1 slaapje minder?


#1

Hoi

onze dochter gooit haar slaapritme een beetje in de war. Ze sliep tot voor kort van 9.00-11.00 uur, van 13.00 - 15.00 uur en van 17.00 - 19.00 uur (en dan weer van 20.30 - 7.00 uur). Nu slaapt ze nog maar 1 tot 1,5 uur per keer en kan makkelijk wat langer opblijven (sinds vorige week). Nu wil ik proberen om haar vanaf 17.00 uur op te laten en dan om 19.00 uur fles en naar bed. Hoe laat kan ik haar dan het beste op bed leggen (als ze het vol kan houden natuurlijk)?

Ik zat zelf te denken aan het volgende schema:

7.00 uur: pap
9.30 uur: fruit
10.00-12.00 uur slapen
12.00 uur: fles 210+7
14.30 uur: diksap
15.00-17.00 uur slapen
17.00 uur: groente en toetje
19.00 uur fles

Of heeft iemand andere tips?

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers


#2

Mooi schema. Wij hadden ong. hetzelfde op die leeftijd.
's Ochtends altijd om 10.30 naar bed en 's middags om 14.30 nog een keer.
Ben benieuwd of ze het volhoudt!
Suc6!

Lilypie Second Birthday tickers


#3

Ik zou je nieuwe schema gewoon gaan proberen! Ziet er goed uit hoor.

Groetjes Hanna, trotse mama van Sylvie en Amy


#4

ik had het goede voornemen, maar ze kon het vandaag niet volhouden. Ze heeft vandaag van 9.30-11.15 uur geslapen, van 13.00-15.00 uur en van 17.15-19.45 uur. Nou ja, ik moet het maar per dag bekijken denk ik!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers


#5

Ik zou het idd gewoon per dag bekijken. Niet lullig bedoeld, maar ik kan wel zeggen ik zou haar zo laat op bed leggen. Maar daar trekt ze zich toch niks van aan. Als ze moe is dan is ze moe en dan zou ik het niet gaan rekken omdat het nog geen tijd is volgens “het schema”. Ik kijk altijd gewoon wanneer Daan het zat begint te worden en dan leg ik hem op bed. Wel heb ik voor mezelf een max.tijd dat ik hem op bed leg om toch wat regelmaat te hebben. Zodat hij niet iedere dag op compleet andere tijden slaapt.

Daan komt altijd om 08.00 uur uit bed en de ene keer houd hij het na zijn pap langer vol dan de andere keer. De ene keer ligt hij om 09.00 uur alweer op bed, maar soms red hij het tot kwart voor 10. Nou prima, daar maak ik me niet druk om. 1 keer was hij om 10 uur nog niet moe, maar toen heb ik hem wel op bed gelegd. Toen gaf hij dus nog niet aan moe te zijn, maar ik wil het wel een beetje in het gareel houden. Dus gaat hij max 10 uur weer naar bed, Maar ik ben zelf niet zo van je moet precies van dan tot dan slapen. De ene keer slaapt hij ook s’ochtends langer dan de andere keer. Ik maak hem wel uiterlijk kwart over 11 wakker, zodat ik zijn fruit kan geven. Anders wordt het zo krap op zijn boterham en fles die hij tussen de middag krijgt.

Zo heb ik ook s’middags een max, bedtijd als hij nog niet heeft aangegeven moe te zijn. Als hij om half 2 nog wakker is dan breng ik hem naar bed. Maar dit vind hij ook prima.

Sinds 7 maanden krijgt hij geen fles meer om 15.00 uur en dat is wel lekker. Voor diksap en koekje maak ik hem niet wakker. Maar voor zijn fles maakte ik hem altijd wel wakker. Hij slaapt dus nu gerust tot 17.00 uur. Maar wordt soms ook wel om bijv. 16.00 uur al wakker.

