laten ze de helft liggen. Da’s ook zonde.
Dus zie hieronder alles op een rijtje (het lijkt wat werk, maar het valt echt reuze mee!). Zelf afhankelijk van het aantal kinderen (en of je zelf er ook van mee eet) even de hoeveelheden bepalen:
- Schaal (dinerbord bijv.) met komkommer, tomaatjes, worteltjes
- Schaal met blokjes kaas, mini-cervelaatworstjes, gekookte gelderse worst of leverworst
- Mini-worstebroodjes (wel even opwarmen maar die hoeven niet warm geserveerd te worden dus dat kun je vooraf allemaal al doen)
- Mini-croissants met knakworst (kun je ook vooraf maken evt.)
- Sandwiches met chocopasta (wit casinobrood met chocopasta ertussen, schuin doorsnijden en die driehoeken nog eens doorsnijden zodat je 4 driehoekjes hebt)
- Eierkoekjes met boter in vieren snijden (of grote eierkoeken in achten snijden) en bestrooien met discodip of andere versiering
- Mini-gehaktballetjes (kant en klaar te koop! Even minuutje in de magnetron en klaar!)
- Stokbrood met daarbij bakje kruidenboter en bakje smeerworst
Tjoep er wat leuke prikkertjes, vlaggetjes of parasolletjes in (hoeft niet overal in, maar gewoon een stuk of 5 in elk soort hapje) en het ziet er kei-feestelijk uit!
En daarbij had ik nog een 7 gemaakt van croissantdeeg.
Neem een blik Danerolles reuze-croissantdeeg. Helemaal openrollen (niks lossnijden!!!), in het midden over de lengte plakjes ham, daar overheen een zakje geraspte kaas verdelen. Over de lengte oprollen zodat je een lange sliert hebt en van die sliert kun je vormen wat je wilt. Gisteren was dat dus een 7, maar je kunt er natuurlijk elk cijfer of elke letter van maken. Een hartje heb ik ook weleens gedaan.
20 minuten in de oven en je hebt een kei-leuke traktatie! (Het kan zelfs ook als schooltraktatie gebruikt worden! In z’n geheel mee naar de klas en ter plekke aansnijden). Je kunt er ook een zoete versie van maken. Dan beleg je het uitgerolde deeg met over de lengte doorgesneden Mars-repen. Oprollen, vormen en in de oven!
Groetekes, Sje
Gewijzigd door - Sje op 25 Jan 2012 21:48:40