Alle tips zijn welkom


#1

Hoi meiden,

Ik heb nog steeds heerlijk verlof na de geboorte van binkie. Ik hoef pas over een paar maanden aan de slag, heerlijk! Ik geniet er ook enorm van en kan mij niet goed voorstellen hoe het straks zal zijn om weer te gaan werken en dan de zorg voor twee moppies te combineren.

Nu ben ik dus al een hele tijd thuis met moppie. Tot een paar maanden geleden kon moppie zich echt heel goed zelf vermaken maar nu niet echt meer. Ze heeft best wel wat speelgoed, zeker na haar verjaardag en sinterklaas maar ze speelt maar heel kort ergens mee en wil steeds maar met mama iets ondernemen. En ik weet niets te verzinnen! Boekje lezen, puzzeltje maken dat vond ze leuk nu niet meer, even kleuren, ja 5 minuten. Ze vraagt ook de hele tijd naar DiDiDora en Diego en umizoomi etc. Sinds binkie er is deed ik de tv aan als ik hem ging voeden zodat ik me even op binkie kon concentreren en in mijn zwangerschap 's ochtends vaak even en uurtje lekker samen chillen op de bank
Maar nu vraagt ze dus de hele dag of ze tv mag kijken en dat wil ik liever niet te veel. Of zeur ik dan? Hoe denken jullie over tv kijken? Ik heb zelf de vrees dat ze zichzelf niet meer kunnen vermaken. En dat lijkt nu ook wel een beetje zo te zijn.
En please hebben jullie tips wat de doen met een 2-jarige (en 3 maanden)? Hoe zouden we ons samen kunnen vermaken? Ik ben echt zo niet goed in dingen verzinnen en als ik heel eerlijk ben ik vind het ook niet altijd leuk om te rommelen en met het schaamrood op de kaken geef ik toe dat ik soms liever de afwas doe ofzo.
Nu gaat moppie vanaf volgende week 2 ochtenden naar de PSZ, 1x op papa zijn thuisdag en een andere dag dus ze gaat zich denk ik wel meer vermaken?
Hoe doen jullie dat? Hoe denken jullie erover? Help?
groetjes,
Wendy


#2

Ik wilde al schrijven: tijd voor de psz!!! Maar daar gaat ze dus al naar toe. Kan goed dat ze daar gewoon aan toe is en dat ze daarom nu haar draai niet zo kan vinden.

Ik zou het even afwachten hoe het gaat als ze straks een poosje op de psz zit. Kan goed dat het probleem zich vanzelf oplost en dat je geen trucjes uit hoeft te halen om haar bezig te houden.

Zo worden kindjes die bijna 4 worden ook vaak wat ongedurig in de laatste paar maanden dat ze nog fulltime thuis zijn. Die zijn ook gewoon aan school toe. Zodra ze op school zitten is die onrust er vaak uit.

Dus grote kans dat de psz de oplossing is.

Groetekes, Sje


#3

@Sje, dank voor je reactie! Ik hoop dat je gelijk hebt. Ik hoop ook dat er wat tips komen zodat we ons samen ook wat meer kunnen vermaken want ik zou graag meer met mijn moppie doen dan wat ik nu doe. Ik ben zo benieuwd wat andere mama’s overdag thuis met hun moppies doen.
En hoe denk jij over tv kijken?
groetjes,
Wendy

Gewijzigd door - moppiesmama op 08 Jan 2012 20:21:42


#4

He mopsiemama,

Wat lastig kan het dan zijn he? Ik heb hier ook een peuter (bijna 3) die erg graag tv kijkt! Soms als ze 's avonds in bed ligt vraagt ze er nog om!
Hij staat op een dag best eens even aan, maar geen lange pozen zeg maar,

Als ze er naar vraagt, dan zeg ik altijd van nee, als ze er niet naar vraagt, dan zeg ik wel eens dat ze tv mag kijken. Als beloning als ware. Het is maar net waar ze naar kijken vind ik! Ik heb hier vaak zender 306 er op… Met dora, diego en dat soort dingen.

Ik ben het met Sje eens wat betreft de psz, onze dochter was er ook echt aan toe, en kan zich beter zelf vermaken. Ook creatiever is ze geworden. Een schaar, papier en een potje lijm is ze zo een dik uur zoet mee
Kleuren, ministek, puzzels, boekjes, kleien en dat soort dingen kan ze ook een poos mee bezig zijn.
Spelletjes, Loco en dat soort dingen vind ze ook erg leuk om te doen!
Wat doe je nu zoal samen met je dochter?