Doordat ik hem niet meer wakker maak om half 4 slaapt hij langer en doet hij geen 3e slaapje meer. Heel af en toe als hij echt moe is. Als hij om 17.00 uur nog slaapt dan maak ik hem trouwens wel wakker. Want ik wil wel dat hij zijn diksap nog krijgt. Want lijkt me anders dat hij te weinig vocht binnenkrijgt. Hij drinkt overigs altijd al zijn flessen leeg, maar toch lijkt het me dan te weinig. Als hij eerder dan 17.00 uur wakker is dan krijgt hij nog wel een koekje erbij. Is hij om 17.00 uur pas wakker, dan geef ik hem alleen diksap. Tenslotte krijgt hij rond 18.00 uur zijn warme eten en dan rond kwart over 7 zijn laatste fles.

Na zijn fles van kwart over 7 gaat hij naar bed. Ondanks dat hij er dan niet heel moe uitziet. Maar dat vinden we een mooie tijd om hem naar bed te brengen en dat is hij van kleins af aan gewent. Ook dat gaat prima.

Groetjes,
Sandra


#6

Ik ben normaal ook niet van het hele strakke schema (moe = naar bed), maar omdat ze steeds korter slaapt per keer, dacht ik dat het misschien een oplossing zou zijn om haar langer te laten slapen. Nou, niet dus.
Vanmorgen om 7.15 uur pap gegeven en om 9.00 uur naar bed. Geslapen tot 10.30 uur en om 12.30 uur weer naar bed. Toen heeft ze dus maar 45 min geslapen en nu ligt ze weer in de box na een flesje diksap (14 uur). Ik zie wel hoe lang ze het volhoudt en dan gaat ze gewoon weer naar bed.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers


#7

Sliep mijn zoontje maar zoveel overdag als jullie kindjes…. Jesper heeft alleen de eerste twee weken van zijn leven van voeding tot voeding geslapen overdag dan he. Daarna kreeg hij veel last van krampen. Toen dat voorbij was na 4 maanden sliep hij alleen hazeslaapjes telkens van 45 min tot een uur max!. En was gewoon wakker tot de volgende fles. Voeding om de 4 uur.

Vanaf 6 maanden tot ongeveer 8 maanden had hij wel een ritme te pakken na elke fles anderhalf uur slapen. Drie keer op een dag dus… Vanaf 8 maanden werd het alweer anders…'s ochtends langer wakker…ene keer anderhalf uur de andere keer 45 min. 's Middags na broodje hetzelfde en laat in de middag nog 45 min. Sinds anderhalve week slaapt hij al niet eens meer laat in de middag. Dit betekent dus niet dat meneertje dan 's ochtends en middags een poos slaapt… Nee…'s ochtends max een uur nog en na het broodje of fruithapje (tegenwoordig) maximaal anderhalf uur. Soms twee uur maar dit is dan een uitschieter .

Wat daardoor dus wel snel goed ging waren de avonden en nachten met slapen en daar wij dik tevreden mee!!

Ik ben op een gegeven moment maar gestopt met een schema want had toch geen zin. Wat ik absoluut nooit doe nu is wakker maken voor eten. Alleen gedaan dat hij nog een avondvoeding nodig had verder nooit. Alleen de laatste fles is om standaard wel om 19.00 uur. Half 8 naar bed.

Groetjes Daniëlle

Lilypie First Birthday tickers


#8

Hoi,
Amy heeft een behoorlijk strak schema wat ze zelf aanhoud en toch gaat ze nu weer langer slapen en het derde slaapje laat ze eigenlijk vervallen.
ze slaapt nu van 8.30 - 10.00 en van 13.00-15.00 en daarna niet meer totdat ze om 19.15 uur de nacht in gaat.
Ze is zo actief tussen de slaapmomenten door dat ze ook echt moe is en ook dieper slaapt, maar tkan ook zo weer veranderen…
liefs Annelies

Lilypie First Birthday tickers