#5

@Manderijn,
Wat grappig dat je dochter er 's avonds nog naar vraagt, hier begint het 's ochtends bij de slaapzak uitdoen al “mag ik dididora kijken?” en als ik dan nee zeg is het huilen. Op zich is het best leerzaam merk ik aan moppie, ze praat ze na en gaat dingen aanwijzen enzo maar ja, voorheen zette ik de tv aan en keek ze af en toe en rommelde wat, nu kan ze zo een hele aflevering Dora zittend op de bank of nog beter een meter van de tv af op de grond afkijken.

Tja, ik doe eigenlijk alles wat je omschrijft. Alleen dat Ministek en Logo ken ik niet? Kleien vindt ze erg leuk maar niet te lang en helaas heeft ze een a-creatieve moeder dus verder dan een slak of gehaktballetjes maken van de klei kom ik ook niet . Verder met de Lego spelen, ze heeft een keukentje maar daar doen we niet zo veel mee nog en poppen heeft ze ook nog niets mee. Verder boekjes lezen, puzzelen, liedjes zingen, met de bal rollen, klaar af (heen en weer door de kamer rennen op haar klaar af (ook goed voor de laatste kilootjes)), als het weer het toe laat naar buiten, samen de vaatwasser leegruimen of aardappels schillen, boven de was strijken en daar staat ook speelgoed van moppie waar ze dan mee rommelt. Op zich best wel wat maar ze vermaakt zich maar kort ergens mee en een dag is zoooo lang soms…
groetjes,
Wendy


#6

@Moppiesmama, wat TV kijken betreft: ik probeer er ook de rem op te houden. Ze hebben hier zoveel speelgoed en andere leuke spullen dat ik het vreselijk vind als ze veel voor de TV willen hangen. We proberen dat dus zo goed mogelijk te doseren.

Gelukkig zijn er wel zat educatieve TV-programma’s dus in dat geval is het het nuttige met het aangename verenigen.

Wat betreft activiteiten voor jullie samen: ik heb met mijn meiden baby- en peutermuziekles gedaan. Erg leuk! Was iets van 10 lessen ofzo en werd vanuit de muziekschool georganiseerd. Gewoon leuk om spelenderwijs met muziek en beweging bezig te zijn.

Verder heb ik met beide dames vanaf de baby-tijd tot het moment dat ze met hun 4e naar school gingen, wekelijks baby- en peuterzwemles gehad. Leuke bezigheid en ook weer het nuttige met het aangename verenigen omdat ze er watervrij van worden en zo een voorsprongetje hebben wat betreft zwemles in de toekomst.

Verder sprak ik veel af met vriendinnen met kinderen in dezelfde leeftijd.

Groetekes, Sje


#7

Wat lastig dat ze zich niet goed meer zelf kan vermaken. Veel tips heb ik niet voor je, want zowel Tim als Daan kunnen zichzelf prima vermaken. Maar goed ik vind het ook leuk om dingen met Tim en Daan te doen. Al kan ik natuurlijk met Daan nog niet veel doen. Maar sinds Tim 4 maanden is ga ik al iedere week met hem naar baby/peuterzwemmen. En nu Daan er is gaat hij ook. Beide vinden dit erg leuk en ik geniet er ook iedere keer van. Verder ben ik ook geen creatieve moeder, dus ben blij dat hij 1 keer per week naar de creche gaat en daar knutselt

Ik ga in ieder geval iedere dag met ze naar buiten, lekker naar de speeltuin ofzo. Verder zou je met haar koekjes kunnen bakken. Doe dit sinds kort pas met Tim, maar hij vind het heel erg leuk. Verder heeft Tim loco, maar dat heeft hij pas sinds kort. Denk dat je dochter daar nog te jong voor is.

Kan het ook zo zijn dat ze teveel speelgoed heeft, waardoor ze niet meer weet wat ze moet kiezen. Misschien wat speelgoed weghalen.

Lastig hoor, maar het zou wat Sje ook al zegt heel goed kunnen dat het weer beter gaat als ze naar de PSZ gaat. Hoop het voor jullie.

Succes ermee!

Groetjes,
Sandra


#8

Wat betreft tv kijken, Sylvie kijkt 's ochtends ongeveer een uurtje tv. (1 woezel en pip dvd of nijntje dvd) Daarna gaat de tv uit en komt 's avonds vlak voor het eten pas weer aan. (Omdat Sylvie dan een hang/moppermomentje heeft).
Ik vind het niet zo erg als ze een keer meer tv kijkt dan anders. Als ze bijv. eens een baaldagje heeft of als het ons eens een keer goed uit komt. Ze groeien nou eenmaal op in een tijdperk waarin de tv een enorm grote rol speelt en als je probeert die zo veel mogelijk of helemaal weg te laten levert het alleen maar ruzies en gemopper op. Natuurlijk vind ik het niet goed als Sylvie de hele dag tv zou kijken of elke dag een halve dag. Maar ik ben wel van mening dat de tv er nou eenmaal bij hoort.

Ik kan ook niet wachten tot het weer mooi weer word en we weer lekker buiten kunnen razen!
Sylvie is nog steeds heel makkelijk en vermaakt zichzelf uitstekend! Ze speelt op het moment veel met haar keukentje en pop en als ze met mij speelt wil ze bijna altijd voetballen of met haar ballenschietbaan
Ze heeft ook speelgoed van little people maar daar speelt ze maar weinig mee. Kleuren vind ze helemaal geweldig, dat doet ze ook heel veel. En ze heeft zo’n magisch tekenbord. Vind ze ook erg leuk.
Ze heeft ook net een schoonmaaksetje gekregen met een bezem, veger en blik, afwasborstel enz. Vind ze ook erg leuk.

En wat Sje al zei dat hoor ik vaker, dat kinderen wat moeilijker zijn vlak voor ze naar de psz of school gaan. Dus waarschijnlijk zal het straks ineens een stuk beter gaan! Ik duim voor je!

Groetjes Hanna, trotse mama van Sylvie en Amy


#9

@mopsiemama; ik bedoelde ook Loco… De bambino Loco hebben we hier, met het boekje van Muis en haar vriendjes. Ze kan het nog niet helemaal alleen, maar het is wel leuk om dat samen te doen!
Kleuren is hier trouwens ook helemaal hot, zit ze nu alweer te doen, en ze is nog geen half uur van bed!
Het breekt hier de dagen altijd lekker als we even lopend naar de winkel gaan, of ze gaat op haar eigen fietsje. Dan ben je zo een dik uur kwijt! Scheelt een hoop
De ministek die ze heeft komt van de Action. Verschillende kleuren prikpennetjes, en een bordje waar je ze in kunt prikken… Krijg je er wat een idee van? Haha!
Oh en gewoon een vd aan van K3… danst ze de hele cdlengte op weg! Ook zo een uur om dus


#10

hoi meiden,

Nog nooit van dat bambino loco gehoord, maar snel even neuzen op internet. En dat ministek vind ik een beetje eng eerlijk gezegd, moppie heeft opeens een fase van alles in haar mond stoppen nl…
Peuterzwemmen met twee kleintjes? Hoe doen jullie dat dan? Ik zou dat super vinden om met moppie en binkie te gaan zwemmen maar in mijn eentje met twee kleintjes die nog niet kunnen zwemmen?

Als ik jullie reacties zo lees doen wij dus eigenlijk wel zo’n beetje hetzelfde met onze kindjes thuis he. Ik hoopte eigenlijk dat er nog van alles te doen zou zijn maar dat ik dat gewoon nog niet door had
groetjes,
Wendy


#11

Baby-peuterzwemmen met 2 kleintjes tegelijk gaat inderdaad niet. Sterker nog, hier mag het zelfs niet eens vanuit oogpunt veiligheid.

Ik had het geluk dat mijn moeder elke week mee ging. Die nam de jongste aan het eind van haar zwemles uit het water en gaf de oudste omgekleed aan mij. Tijdens de les van de oudste ging mijn moeder de jongste afdrogen, omkleden en fruithap geven.

Wel heel luxe zo hoor, anders is het inderdaad niet te doen.

Groetekes, Sje


#12

Danielle kan zich zelf ook goed vermaken en ik kan je geen andere tips geven als de rest.
Qua tv kijken doen we het hier zo: 's ochtends even in bed totdat we gaan ontbijten en dan 's aonds als ik ga koken en tijdens het eten gaat de tv uit.

[imghttp://lb3f.lilypie.com/SZ4yp1.png"" border=0>

<img src="http://lb1f.lilypie.com/NY2Ip1.png[/img]


#13

pffhfh nee met2 kids zwemmen da’s geen goed plan, echt niet te doen nee,en veilig inderdaad ook niet… als ik met pip ga zwemmen neem ik altijd iemand mee,want anders trek ik da echt niet…
wij hebben toevallig vanmiddag zitten knippen… ze is helemaal into het knippen, waarom geen idee, dus ik heb haar een klein schaartje gegeven en een paar blaadjes, en heb zelf ff mee zitten knippe… (ik ben behoorlijk ziek dus meer kwam dr vandaag ook echt niet uit,naar de beestjes ofz… , want dan moet ik minstens 2 rollen wc papier meenmen…) … pippy krijgt ook graag dora moet ik zeggen… maar ze leert er ook heel veel van merk ik !
maar smorgens mag ze dat als mama nog wakker moet worden, we doen op maandag altijd samen boodschappen, (ik probeer altijd een beetje een planning te maken) smiddags gaan we meestal spelen bij het buurmeisje of langs oma, dan gaat mama ff iets doen,en oma gaat ff naar de eendjes met haar, of we gaan ff met zijn drieen naar de speeltuin…maar aktiviteiten ben ik ook nie zo goed in, de tijd dat ik da kind lekker kan vermaken met een bak water in de achtertuin is weer zeer welkom

Pippy is geboren 17.07.2009


#14

Hoi Wendy,

Ik ben bang dat ik ook niet de gouden tip heb. Sterker nog, ik vind het ook iedere dag weer een uitdaging om 'm zonder mopperen, hangen en zeuren door te komen. Mijn dochter Evelien van 20 maanden kan zichzelf ook niet goed vermaken en heeft dat eigenlijk nooit gekund. Speelgoed zat, dat kan het probleem niet zijn. Vaak help ik haar op weg, maar inderdaad, alles duurt maar een paar minuten en alleen als je erbij blijft zitten, als je wegloopt is niks meer leuk. En ik ben erg blij met je bekentenis dat je het niet zo leuk vindt om mee te spelen. Heel herkenbaar!! Ik ben er ook echt niet gek op! En helemaal nu het vaak slecht weer is, is het zeer aantrekkelijk om dan de TV aan te zetten. Ze kijkt heel graag naar ‘Kikker’, een serie van 4 DVD’s, gekocht bij Blokker en de Hema. Groot succes hier!

Als het qua weer kan, ga ik met haar wandelen. De grote wandelingen doen we met de kinderwagen, het ‘rondje door de wijk’ loopt ze achter haar eigen poppenwagen. Maar ja, dan komen we uiteindelijk langs de speeltuin en dan wil ze overal drie seconden in of op. Uiteraard ga ik er in mee, maar blehhhh, ik vind er eigenlijk niks aan. Dan voel ik me ook echt even geen leuke moeder hoor.

Shoppen is ook een aardig tijdverdrijf, maar ik ben pas minder gaan werken, dus er zijn minder inkomsten. Shoppen gaat dus helaas niet zo makkelijk meer. En hier in het dorp is er geen kinderboerderij of eendjesvijver o.i.d.

Gelukkig heb ik wel een auto, dat geeft wel weer wat bewegingsruimte, maaaarrrr… Dan is er nog dat middagslaapje waar je rekening mee moet houden (en daar houd ik graag rekening mee, het is goed voor haar en ik heb even twee uurtjes voor mezelf . Want autorijden betekent vaak: slapen! En als Evelien in de auto geslapen heeft, lukt het middagslaapje vaak niet. Al was het maar een kwartiertje slapen in de auto, dan lukt het toch niet. Die autotukjes zijn echt turboslaapjes heb ik gemerkt. Dus de auto laat ik 's morgens vaak staan en de middagen na het slaapje zijn vaak te kort om nog iets met de auto te ondernemen. Ik heb een goede vriendin op 50 autominuten afstand wonen, met een kleine van dezelfde leeftijd, maar daar kan ik eigenlijk niet heen zonder dat ik Evelien d’r ritme verstoor.

Dus vermaaktips heb ik helaas niet, ik zoek er ook nog steeds naar. Met TV kijken word ik wat makkelijker, zij vindt het hartstikke leuk en ik hoef even geen vermaak te verzinnen. Niet te streng zijn voor jezelf, de kids worden er echt niet slechter van, is mijn mening. Ik kijk uit naar de tijd dat ze kan knutselen. De Hema heeft veel ‘kant-en-klaar’ knutselspul waar je weinig fantasie voor nodig hebt en wat voor kids heel leuk is. Tegen die tijd haal ik mijn gebrek aan vermaakcapaciteiten wel weer in!


#15

@Sugar, nee met twee kindjes zwemmen leek mij al niet zo verstandig maar misschien had er iemand een gouden tip ofzo…wishfull thinking?
Wauw durf je dat al met een schaartje? Ik ben zo bang dat ze in haar vingertje knipt ofzo, of haar haren als ik even naar binkie kijk En wat vervelend dat je zo beroerd bent, bah. Maareh, twee wcrollen? Misschien leuk om mee te knutselen? grinnik.

@Marleentje, meid heel herkenbaar. Nu kon moppie zich altijd wel goed vermaken, het is echt iets van de laatste tijd. Eigenlijk sinds binkie er is en dat de tv wat vaker aan staat.
Grappig he dat we ons dan schuldig voelen dat we niet zo graag meespelen. Zelfs al zou ik het willen ik weet het dus gewoon niet te verzinnen. Is jouw dochter ingeschreven bij een peuterspeelzaal? Moppie gaat morgen en ik denk dat het voor haar echt heel leuk is. Ik vind het zelf wel lastig om haar achter te laten, suf he.
Moppie slaapt heel slecht in de auto dus dat probleem heb ik dan niet, lijkt me lastig! groetjes,
Wendy